• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Об'єкт Укриття-2 на ЧАЕС завершать у 2017 році

За запевненням влади, введення в експлуатацію об'єкту «Укриття-2» на Чорнобильській атомній електростанції відбудеться в 2017 році. На сьогоднішній день обидві частини арки вже готові, і монтажні роботи наближаються до завершення. Закінчення будівництва об'єкта було заплановано на 2015 рік, але із-за недостатнього фінансування його відклали на два роки. Новий саркофаг буде представляти собою гігантську арку заввишки 108 метрів. Ширина її складе 257 метрів, довжина — 150 метрів. Конструкцію накриють декількома шарами захисних матеріалів, які зможуть запобігти витоку радіоактивних елементів. Ця споруда — одна з найбільших рухомих об'єктів на планеті, створених людськими руками.


Об'єкт Укриття-2 на ЧАЕС завершать у 2017 році
Роботи зі зведення нового саркофага наближаються до завершення

Будівництво об'єкта «Укриття-2»


Після завершення монтажних робіт арку помістять над старим саркофагом. Нове укриття буде повністю герметичним, що виключає можливість витоку радіації за його межі. Як тільки об'єкт буде введений в експлуатацію, будівельники проведуть демонтажні роботи з розбирання старої захисної конструкції. Основна мета робіт всередині першого саркофага — витягти атомне паливо та інші небезпечні речовини, які знаходяться тут такий тривалий час. Тепер вони підлягають захороненню у спеціальних могильниках.


Роботи з будівництва нової арки проходять недалеко від четвертого реактора, буквально в 180 метрів. На місці складання саркофага зняли чотириметровий метровий шар забрудненого грунту, а утворену порожнечу залили бетоном. Такі заходи вживаються для безпеки будівельників. Рівень радіації тут набагато нижче, ніж відразу після катастрофи, але працівники перебувають на об'єкті не більше ніж 15 днів в місяць, а робочий день триває 2-3 години.


Об'єкт Укриття-2 на ЧАЕС завершать у 2017 році
Проект «Укриття-2» був розроблений ще в 2007 році

Згідно з проектними планами, частини арки будуть побудовані окремо і з'єднані перед самим завершенням робіт. Величезні модулі, з яких складається конструкція, виготовляються на заводах по всій країні. Проект був розроблений в 2007 році. Його реалізацією займається компанія NOVARKA, заснована саме для цієї задачі. Основні роботи проводять за межами атомної станції, а біля реактора деталі арки тільки збирають у єдиний об'єкт.


Над зведенням «Укриття-2» працюють три тисячі осіб з України, Німеччини, Франції та Японії. Нова споруда складається не тільки з арки. У ньому розмістять адміністративний і технічний відділи, кімнати для співробітників, сантехнічний блок, шлюзи для техніки і комплекс з управління спорудою.


Історія об'єкта


Після аварії на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року над потерпілим 4-м реактором був зведений саркофаг «Укриття». Його побудували за рекордно короткий строк — 206 днів. Над спорудою цього об'єкта працювали понад 90 тисяч осіб. Саркофаг захищав довкілля від радіоактивних елементів, які знаходяться всередині АЕС.


Об'єкт Укриття-2 на ЧАЕС завершать у 2017 році
Перший саркофаг на ЧАЕС прослужив вже більше 30 років

Але це споруда спочатку вважалося тимчасовим, а до 2013 року виникла гостра потреба у зведенні нової і більш надійної конструкції. Старе укриття прослужило більше 30 років. За цей час під впливом зовнішніх факторів і радіації воно изветшало і зараз перебуває в аварійному стані. В 2013 році над машинним залом стався обвал частини даху. Площа руйнувань становить сотні квадратних метрів.


Ще в 90-х роках стартувала робота над втіленням проекту зі зведення нового саркофага. У 2004 році Європейський банк реконструкції і розвитку прийняв рішення щодо фінансування будівництва об'єкту «Укриття-2». Загальна сума витрат на зведення об'єкта становить 154 млрд доларів США.

загрузка...
Об'єкт Укриття-2 на ЧАЕС завершать у 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають