• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково

До кожного свята в'язальниці знаходять натхнення для творчості, навіть до Хелловіну вони прагнуть прикрасити свій будинок маленькими в'язаними гарбузами, а в новорічному інтер'єрі своє місце займуть сніжинки гачком, схеми для молодої майстрині стануть найкращими помічниками, а коли знань про в'язання буде достатньо, і зможете придумувати їх і самостійно.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково


В'язання сніжинок гачком: схеми

Якщо вас захопило в'язання сніжинок гачком, схеми для своїх виробів ви можете вибрати різні – від найелементарніших до складних, для яких необхідне знання деяких хитрощів. Завжди треба вибирати тонкі бавовняні ниточки, які ви зазвичай використовуєте для ажурних серветок. Ідеальним варіантом для сніжинок гачком стануть ниточки бавовняні «Ірис», можна вибрати і більш якісні, дорогі, які ви знайдете в магазині пряжі. Гачок завжди треба підбирати під товщину ниточки, для Ірису - №1-12.

Навіть у початківців майстринь, які взяли в руки інструмент лише кілька тижнів тому, не повинно виникнути труднощів з тим, як в'язати сніжинки гачком, схеми з описом зазвичай дуже прості, для яких вам не треба знати виконання складних стовпчиків та ін. Вам достатньо навчитися виконувати повітряну петлю, стовпчик з накидом і без, з'єднувальний стовпчик. Для найпростішої схеми таких знань буде достатньо, а снежиночка у вас вийде ажурна і дуже красива.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково


Ось приклад найпростішої новорічної сніжинки, з освоєння якої ви вже сьогодні можете почати свій шлях вивчення складного світу в'язання. Починається снежиночка завжди з центрального кільця: треба набрати ланцюжок петельок повітряних, потім з'єднати ланцюжок в кільце.

Щоб обв'язувати колечко стовпчиками без накиду було зручніше молодої майстрині, можна надіти вийшло колечко на палець. В іншому варіанті обв'язування серединки необхідно відразу робити «арки», для цього необхідно, після того, як ви замкнули ланцюжок вп в колечко сполучної петлею, треба зробити підйом 3 вп і ще один з'єднувальний стовпчик в основу, так треба зробити ще п'ять разів, щоб вийшло шість дуг з повітряних петельок.

Після цього кожну отриману арку необхідно обв'язати за такою схемці, яка повторюється в кожній арці: 2 сбн + 3 вп + 2сбн, тільки в першій арки після з'єднувального стовпчика має бути один стовпчик без накиду. Вже після трьох рядів у вас вийшла маленька зірочка-снежиночка, яка може прикрасити новорічну композицію. Але ми виконаємо ще кілька рядочков, щоб вона стала трохи більше і красивіше.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроковоВ'язані сніжинки гачком: схеми
На картинці схема сніжинки гачком для початківців може виглядати дуже привабливо, але якщо ви почнете в'язати по ній, то вас може спіткати розчарування. Іноді вони виходять надто великі, іноді занадто ажурні, що не дозволяє їх красиво оформити у ялинкову іграшку або гірлянду. Швидше за все, вам доведеться перев'язати безліч схем, перш ніж ви знайдете ту саму ідеальну схему, яку захочете повторювати знову і знову. Найкрасивішою вийде ажурна поделочка невеликого розміру, з вираженими промінчиками, саме такий варіант ми вам і пропонуємо. Якщо ви вже знайшли свою ідеальну схему, обов'язково поділіться нею в коментарях, щоб і інші умільці могли повторити її до Нового року.

Якщо ви хочете зв'язати сніжинки гачком, схеми слід вибирати лише такі, які вам зрозумілі. Перш ніж брати в руки в'язальний інструмент, необхідно уважно вивчити обраний малюнок, звернути уваги на всі умовні позначення, виділити кожен ряд. Вам має бути зрозуміло, де ряд починається і де він закінчується, як відбувається перехід на наступний рядок. Якщо ви зіткнулися з незрозумілими умовними позначеннями на схемках, то спочатку треба вивчити, як виконуються такі стовпчики.

Початківці майстрині повинні починати з найпростіших варіантів, як виконати сніжинки, зв'язані гачком, схеми складаються з 4-5 рядочков. Така ажурна поделочка вийде невеликого розміру. Початківцям майстриням також слід для першої проби вибрати такі схемочки, де рядочки позначаються різними кольорами, щоб не виникло плутанини в процесі в'язання.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково


Схема сніжинки гачком для початківців
Починаємо виконувати сніжинки гачком зі схемами і, як завжди, почати слід з центрального кільця. Нам треба набрати 7 вп і замкнути їх в колечко сполучної петелькою, при якій протягується ниточка відразу в дві петлі. Таким чином, кільце закривається, а для переходу на наступний ряд слід пров'язати кілька петель підйому. Є і другий варіант, яким часто користуються досвідчені майстрині, щоб центральне кільце виходило щільним і акуратним. На палець намотують нитку у два шари і починають відразу провязивать стовпчики з накидом, які на схемці позначені як перший ряд. Коли стовпчики будуть провязаны, нитка треба затягнути і у вас вийде акуратне кільце серединки снежиночки.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково


Але для початківців майстринь ми радимо використовувати перший спосіб з повітряними петельками. Для переходу на наступний ряд треба виконати 3вп підйому, потім пров'язати в кільце ще 2сс1н, пров'язати 3вп і знову пров'язати в кільце 3сс1н. Всього в першому рядочке повинно бути шість груп по 3сс1н, а між ними 3вп.

Коли ви закриєте перший рядок сполучної петлею, треба перейти на другий ряд, нам необхідно перейти у другому ряді відразу на вп, які розташовані між сс1н. Цей перехід позначається звичайно на картинках у вигляді дуги над точкою, це означає, що в цьому місці треба зробити напівстовпчик. Коли ви перейдете на першу повітряну петельку, від неї треба пров'язати 3вп підйому, потім 2сс1н в цю ж арку. В одну арку цього ряду ми буде робити 3сс1н+5вп+3сс1н. Між групою елементів, які формують промінчик снежиночки треба зробити лише одну повітряну петельку. У нас залишився ще один ряд, після якого ажурна виріб придбає практично закінчений вигляд.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково


Знову ж всі стовпчики будуть виконані в одній арці, таким чином, ви продовжите промінчик, подовжити його. На цей раз між елементами промінчика не треба робити петельки повітряні. Отже, в одній арочке у нас буде такий набір: 3сс1н+3вп+3сс1н+5вп+3сс1н+3вп+3сс1н.

Наступний ряд буде дуже простим, все петельки треба пров'язати сбн, а на кінцях променів в арці зробити гострі краї: сбн+2вп+1сс1н+2вп +2сбн+3вп+2сс2н+3вп +2сбн+2вп+1сс1н+2вп+сбн. Такий край повинен з'явитися в кожній арці краю промінчика снежиночки.

Тепер у вас готові в'язані сніжинки гачком, схеми можна відкласти, але над самою виробом ще треба трохи «поворожити» над оформленням. Вам, звичайно, захочеться, щоб ажурна тонка снежиночка тримала форму, а її промінчики були гострими.

Ви можете використовувати розчин клею ПВА і швейні шпильки, в якості основи можна використовувати будь-яку картонну коробку або рівний лист пінопласту. Спочатку швейними голками треба зафіксувати протилежні промінчики, трохи розтягнувши їх, потім інші, щоб вся фігурка вийшла симетричною.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково


Зверху в'язане виріб треба покрити клейовим розчином, щоб він просяк всі ниточки. Щоб прискорити висихання, можна розташувати коробку з розтягнутою снежиночкой біля батареї. Тепер, коли вона висохне, ви можете зробити петельку і підвісити саморобку на ялинку, вона буде тримати форму і вийде дивно красивою.

Використовувати можна і концентрований розчин крохмалю, в який потрібно занурити в'язані вироби, щоб вони добре просочилися крохмалем, а потім розстелити на рівній поверхні і розрівняти до висихання.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково


Сніжинки гачком зі схемами
Ви можете створити і інші сніжинки, в'язані гачком, схеми яких більш складні, багатошарові і ажурні, але використовувати їх не як самостійний елемент прикраси, а для оформлення ялинкових куль. Напевно ви вже виконували з дітьми вироби до Нового року з ниток, суть яких полягає в тому, що на надута кулька намотуються нитки в хаотичному порядку, змащені клеєм. Коли клей висихає, зсередини кульку можна луснути і видалити, а залишиться тільки нитяною цілий каркас, дуже красивий нитяною кулька для прикраси вашої ялинки або створення різнобарвною гірлянди. Але ми пропонуємо вам такий же кулька, тільки використовуючи вже готові пов'язані самостійно серветки-снежиночки.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково


Якщо ви вже ознайомилися з уроком, як створити сніжинки гачком схеми з описом для початківців , то можна приступати відразу до другої частини по оформленню готових в'язаних елементів. Для кулі можна взяти як новорічні сніжинки , так і звичайні круглі серветки.

В якості основи зовсім необов'язково брати повітряна куля, це може бути будь-яка кругла пластикова основа, наприклад, пластиковий кулька з ігрової дитячої кімнати. Щоб ниточки не приклеїлися до пластикової поверхню і готовий кулю можна було легко відокремити, його можна змастити жирним кремом або вазеліном, потім акуратно розправити дві серветочки з протилежних сторін. Кожна серветка повинна доходити до середини нашого кулі.

Далі вам знадобиться нитка з голкою, щоб ручними стібками зшити обидві половинки. Намагайтеся натягувати обидві половинки майбутнього кулі, щоб форма його після висихання була симетричною. Тепер готовий куля треба змастити клейовий масою, ви можете приготувати з борошна клейстер і використовувати його. Коли шар підсохне, то акуратно ножицями можна розрізати ручний шов, і відокремити обидві половинки від пластикової основи. Тепер вони тримають форму і можна їх зшивати без внутрішнього наповнювача. А готовий кульку можна прикрасити блискітками, стрічками, щоб на ялинці він виглядав неперевершено.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково

В'язані сніжинки гачком зі схемами
Якщо ви вибрали в'язані сніжинки гачком зі схемами тонких довгих промінчиків, то є ще один цікавий варіант їх оформлення, щоб в результаті вийшов оригінальний декоративний елемент для вашого декору.

Вибирайте для такої вироби схемку, в якій навколо маленької серединки розташовані довгі промінчики. Коли ви зв'яжете 2-3 однакові снежиночки і накрахмалите їх для того, щоб вона зберігали свою форму, адже лучили обов'язково повинні бути гострими. Вам необхідно їх трохи модифікувати, щоб фігурки були рівними, а складеними під кутом.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково


Для цього відзначте середину покладіть на середину лінійки тильною стороною і втисніть її до нитки, таким чином, крохмаль трохи розм'якшитися і ви зможете загнути її. В залежності від кількості елементів, можна згинати під кутом 90 градусів або менше, якщо у виробі ви будете використовувати від 3 і більше готових снежиночек. Коли ви зігнете їх, слід зшити їх ручними стібками по лінії згину, щоб утворився ажурний кульку. А готові зимові вироби можна оформити у вигляді неповторною гірлянди, використовувати при оформленні упаковки для подарунків.

В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково


Таке тематичне прикрасу можна використовувати і для в'язаних виробів, наприклад, пінеток для малюка, майстер-клас по створенню яких ви знайдете тут .
загрузка...
В'язання сніжинок гачком: схеми з описом покроково
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають