• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Коли збирати новорічну ялинку в 2017 році. Скільки може стояти жива ялина?

Ошатне деревце, розточує аромат хвої, створює атмосферу свята і після 1 січня. Більшість сімей зустрічають Різдво і Старий Новий рік під затишне мерехтіння ялинкових гірлянд і мішури. Але приходить час, коли з деревцем треба попрощатися. Завжди знайдуться ті, хто викидає ялинку навесні, чого робити не варто. Це пов'язано не стільки з народними традиціями, скільки з терміном зберігання деревця. І він далеко не нескінченний.


Як і більшість товарів, живе деревце має термін придатності та умови зберігання. Якщо температура в кімнаті, де знаходиться ялина, не перевищує 17-18 градусів, зелена красуня буде радувати вас близько двох тижнів. Розсип голок на підлозі і потемнілі кінчики гілок тонко натякнуть вам на необхідність її прибрати. Інша справа – штучна ялина, «живе» 10-15 років. Розбирають її відповідно до звичаїв або настроєм господаря.


Коли збирати новорічну ялинку в 2017 році. Скільки може стояти жива ялина?
Термін зберігання новорічної ялинки не безмежний. Не відкладайте її винесення!

Данина традиціям


Наші предки розлучалися з атрибутами Святок не пізніше Хрещення (18 січня) – останнього із зимових свят. Схожі обряди є у всіх слов'янських народів. Замість звичної нам їли вони приносили в будинок символи врожаю і процвітання. Перед Хрещенням поляки, чехи, українці, білоруси і росіяни викидали сіно, яке стояло в снопі, починаючи з Різдва. Південні слов'яни піднімали з підлоги розкидану солому і прикрашали нею будівлі, сади і городи. В переддень Хрещення позбувалися від скупчився в хаті сміття.

Вогнище чистили від залишків «бідняка» – обрядового поліна, який висвітлював житло всі свята. Його закопували в землю або ховали, щоб дістати через рік. Ці традиції з'явилися в незапам'ятні часи, але поширилися і на сучасну ялина. Християнські свята в СРСР не відзначали, і з'явилася нова традиція: прибирати деревце у Старий Новий рік, 14 січня. У зв'язку з цим народилося кілька забобонів. Наприклад, перш ніж викинути ялинку, потрібно вибачитися перед нею. Особливо якщо залишили вдома гілочку.


Якщо стовбур деревця розшаровується, а прикраси падають (без допомоги дітей та домашніх тварин), ялинкою зацікавилися нечисті сили. А значить, пора позбавлятися від деревця. Народні прикмети не радять викидати ялинку в сміттєвий контейнер, в іншому разі з дому піде світ і гроші. Краще порубати і спалити деревце. Для мешканців багатоквартирних будинків це є важкоздійсненним, для мешканців приватного сектору – цілком реально.


Коли збирати новорічну ялинку в 2017 році. Скільки може стояти жива ялина?
Не викидайте ялинку в сміттєвий контейнер. Краще спаліть її!

Інший варіант – пересадити ялинку у великий горщик, а навесні в грунт. Також можете зателефонувати в зоопарк і поцікавитися, чи не згодиться там деревце. Деякі тварини їдять хвою, а співробітники будуть раді безкоштовним корму. Народні лікарі рекомендують залишити в будинку кілька гілочок, щоб готувати корисні відвари або додавати їх у ванну.


Прихильники фен-шуй вважають, що Китайський Новий рік потрібно зустрічати з ялинкою. Так як свято наступає 8 лютого, зберігати живу ялинку стільки неможливо, а штучну – безглуздо. Радимо замінити деревце на квітку, ікебани або інше тематичне прикраса.

загрузка...
Коли збирати новорічну ялинку в 2017 році. Скільки може стояти жива ялина?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають