• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Ялинка гачком: схема і опис

Неймовірна краса ялинка гачком стане частиною вашого новорічного декору. Таку просту ідею можна втілити в життя абсолютно різними способами: зробити кучеряву красуню на конусоподібній основі або на дротяною, виконати об'ємну м'яку ялинкову іграшку. Справжні майстрині можуть підготувати оригінальний подарунок для своїх бабусь чи мам, зв'язати серветки новорічні з тематичним візерунком.Ялинка гачком: схема
Ялинка, пов'язана гачком , може стати і прикрасою новорічної ялинки, і прекрасним сувеніром для близького друга, і статуеткою, яку можна поставити на робочий стіл, щоб навіть в офісі напередодні Нового року вас не покидало святковий настрій. Саме тому така творча ідея приваблює багатьох майстринь, які скучили за в'язання і у яких напевно за довгі роки скупчилися маленькі моточки залишків пряжі, які можна утилізувати саме таким оригінальним способом. А застосування виробі ви точно знайдете, адже завжди хочеться прикрасити інтер'єр перед святами.


Ялинка гачком: схема і опис


Ниточки можна використовувати абсолютно будь-які, лише зовсім тоненькі бавовняні для цієї вироби не підійдуть, тому краще вибирати вовняні або акрилові. Витрата пряжі невеликий, а можливість комбінувати кілька кольорів дозволяє утилізувати навіть найменші, що залишилися від великих виробів, моточки.

Висота готового пухнастого деревця буде 21 см, більше не слід робити, оскільки буде складно знайти відповідний лист картону для формування міцної основи, а в даному випадку ми можемо використовувати звичайний аркуш А4.

Ялинка гачком: схема і опис


Робота над ялинкою буде включати два етапи: на першому нам належить пов'язати звичайний конус щільною в'язкої – стовпчиками без або з накидом, на другому - фінальне оформлення в'язаного конуса пухнастими «гілочками». Починати в'язання будемо з верхівки, поступово розширюючи конус до низу. Колір бажано вибрати зелений для реалізації творчої ідеї, але ви можете виконати і фантастичну ялинку в яскравих відтінках або білосніжну. Якщо ваші ниточки занадто тонкі, то їх можна взяти в два складання. Для початку зробимо коло: наберемо 4 вп і замкнемо їх, провяжем до центральний коло вісім стобиков: без або з накидом. У нашому випадку в'язання основи буде виконуватися стовпчиками з одним накидом. У першому ряду їх треба зробити вісім штук. Тепер, коли ми з'єднаємо останній і перший стовпчики сполучної петлею, у нас вийде маленька воронка.


Ялинка гачком: схема і опис


Далі в'язання буде йти по колу, утворюючи конус. Є одна особливість у нашій основи, коли ми будемо робити петельки не в обидві стінки петлі попереднього ряду, а тільки за задню (яка розташована далі від вас в процесі в'язання). Щоб в'язана ялинка гачком вийшла акуратною, а у конуса-основи не було зміщень, можна закріпити пластикову шпильку на початку ряду. Якщо немає шпильки, то в цьому місці можна пов'язати яскраву контрастну ниточку. Таким чином, ви не зіб'єтеся у ваших додатках, адже будете точно знати, в якому місці починається новий рядок, і де буде починатися нова схема додатків.

Ялинка гачком: схема і опис


В'язана ялинка гачком
Коли ви будете в'язати конус, додавання будуть такі ж, як при виконанні кола, так у другому від початку рядочке необхідно робити надбавки у кожної четвертої петельці, потім у кожній п'ятій, шостій, сьомій і в результаті ви дійдете до самого широкого місця конуса, де надбавки будуть через 16-17 петельок, на цьому виконання основи можна закінчувати. Коли готовий конус, це тільки початок шляху, як зв'язати ялинку гачком адже тепер її необхідно зробити пухнастою, об'ємною. Ми будемо використовувати стовпчики з одним накидом. Зверніть увагу, що за таким принципом можна зробити саморобку абсолютно будь-якого розміру, від зовсім мініатюрною, то величезною практично в натуральну величину.

Ялинка гачком: схема і опис


Коли конус буде пов'язаний, ниточку треба обрізати, а кінчик акуратно сховати в полотно. Лапи ялинки ми будемо вив'язувати відразу за основним полотну, введення гачок в передню стулку петлі, рухаючись по колу до самого краю. Якщо петелька буде занадто витягуватися, то краще зачіпати не тільки передню петлю, але і якусь сусідню ниточки на конусі. Так «гілочки» будуть щільно прилягати до основи, а виріб вийде дуже красивою.

Для гілочок ми обрали дуже простий візерунок, щоб з ним змогла впоратися починаюча в'язальниця, але при цьому він дозволяє додатися головного – зробити деревце пухнастим і чарівним. Провязивать візерунок будемо через одну петельку підстави, роблячи візерунок за такою схемою: в одну петлю пров'язуємо 2сс1н+арка з чотирьох вп+2сс1н. Схема не буде змінюватися до самого краю основи, завдяки розширенню конуса і вісточки будуть поступово розширюватися, сама ялинка вийде пишною.

Ялинка гачком: схема і опис


Коли в'язання закінчено, треба зробити для кучерявою красуні внутрішнє наповнення, щоб вона тримала свою конусоподібну форму, для цього можна використовувати аркуш картону, згорнутий в кульочок і скріплений по стику смужкою скотчу. До картону в'язане полотно треба приклеїти по нижньому краю, ви можете використовувати для цього клей або двосторонній скотч.

Але, не достатньо лише акуратно зв'язати, щоб вийшла гарна ялинка гачком, схема і опис вам не підкажуть, як її неповторно прикрасити. А ось у вашої фантазії напевно припасені найнеймовірніші ідеї. Можна взяти золотисту товсту пряжу з люрексом, а можна нанизати золотистий бісер на нитку і розвісити її гірляндою. Пришити можна на гілочки і невеликі різнокольорові намистини, яскраві гудзики.

В іншому варіанті готову ялинку збирають з окремих мотивів, це можуть бути круглі серветочки різного розміру, які треба зібрати на конусоподібну основу. Щоб краї серветочок тримали форму, а гілки ялини «дивилися» у сторони, їх треба ретельно накрохмалити, як ви вже робили зі сніжинками гачком .

Ялинка гачком: схема і описЯк зв'язати ялинку гачком
Пам'ятайте, ми шили маленькі фетрові іграшки, якими прикрашали новорічне деревце, оформляли гірлянди та різдвяні віночки, ось і ялинка, в'язана гачком , може стати прекрасною ялинковою іграшкою.

Наприклад, можна скористатися тією ж схемою, що і при в'язанні конуса в попередньому майстер-класі, тільки в минулому варіанті ми взяли цю ідею в якості основи для оформлення пишного розлогого дерева, а тепер ми просто зв'яжемо конус, який і буде ялинковою іграшкою. Є кілька відмінностей від попередньої схеми: по-перше, у нас вийде зовсім маленький конус, щоб він гарно виглядав на новорічне деревце, по-друге, виконувати його треба стовпчиками без накиду, щоб в'язка була щільною.

Ялинка гачком: схема і опис


Ниточки треба вибирати не занадто товсті, щоб петельки виходили акуратними, для такої вироби взяти можна і тонкі бавовняні «Ірис», і нетолстый акрил. Чарівними вийде в'язані ялинки гачком, схеми яких будуть поєднувати кілька яскравих кольорів. Посередині конуса можна зробити кілька рядів контрастними нитками, наприклад, ви можете вибрати виключно новорічні кольори – червоний, зелений, насичено-жовтий або золотистий колір.

На завершальному етапі оформлення ялинки дитячої до зв'язку полотна можна пришити маленькі круглі намистинки, бісеринки або фігурні паєтки (особливо красиво будуть виглядати паєтки-зірочки), приклеїти стрази.

Ялинка гачком: схема і опис


Ялинка гачком: описЯкщо ви хочете створити дійсно неповторну ялинкову іграшку, то для вас ми приготували ще один цікавий варіант, щоб в результаті вийшла мініатюрна ялинка гачком, опис дуже просте, тому і молода майстриня може освоїти її виконання.

Кожна іграшка буде складатися з двох половинок, кожна з яких в'яжеться окремо, а потім вони зшиваються по контуру. Такий мотив ялинки вам стане в нагоді і для оформлення гарної новорічної листівки, і при упаковці подарунків для друзів. Одним словом, таку саморобку можна назвати універсальною, і у справжньої рукодільниці знайдеться 1000 ідей, як її використовувати в новорічному декорі.

Ялинка гачком: схема і опис


Перш ніж починати в'язання, необхідно уважно вивчити представлену схему. Мотив починають в'язати з самого низу, незважаючи на його складність, початок буде дуже простим – коло з 4-5 повітряних петельок, їх треба замкнути сполучної петлею, а потім починати робити ряд за рядом. У рядку будуть тільки стовпчики з одним накидом, при цьому надбавки слід робити посередині кожного рядочку, в одну лінію з самим центром першого ряду, де ми робили кільце. А ще в кожному рядочке будуть надбавки на початку і в кінці: необхідно в одну петельку робити по два сс1н. Завдяки прибавкам мотив буде розширюватися.

Коли ви провяжете від краю кілька рядів по схемці, у вас утворюється трикутник, а мотив повинен складатися з декількох таких трикутників, які будуть слідувати один за одним. Кожен наступний шматочок трикутник повинен бути меншого розміру, тому перш ніж переходити до нього, треба дійти полустолбиками до відповідної петлі попереднього рядочку.

Бажано для в'язаного вироби до Нового року 2017 вибирати тонкі ниточки і маленький гачок не більше №15. І, як завжди, вам допоможе впоратися з роботою, як виконується ялинка гачком, відео майстер-клас. Завжди легше поспостерігати за роботою досвідченої майстрині, а потім повторити всі дії, так ви швидше освоїте всі тонкощі. Якщо ж ви вже маєте певні навички в'язання, то зможете легко зв'язати її по схемці. Пам'ятайте, що слід пов'язати два однакових мотиву і по висоті, і по ширині, а потім акуратно зшити їх по краях, залишаючи порожній ділянку внизу. Через вільний край ви зможете наповнити її синтепоном або ватою. Не забудьте розшити готову ялинку намистинками.


Ялинка гачком: схема і опис


Ялинка гачком: схема
В'язання гачком ялинки – захоплюючий процес, він з першої ж петельки занурить вас з головою у творчий процес. Іноді зовсім не обов'язково виконувати складні візерунки та об'ємні вироби, можна пов'язати довгу смугу мережива, у якого один край буде рівним, а другий ажурним. Таку довгу смугу можна зробити з будь-якого візерунка облямівки, використовуючи товстенькі акрилові ниточки.

У нас буде формуватися на дротовому каркасі ялинка гачком, схема використовується тільки для того, щоб зробити довгу смужку, ширина ажурною частини якої буде збільшуватися до одного краю. Готову смугу треба намотати на тонкий дріт, щоб в результаті вийшла струнка ялина на тонкій ніжці.

Ялинка гачком: схема і опис


І не забувайте, що перед вами безліч різноманітних матеріалів, які можна використовувати для новорічного творчості. Поки матусі зайняті в'язанням, дітям можна запропонувати зробити ялинку з гофрованого паперу .
загрузка...
Ялинка гачком: схема і опис
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають