• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Шерлок (4 сезон, 2017): дата виходу серіалу, актори, сюжет і фото

Образ видатного сищика всіх часів і народів, незмінно популярний вже багато років, останнім часом отримав безліч творчих переосмислень. Після 2009 року екранізації (а їх тільки на цей період припадає майже десяток) почали все далі відходити від оригіналу. Вони стають все більш вільними, намагаючись завоювати глядача нестандартним підходом і свіжими рішеннями, щедро замішаними на класичному сюжеті. Але почалося все саме з цього серіалу: «Шерлок» від студії BBC став першим проектом, в якому героя «осучаснили». І це глядачам сподобалося: попереду нас чекає вже четвертий сезон!


Прем'єра (світ): січень 2017


Шерлок (4 сезон, 2017): дата виходу серіалу, актори, сюжет і фото
У кожного свої недоліки: на відміну від більшості серіалів, «Шерлок» радує своїх шанувальників новим сезоном раз в 2-3 року

Такий різний Шерлок Холмс


Екранізацією, запустила «бум» на «нового Шерлока», можна вважати «Шерлока Холмса» від Гая Річі, який вийшов у 2009 році. Роль Шерлока тут виконав Роберт Дауні-молодший (зірка кінофільмів Marvel – «залізна людина», Тоні Старк), а доктором Ватсоном став Джуд Лоу («Авіатор», «Талановитий містер Ріплі»). У 2011 році історія продовжилася фільмом «Шерлок Холмс: Гра тіней». Ця екранізація спиралася на твори Артура Конан Дойля, але знайшла свій власний, абсолютно оригінальний сюжет.


Багато деталей, фрази і сюжетні повороти, втім, відсилали глядача до розповідей і повістей. Цей фільм став першою за двадцять років історією про Шерлока Холмса, яка вийшла в американський прокат і зацікавив аудиторію, особливо молоду, менш знайому з оригіналом. Результатом стала поява серіалу «Шерлок» — першого, який не тільки почав обігрувати старі сюжети на новий лад, але і переніс місце дії в наш час, активно користуючись благами сучасного світу.


Шерлок (4 сезон, 2017): дата виходу серіалу, актори, сюжет і фото
Роль Шерлока стала знаковою для Бенедикта Кембербатча, здобувши акторові шалену популярність і привівши його в американський кінематограф

Пізніше з'явилися й інші адаптації: зокрема, серіал «Елементарно», показав жінку-азіатку Джоан Ватсон замість британця-Джона і сонячний Нью-Йорк замість туманного Лондона. Інший приклад — «Містер Холмс» з Іеном Маккелленом у головній ролі, що базується на одному з романів-«фанфіків», який розповідає історію похилого Шерлока. Але все це було вже потім. Адже, по суті, історію «іншого» Холмса почав саме «Шерлок».


Сучасний Шерлок Холмс


Герой «Шерлока» BBC, хоч і є перекладанням класичного образу на сучасність, зовсім не здається його точною копією. Цей Шерлок порівняно молодий, кидає курити і замість тютюну хизується нікотиновими пластирами, кличе себе «високоактивним соціопатом», бавиться масовими смс-розсилками пресі, а його спільне проживання з доктором Ватсоном, що здавалося цілком нормальним в інші часи, сприймається їх арендодательницей місіс Хадсон як співжиття гомосексуальної пари. Втім, Шерлок все також безцеремонний і безмірно розумний – змінився контекст, але не вихідні дані.


Інші персонажі також були помітно покращені при збереженні загальної канви: у інспектора Лейстреда з'явилося ім'я (що чимало здивувало самого Шерлока Холмса), в серіалі з'явився постійний оригінальний персонаж, який не має прототипу – патологоанатом Моллі Хупер, а образ Ірен Адлер в екранізації викликав чимало критики та обговорень у зв'язку з сексуалізацією її образу. Але, тим не менш, відгуки про серіал переважно зберігаються дуже теплі, як з боку глядачів, так і критиків.


Шерлок (4 сезон, 2017): дата виходу серіалу, актори, сюжет і фото
Акторський склад «Шерлока» від британського телеканалу BBC

В основу сценарію кожної з частин лягають оригінальні розповіді сера Артура Конан Дойля, але жодна з них не є точною копією оригіналу». Саме тому навіть відданим шанувальникам книжкового Шерлока дивитися серіал по-справжньому цікаво: не у всіх виходить просто зв'язати кінці і вирішити загадку. Кожен сезон складається з трьох півторагодинних епізодів, схожих на невеликий фільм. На сьогоднішній день вийшло три сезони і один додатковий різдвяний випуск.


Сюжетні перипетії


Прем'єра четвертого сезону призначена на січень 2017 року. Ймовірно, він стане приємним новорічним подарунком шанувальникам: минулі серії, що виходили 1 січня, відразу ж у новорічну ніч транслював Перший канал. Відповідно до інформації, даної акторами, цей сезон повинен буде краще розкрити лінію непростих взаємин між братами Холмс, розповісти про їх дорослішання і вихованні. Подейкують і про те, що у Шерлока з Майкрофтом є третій брат, якого також не обійдуть увагою.


Шерлок (4 сезон, 2017): дата виходу серіалу, актори, сюжет і фото
Марк Гэтисс — творець і натхненник проекту, — на зйомках 4 сезону

Як стверджує сценарист і продюсер Стівен Моффат, в цьому сезоні нас чекає дійсно крутий поворот сюжету, «останнє, що варто чекати». Слід визнати, що загортати божевільні історії і будувати хитромудрі ребуси сценаристи вміють, в цьому їм не відмовити. Також знімальна група переконує шанувальників, що новий сезон вийде похмурим, загадковим, таким, що лякає – більш ніж все, що було раніше; висловлювалися навіть побоювання, що подібне може відштовхнути від перегляду глядачів.


Початок сезону пов'язано з поверненням Шерлока Холмса додому, Великобританію. Згідно офіційного синопсису (дуже скупого на інформацію), Мері і Джон Ватсоны в цей час планують стати батьками. Зйомки четвертого сезону серіалу стартував 4 квітня 2016 року, проходять вони в Лондоні, Кардіффі. Як і всі попередні, він буде складатися з трьох практично повнометражних епізодів (близько півтора годин).


Шерлок (4 сезон, 2017): дата виходу серіалу, актори, сюжет і фото
Головна складність у зйомках «Шерлока» — звести на майданчику виконавців головних ролей, вічно зайнятих в американських проектах

Сценарій до всіх сезонах створюють автори серіалу, Марк Гэтисс і Стівен Моффат, разом або окремо один від одного. Режисером першого епізоду стала Рейчел Талалей, яка раніше працювала над «Надприродним» і «Доктор Хто», другою серією займається Нік Харану, вже брав участь в «Шерлока» – він знімав епізод «Його прощальний обітницю». Третя і найбільш відповідальна, заключна частина дісталася Бенджаміну Карона.


Старі та нові знайомі


Ймовірно, в четвертому сезоні нам варто чекати повернення Моріарті (або когось, хто використовує його ім'я?) На це прозоро натякав фінал останнього епізоду. Втім, про виконавця ролі Моріарті, Ендрю Скотта, немає ніяких даних – ні підтвердження, ні спростування. Зате відомо про новий персонажа: Золотому зубі, чию роль виконає Деніел Хоффман-Джилл (такого персонажа не існує в книгах Конан Дойля, проте в одному з його оповідань, «Пригоди клерка», присутня людина із золотою пломбою).


Шерлок (4 сезон, 2017): дата виходу серіалу, актори, сюжет і фото
Галас, піднятий в останніх серіях, натякає на «воскресіння» Моріарті

Можливо, Моріарті отримає гідну заміну: нещодавно Моффат оголосив, що до серіалу приєднався Тобі Джонс – актор, знайоме багатьом по ролі нацистського вченого Арніма Золи з кінофільмів про «Першому месника» Капітана Америку. У четвертому сезоні Джонс стане головним антагоністом. Поки не озвучено, ким саме стане актор, однак це явно канонічний характер і, як стверджує сценарист, це буде один з кращих книжкових лиходіїв. Імовірно Тобі Джонс з'явиться вже у другому епізоді.


Інші ключові персонажі повернулися в сюжет у повному складі. В мережі з'являлася навіть фотографія зі зйомок, на якій був зображений Джонатан Аріс, виконуючий роль судмедексперта Андерсона (того самого, який очолює фан-клуб Шерлока і, на думку останнього, «знижує ай-кью всій вулиці»). Надітий на нього військова форма натякає на те, що судовий медик значно змінив свою сферу діяльності.


Актори і персонажі


Роль Шерлока Холмса в серіалі виконує британський актор Бенедикт Кембербетч, якого глядачі також можуть згадати ролі Хана у всесвіті Стар Треку або Алана Тюрінга у стрічці «Гра на імітацію» (а найвідданіші фанати пригадають і дракона в «Хоббіті»). Його Шерлок – прохолодний, різкий, геніальний, зі старомодною мовою і примхливої жадібністю до загадок і злочинів, – далеко не в останню чергу є запорукою вдалості серіалу. За твердженням самого актора, цю роль важко грати, але вона Бенедикту, безумовно, відмінно дається.


Шерлок (4 сезон, 2017): дата виходу серіалу, актори, сюжет і фото
Бенедикт Кембербатч і Мартін Фрімен на зйомки четвертого сезону

Якщо Кембербатч був затверджений на роль практично миттєво, то вибір його супутника дався творцям набагато складніше. У підсумку доктором Джоном Ватсоном став Мартін Фрімен, відомий за головними ролями у кінотрилогії «Хоббіт» і серіальної адаптації знаменитого «Фарго». Його Джон Ватсон – надійний і простий чоловік, що виглядає малоцікавим, але розкриває свого незвичайного друга, немов оправа, що обрамляє яскравий талант Шерлока.


Іншими важливими персонажами стали інспектор Грегорі Лейстред, зіграний Рупертом Грейвсом – актором, відомим по багатьом британської екранізації класики; Джим Моріарті, більш юний і божевільний, ніж книжковий герой, у виконанні Ендрю Скотта («007: Спектр»); Майкрофт Холмс, старший брат Шерлока, втілений одним з творців серіалу – Марком Гэтиссом. Авторство сценарію належить Марку Гэтиссу і Стівену Моффату, які також працюють над легендарним британським серіалом «Доктор Хто».


Шерлок (4 сезон, 2017): дата виходу серіалу, актори, сюжет і фото
Поки Мері і Джон виховують дитину, Шерлок обзавівся собакою :)

Підіб'ємо підсумок


Швидше за все, четвертий сезон не стане фінальним – Стівен Моффат висловлював думки про те, що зйомки п'ятого сезону більш ніж імовірні. Але це вже занадто далекі плани – поки дочекатися б четвертого! Цитуючи інтерв'ю Бенедикта Кембербатча – швидше за все, доведеться почекати добрих три роки, але зате нас всіх чекає щось дійсно цікаве. Орієнтовні дати прем'єри 4 сезону – з 1 по 8 січня 2017 року.

загрузка...
Шерлок (4 сезон, 2017): дата виходу серіалу, актори, сюжет і фото
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають