• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото

Ніла Геймана можна по праву вважати одним з найбільш цікавих і вартих уваги письменників сучасності. Це людина, що грає з різними формами і жанрами, автор сценаріїв до найцікавіших фільмів і мультфільмів, автор приголомшливого коміксу «The Sandman» («Піскова людина») – єдиного коміксу, удостоєного суто літературної премії World Fantasy Award, – а також кількох романів і безлічі оповідань.


Будучи в першу чергу хорошим сценаристом, Гейман вміє працювати з матеріалом і адаптувати його в киноформат, тому екранізації його творів часто успішні. «Зоряний пил», головну роль в якій виконав Чарлі Кокс («Шибайголова», «Захисники» ), багато хто вважають навіть вдаліше першоджерела, а геймановская «Кораліна» перетворилася в дуже виразний і красиво зроблений ляльковий мультфільм.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Творець «Американських богів» — Ніл Гейман, — на зйомках серіалу

2017 рік обіцяє нам екранізацію «Історії з кладовищем». «Добрі прикмети», написані у співавторстві з Террі Пратчеттом, можуть нарешті перетворитися на міні-серіал. А ось «Сендмен», зняти якого намагаються з 90-х, знову завмер — з проекту пішов Джозеф Гордон-Левітт, якому належало зіграти головну роль. Але, безумовно, найбільш очікуваним серед шанувальників проектом все ж є саме «Американські боги».


Синопсис


— Не страшно, що ти в нас не вірив, —

сказав містер Ібіс. — Ми в тебе вірили.


Роман «Американські боги», як не дивно, більше все-таки про Америку, ніж про богів. Ця історія напряму пов'язана з багатонаціональністю та мультикультурністю США, де живе дуже багато самих різних людей – від корінних індіанців до переселенців з різних країн, і кожен з них приносить на землю нову частинку своєї культури і віри. В Америці Ніла Геймана вживаються скандинавські боги, слов'янські божества, боги, що прийшли з берегів великого Нілу, дрібні парфуми та багато інших.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Гейман не тільки персоніфікував старих богів, але і створив свій пантеон!

Крім них у цьому світі існують і нові боги — більш шановані, ніж втратила свою вагу стара віра і в'яне без поклоніння язичницькі божества. У нинішньому світі люди моляться на модеми, роздають інтернет, і смартфони , без яких ти зникаєш для світу. Вони вірять в гроші і новини по телевізору. Нові боги – боги техніки, фаст-фуду, медіа-систем та інших атрибутів сучасного життя. І цим новим божествам старі боги не симпатичні. Втім, правдиво і зворотне: старі боги не люблять конкурентів.


Саме у цей світ потрапляє випущений з в'язниці Тінь Мун (Shadow Moon), завербований таємничим Містером Середовищем. Напередодні звільнення Тінь втрачає кохану дружину, яка загинула в автокатастрофі (і, як з'ясувалося, изменявшую йому). Не знаючи, куди податися, він погоджується на дивну подорож через Америку з абсолютно незнайомою людиною. Середа ж збирає старих божеств, готуючись до великої битві з «новими» богами


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Фанатський постер до фільму «Американські боги»

Знімальний процес


Спроби екранізації «Американських богів» робилися давно – ще в 2013 році кабельний канал HBO, відомий трансляцією «Ігри престолів» і «Справжнього детектива», намагався підібратися до даного проекту. На HBO планували 6 сезонів по 10-12 серій, з яких тільки перші два повинні були спиратися на події книги, а сценарієм повинен був зайнятися сам Гейман. Однак у листопаді 2013 року Ніл Гейман оголосив, що співпраця з HBO не задалося і робота над серіалом тепер ведеться на іншому каналі.


В лютому 2014 року робота була передана британської компанії FremantleMedia, яка теж протрималася недовго. Останнім і, мабуть, остаточним варіантом став вибір каналу Starz, озвучений 1 липня 2014 року. Цей канал відомий трансляціями серіалів «Спартак: Кров і пісок», «Чорні вітрила» і «Демони да Вінчі». Ніл Гейман став консультантом проекту і його продюсером. Літо 2016 року принесло серіалу практично повний склад акторів, що включає в себе майже всіх згаданих в книзі героїв.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Ніл Гейман і Ріки Уитл (виконавець головної ролі) зі знімальною групою

У мережі вже зустрічаються фотографії зі зйомок, і нарешті-то можна сподіватися, що проект не повисне в повітрі. Шоураннером став Брайан Фуллер, автор іншого стильного і складного серіалу – екранізації книг про Ганнібала Лектера. Звідти ж Фуллер навів проект кількох своїх улюблених акторів. Крім нього над «Богами» працює Майкл Грін («Герої»). У разі успішності «Боги» однозначно не обмежаться одним сезоном.


Тінь


Одним з найскладніших питань завжди був вибір актора на головну роль. Тінь, будучи явним метисом (як згадували книги, його батько був білим, а мати — індійкою або афроамериканкою), має складну і нетипову зовнішність. До того ж персонаж володіє міцним статурою і порівняно молодий. Головними претендентами на студії роль були актори Джейсон Момоа (кхал Дрого з «Гри престолів»), Домінік Перселл (Лінкольн Барроуз з серіалу «Втеча») і Джо Манганьєлло (Альсид Герво з «Справжньою крові»).


Найбільше схвалення як авторів серіалу, так і шанувальників, викликав Момоа, що підходить практично за всіма параметрами. Але значення його не зацікавила, або кхал Дрого віддав перевагу більш вигідну участь у екранізаціях DC , куди запрошений на роль Аквамена. Так чи інакше, але цей каст не відбувся, як і всі інші перераховані варіанти. Остаточний вибір актора на роль Тіні був озвучений тільки 28 січня 2016 року.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Рікі Уиттл — кандидат на роль Тіні, схвалений керівництвом каналу

В кінцевому підсумку образ Тіні втілить американський актор і модель Рікі Уиттл , на якого можна помилуватися в серіалі «Сотня» – там він грає землянина Лінкольна. Третій сезон «Сотні» став для Уиттла останнім, тому акторові не складе праці повністю присвятити себе ролі у «Богів». Не всі фанати першоджерела поставилися до цього вибору позитивно, однак Гейман і Фуллер в один голос стверджують, що Рікі – справжня знахідка.


Старі боги


На роль Містера Середовища (бог Один; середа – день Одіна, звідси і бере коріння псевдонім) обраний британський актор, відомий своїми злочинницькими образами – Іен МакШейн . Тут його роль більш неоднозначна – назвати Всеотца як позитивним, так і негативним героєм складно. Зате це важливий в оповіді, глибокий і цікавий герой, за значимістю можна порівняти з протагоністом. На гру МакШейна можна подивитися в стрічці « Пірати Карибського моря : На дивних берегах», де він виконував роль Чорної бороди.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Виконавець ролі Містера Середовища — Іен МакШейн

Персонажа по імені Лоу Кей Лайсмит (шанувальники скандинавської міфології напевно дізнаються Локі, що ховається за цим псевдонімом) втілить Джонатан Такер . Такер є одним з акторів, якого переманили Фуллером з передчасно закритого «Ганнібала». Також його можна побачити в серіалах «Королівство» і «В полі зору». Цей персонаж є більш значущим, ніж більшість колишніх ролей актора, але образ йому безумовно підходить.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Роль найвідомішого трикстера і жартівника дісталася Джонатану Такеру

Ще один значущий персонаж серед «старих богів» – не бог, а скоріше бог-диявол, «бог всіх злих справ», Чорнобог з слов'янської міфології. Його роль дісталася акторові, який часто відіграє саме негативних персонажів. Одного разу він вже виконав роль диявола – в екранізації коміксів «Костянтин». Шведський актор Петер Стормаре прикрасить серіал своїм страшним поглядом, нетиповою зовнішністю і талановитою грою.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Зловісного Чорнобога належить втілити Петер Стормаре

Одним з самих незвичайних рішень є Цариця Савська, вона ж Билкис, заявлена як значущий персонаж. У книзі вона з'явилася лише в пролозі і швидко загинула від рук одного з «нових богів». Цю роль втілить на екрані актриса Йетиде Бадаки , грала раніше епізодичні ролі в серіалах «Мислити як злочинець» і «Залишитися в живих». Як і у випадку з Такером, у разі успіху серіалу ця роль може виявитися для неї проривною.


Нові боги


З «Ганнібала» Фуллер переманив і досить відому актрису. «Агент Скаллі» Джилліан Андерсон , знайома навіть тим, хто ніколи не дивився «Секретні матеріали», стане в «Американських богів» однією з нових богинь – Медіа: богинею, приймає вигляд знаменитих людей. Її «вівтарем» є всі наші ноутбуки, смартфони і телевізори. Діловий і витриманий стиль Андерсон добре впишеться в образ цієї героїні.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Джилліан Андерсон отримає новий яскравий образ богині Медіа

Компанію їй складе Брюс Ленглі поки що маловідомий актор, який відзначився в кількох короткометражках. Ленглі стане божеством всього технічного. Техномальчик є досить жорстоким і прохолодним «новим богом», мало розкритою в романі, але потенційно дуже цікавим. Роль його в серіалі виразно повинна стати цікавою.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Кріспін Гловер — майбутній Містер Світ, ідейний лідер нових богів

Ватажка «нових богів» Містера Світу на екрані буде втілювати Кріспін Гловер актор з великої фільмографією і великим досвідом, насамперед відомий по ролі Джорджа МакФлая в кінофільмі «Назад у майбутнє». Цей персонаж – з підступом, і цікаво буде подивитися, як саме його історію і образ обіграють сценаристи. Саме він веде «нових богів» в бій проти «старих», але цілі його зовсім не прозорі.


Інші герої


Роль Лори Мун, подружжя Тіні, виконає Емілі Браунінг . Молоду актрису можна побачити в кінофільмі «33 нещастя», де вона виконує роль головної героїні, Вайолет. Власна загибель не заважає Лорі бути далеко не останнім за важливістю персонажем історії. Призначення на цю роль Браунінг автор оригіналу Ніл Гейман сприймає із справжнім захопленням.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Емілі Браунінг зіграє обраницю головного героя — Лору Мун

З «старих богів» у полі зору сценаристів потрапили Зоря Вечірня (її буде грати актриса Клоріс Лічмен багаторазова номінантка і лауреатка премій Оскар, Еммі та Золотий глобус), собакоголовый єгипетський бог Анубіс ( Крістофер Обі ; «Доктор Хто», «Смерть в раю») і його супутник Ібіс ( Демор Барнс ; «Ганнібал», «Надприродне»). Орландо Джонс , який грав у кінофільмах «Дублери» і «Засліплений бажаннями», виконає у фільмі роль містера Нансі – він же павук Ананси, африканський бог-шахрай.


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Кадр зі зйомок: Скажений Суїні (Пабло Шрайбер) і Тінь (Ріки Уитл)

Роль ірландського лепрекона на прізвисько Скажений Суїні відійшла Пабло Шрайбера , відомому переважно по ролі в серіалі «Помаранчевий — хіт сезону». А на роль Джина, пов'язаного з досить неоднозначним фрагментом книги, узятий актор Муса Крэйиш , виконував епізодичні ролі у фільмі «Форсаж 4» і серіалі «Батьківщина». Таким чином акторський склад охоплює всіх хоч скільки-то значущих героїв оригіналу – не були згадані лише єгипетська богиня-кішка Бастет, бог Гір і дух-кобольд.


Підіб'ємо підсумок


Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
Іен МакШейн в образі Містера Середовища

Зйомки екранізації почалися ще в квітні, а зараз журнал Entertainment Weekly вже радує фанатів першими кадрами зі зйомок. У режисерському кріслі сидить Девід Слейд. Це серйозна заявка на хороший кінцевий продукт: саме цей чоловік займався такими серіалами, як «Ганнібал» і «У всі тяжкі». Поки ще, зрозуміло, рано судити про те, що з усього цього вийде, проте хороша знімальна група дозволяє сподіватися на успіх. Шанувальники довго чекали на цю історію, і, сподіваємося, вони не будуть розчаровані.

загрузка...
Американські боги (2017): телесеріал за романом Ніла Геймана, дата виходу, актори, сюжет і фото
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають