• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Як святкують новий рік в різних країнах світу

Новий рік – одне з найвеселіших свят. Людям хочеться вірити, що в новорічну ніч світу дається шанс на оновлення, що починається краще життя. Новорічні звичаї різних народів – це не тільки веселощі, але й спроби дізнатися майбутнє або навіть вплинути на нього.
Як святкують новий рік в різних країнах світу

«Як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш», – цим принципом підпорядковуються новорічні традиції всіх народів. Ніхто не хоче голодувати в наступному році, тому наповнений стіл обов'язковий, але в кожного народу своє новорічне частування. Наприклад, в Англії готують індичку з каштанами, а в Угорщині вважається, що птицю на Новий рік їсти не можна – відлетить щастя.

Новорічні пироги, які печуть в Румунії – не тільки частування, але і спосіб ворожити про майбутнє: у них запікають або записки з пророцтвами, або монети, кільця та інші дрібні предмети.

Свято присвячується не тільки зустрічі нового року, але і проводів старого. У Колумбії Старий рік – одне з головних дійових осіб на карнавалі. Він гуляє на ходулях серед святкової юрби і бавить дітей, розповідаючи веселі історії.

На знак розставання з минулим в Італії викидають через вікна на вулицю старі речі, навіть меблі, на Кубі і в Перу ллють воду, а в Аргентині службовці різних контор викидають старі папери. Відомий випадок, коли працівники однієї газети так розвеселилися, що викинули у вікно весь архів. У Непалі старі речі не викидають, а спалюють.

У Китаї, В'єтнамі, Корі, Сінгапурі, Монголії Новий рік зустрічають в перший молодик після 21 січня, в Афганістані, Ірані і Пакистані – в ніч на 22 березня, 7 жовтня – в Індонезії, а 18 листопада – в Ємені.


Щоб наступний рік був щасливим, потрібно прогнати злих духів. В Англії для цього дзвонять у дзвони, в Угорщині свистять, в Панамі включають сирени і автомобільні гудки, в Ірані стріляють з рушниць, в Японії сміються, в Китаї б'ють в гонг, запалюють ліхтарики, влаштовують феєрверк.

Якщо Різдво – християнське свято, то Новий рік примушує згадати давні язичницькі звичаї. У Бразилії люди, які живуть поблизу від океану, відправляються на берег для поклоніння богині моря Йемандже. При цьому одягають білий одяг і прикрашають себе квітами в залежності від того, з яким проханням мають намір звернутися до богині. Той, хто просить про здоров'я, вибирає рожеві квіти, про кохання – червоні, про багатство – золотисті. Свічки, квіти, дзеркала та інші приношення складають в човни, які пускають в океан.

У деяких народів новорічне свято приурочене до сезону дощів: в Лаосі – до його настання 14 квітня, а в Ефіопії – до його завершення 11 вересня.


Новий рік – це ще й час тримати відповідь за свої справи в старому році. Індонезійці просять один в одного прощення, щоб з чистою совістю вступити в наступний рік. У В'єтнамі вірять, що в цей час домашні боги відправляються на небеса, щоб повідати, як жили їхні підопічні протягом року. В'єтнамці купують живих коропів і випускають їх у річки, щоб боги могли скористатися цими рибами в якості транспортного засобу.
І звичайно, Новий рік – це час добрих побажань і надій на майбутнє. Болгари бажають один одному щастя, легенько вдаряючи суровакницами – кизиловими паличками, прикрашеними червоними нитками і монетами. У Лаосі обливають один одного водою, щоб не було посухи. В США прийнято вигадувати і записувати для себе завдання на наступний рік: кинути палити, витрачати менше грошей тощо, а через рік влаштовують жартівливе підведення підсумків і пишуть нові завдання.
загрузка...
Як святкують новий рік в різних країнах світу
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають