• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти

Абхазія може сміливо претендувати на звання воістину райського місця. У ній є абсолютно все, що потрібно для комфортного відпочинку – прекрасна природа, стародавня культура, м'який клімат, смачна кухня і гостинний народ. Цей регіон вважався великим туристичним центром ще за часів СРСР, однак після розпаду Союзу абхазці вирішили, що потрібно розвивати туристичну галузь, рахуючись з вимогами ринкової економіки. Саме тому в останні роки Абхазія активно розвиває сферу туризму, облаштовуючи найсучасніші готелі і міні-пансіонати, модернізуючи санаторно-курортні організації та профілактичні установи.


Відпочинок в Абхазії різноманітний – сюди їдуть сім'ї з маленькими дітьми, компанії молоді, любителі активного туризму та екстремального відпочинку, а також лбители поєднувати на відпустці приємне з корисним. Адже Абхазія – це не просто курортний регіон , що підходить для пляжного відпочинку, а ще й одна з найстаріших оздоровниць пострадянського простору. Розберемося, які курорти Абхазії запропонують вам найкращі умови для відпочинку і лікування.


Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти
Абхазія — ідеальний вибір для пізнавального туризму та оздоровлення

Пляжний відпочинок в Абхазії


Щоб сповна насолодитися ласкавим сонечком і теплим морем, вам варто вибрати один з п'яти основних абхазьких курортів.


Курорт №1: Гагра


Слава про Гагрі колись гриміла на весь Радянський Союз. Це один з найкрасивіших і найдавніших абхазьких міст. Гагра розташувалася біля підніжжя гірської вершини Мамзышха в затишній бухті, оточеній гірським масивом. Місто ділиться на стару і нову частини. Стара Гагра, побудована замість стародавнього міста Тригліф, зустріне вас тихими вулицями, прекрасними будівлями і тінистій зеленню парків, оповитих ароматами лимонних і апельсинових дерев.


У цій частині міста розташований один із самих старих паркових комплексів Абхазії. На естраді, що причаїлася під покровом розлогих дерев, колись звучали рядки з поем В. Сєверяніна та К. Бальмонта, читали уривки зі своїх творів Бунін І. та М. Гіркий і збирав величезну кількість глядачів прославлений бард Ст. Висоцький. Тут досі панує атмосфера, показана глядачам в теплому і ностальгічному фільмі про пригоди веселих хлопців і події «Зимового вечора в Гаграх».


Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти
Гагра може зрівнятися з багатьма європейськими курортами

Сучасна частина Гагри являє собою зовсім іншу картину – широкі вулиці, численні супермаркети, спортивні клуби і фітнес-центри, магазини, дискотеки і аквапарки перетворили в Гагру динамічний місто 21 століття. До речі, саме Новій Гагрі працює сучасний центр сірководневої бальнеології. А любителі активного відпочинку можуть покататися на скутерах, зайнятися дайвінгом або парапланеризмом.


Прихильники піших прогулянок можуть здійснити підйом на «альпійські» луга Мамзышхи або просто пройтися по набережній з платанами, олеандрами і евкаліптами. Безумовно, тут сконцентрована величезна кількість розважальних закладів, так що це місце чудово підійде для молодіжного відпочинку.


Курорт №2: Піцунда


Піцунда розташована на мальовничому мисі під покровом пахучих соснових борів. Багато бувалі туристи відзначають, що клімат тут приємніше, ніж в Гагрі, так як в Піцунді рідко буває висока вологість, а вулиці міста надійно укриті від жарких сонячних променів тінню величезної кількості кипарисів. Зазвичай на цей курорт відправляються сім'ї з дітьми – пляжі тут широкі піщані, а море прозоре, чисте й неглибоке.


Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти
Піцунда — приголомшливе місце для любителів сосен і кипарисів

Крім того, тут практично ніколи не буває штормів і величезних хвиль. У Піцунді завжди хочеться дихати на повні груди – навколо міста росте понад 30 тисяч стародавніх сосен, тому солоний морський бриз гармонійно доповнюється насиченим ароматом хвої.


Любителі піших прогулянок можуть пройтися до гаю одних з найбільш рідкісних рослин – вічнозелених самшитових дерев, а цінителям архітектури сподобається експозиція державного історико-архітектурного заповідника. У прибережній зоні ввечері стає досить шумно – кафе, ресторани і дискотеки готові працювати до останнього клієнта.


Курорт №3: Новий Афон


Новий Афон затишно розташувався в улоговині між Іверської і Афонської горами. В ущелині між цими давніми велетнями з невеликого струмочка народжується бурхлива річка Псырцха, що протікає через весь Новий Афон. Саме тому місто має своє власне звучання у вигляді нестихаючий річкових трелей, і навіть в самий жаркий день залишається прохолодним.


Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти
Новий Афон — райське містечко без виснажливої літньої спеки

Даний курорт може похвалитися рекордною кількістю сонячних днів в році і значним списком цікавих пам'яток, з якими пов'язано безліч неймовірних легенд і сказань. Не забудьте відвідати прохолодні гроти знаменитої Афонської печери, розглянути давні розписи храмів і цитаделей, а також подивуватися майстерності місцевих інженерів, які створили для городян рукотворний водоспад.


Курорт №4: Сухум


Сухум – серце Абхазії, дивовижний по красі древнє місто, відзначив ювілей 2500 років. Колись на цьому місці розташовувалися поселення стародавніх еллінів, тому навколо міста збереглися залишки старовинних полісів і фортець. На жаль, подивитися на давньогрецьке місто Диоскурию не представляється можливим, адже зараз його будинку і вулиці повністю вкриті водами Сухумі бухти.


Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти
Природні та рукотворні краси Сухумі вражають багатьох

Тим не менше, пам'ятки давніх культур залишилися і на земній тверді. Не забудьте відправитися до фортечних стін Себастополиса і замку царя Баграта, помилуватися будівлями вихідців з Генуї, ознайомитися зі спадщиною яничарів, подивитися на витончений середньовічний арочний міст, своїми очима побачити фортифікаційні укріплення Великої Абхазької стіни.


Старий Сухум – це ні з чим не порівнянний мікс різних культур і тимчасових шарів, який нікого не залишить байдужим! Ну а сучасна частина міста – це численні ресторани, театри, кінозали, широкі проспекти, магазини і торгові центри. Сюди також їдуть для полегшення хвороб дихальної системи. Однак як морський курорт Сухум, мабуть, зайве шумен, що відштовхує багатьох любителів тиші і спокою.


Курорт №5: Гудаута


Гудаута – невелике містечко, скромно примостився в бухті на чорноморському узбережжі. Це одна з наймолодших курортних зон, тому не всі туристи знають про її існування. Місто знаходиться на невеликому плато, з якого відкриваються воістину чудові морські пейзажі.


Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти
Вибирайте Гудауту, якщо втомилися від величезних галасливих мегаполісів

Напевно, тому сюди частенько навідуються любителі малювання і художньої творчості. Як мінуси можна відзначити лише одне – тут всього пара турбаз, 3-4 приватних пансіонату та кілька міні-готелів, які не претендують на особливу «зірковість». Проте любителі неспішного і спокійного відпочинку будуть в захваті від місцевої атмосфери.


Відпочинок на бальнеологічному курорті


Абхазія – це не тільки пляжі, сонячні ванни і тепле море. Тут постійно підвищують рівень санаторного лікування, відкриваючи нові грязьові лікарні, спа-комплекси і центри бальнеології. І не дивно – щедра абхазька природа наділила цю землю безліччю джерел мінеральних та термальних вод, які допомагають при лікуванні широкого спектру захворювань.


Так, за натрієво-карбонатними водами відправляються в Ауадхару, Ацгар або Сакян, хлоридно-натрієві джерела розташовані в столиці та селищі Цхуара, слабомінералізованими і термальними джерелами славляться Гагра, Мархяула і Сухумі, джерела кальцієвих вод ви знайдете в Окуме, а за термальними ваннами найкраще відправитися в Кындыг, Охурей, Галу або Очамчыру. Якщо ви зупинитеся в Новому Афоні, зможете взяти курс процедур грязелікування в лікарні селища Приморського.


Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти
Приморське славиться цілющими грязями і сірководневими джерелами

До речі, місцеві лікарі стверджують, що природне лікування – це найкращий спосіб полегшення радикулітів і болю в суглобах, а також профілактики остеохондрозу. Прийняття ванн відбувається не в холодних кахельних басейнах, а серед соснових лісів і кипарисових гаїв. Ще одним центром лікування сірководневою водою вважається Гагра. Місцевий бальнеологічний центр допомагає подолати проблеми з травною системою, полегшити перебіг гінекологічних захворювань і позбутися від проблем з органами дихання.


Екскурсійні тури по країні


Туристичні фірми пропонують безліч захоплюючих поїздок по знаковим місцям Абхазії. Ця країна може похвалитися величезною кількістю природних та рукотворних шедеврів, так що нудьгувати в такій поїздці вам точно не доведеться! Отже, що може вас зацікавити?


Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти
Блакитне озеро — перлина Абхазії, приголомшлива своєю красоюБлакитне озеро. Цей дивовижний природний пам'ятник має водою насиченого сапфірового кольору. Довгий час це озеро з-за незвичайного кольору вважали чудовим, проте потім вдалося прояснити причини такого цікавого відтінку води. Справа в тому, що на дні озера виходять на поверхню лазуритові відкладення. Вода в озері надзвичайно холодна, тому його води завжди залишаються тихими і млявими;
Ріцинський національний парк. Цей величезний заповідник розкинувся на 39 тис. гектарів і вмістив величезна кількість гірських і льодовикових озер, кристально чистих водоспадів і бурхливих річок, таємничих ущелин і небезпечних порогів;
Село Лыхны. На цьому місці колись знаходилася столиця стародавнього царства Абхазького. В самому центрі поселення знаходиться оспівана у переказах поляна Лыхнашта. Місце це особливо шанують жителі Абхазії, адже саме тут приймалися доленосні рішення і проводилися масштабні народні гуляння. Лыхнашта і зараз не втратила свого значення – щорічно в жовтні тут збираються сотні людей, щоб подивитися на змагання з кінного спорту і джигітування;
Палац-резиденція давнеабхазских правителів. Ця екскурсія торкнеться і храм Успіння Богородиці. Цікаво, що це релігійне будова не тільки відмінно збереглося для свого віку (а воно налічує вже більше 10 століть), але і досі є діючим храмом;
Піцундський історико-архітектурний заповідник. Тут розташовуються залишки поселення давніх жителів Візантії. Ви зможете побродити по руїнах казармених будівель, побачити зруйнований палац, лазні і добре збереглися винні погреби. Тут же розташований храмовий комплекс періоду раннього середньовіччя, в якому до цих пір збереглася барвиста настінний живопис;
Анакопийская фортеця. Її основу було закладено ще в 4 столітті нашої ери!
Гроту Агца. Стіни грота досі зберігають сліди наскального живопису, а тому приваблюють безліч туристів;
Фортеця Абаата — найдавніше фортифікаційна споруда у всій Абхазії. Тут же розташований храм Святого Іпатія, дивом зумів зберегтися навіть під час турецької навали;
Храм Іоанна Златоуста. З цим місцем пов'язана цікава легенда. Колись храм вирішили доповнити дзвіницею, для чого заклали будівельний майданчик. В процесі робіт будівельниками було знайдено масивний саркофаг з брили вапняку. Звичайно, достеменно цей факт нічим не підтверджений, але передбачається, що він був місцем поховання Іоанна аж до того моменту, поки його тіло не поховали в Константинопольському соборі;
Долина семи льодовикових озер. Це місце налаштовує на неспішний ліричний лад, а подорож супроводжується кінними прогулянками і веселими пікніками.Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти
Політ на параплані — кращий спосіб запам'ятати цей відпустку на все життя!

Екстремальні тури в Абхазію


Любителі активного відпочинку та екстремального туризму знайдуть для себе в Абхазії безліч варіантів незвичайного і цікавого відпочинку. Якщо ви вирішили зупинитися в Гагрі, можете піднятися на Мамзышху і зважитися на дивовижний політ на параплані, щоб не тільки полоскотати собі нерви, але і побачити пейзажі Головного Кавказького хребта.


Фанати річкових сплавів відправляються на бурхливу і небезпечну річку Бзибь. Варто відзначити, що рафтинг тут проходить тільки по одному, ретельно вивіреному і досить нескладному маршрутом, хоча річка дає можливість для тривалих і протяжних сплавів. Справа в тому, що Бзибь – це потік, який так і не підкорився рафтерам, а майже всі спроби приборкати її бурхливі води закінчилися нещасними випадками або навіть трагедіями.

загрузка...
Відпочинок в Абхазії 2017: визначні пам'ятки, екскурсії, курорти
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають