• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Видобуток нафти в Росії може злетіти до 565 млн тонн в 2017 році

Викачування нафти і конденсату газу на російських розробках в 2017 році може досягти рекордних позначок, раніше характерних лише для СРСР. Згідно з останніми прогнозами, обсяги видобутку цих корисних копалин можуть досягти 565 млн. тонн, незважаючи на істотне падіння нафтових котирувань і дисбаланс, яким характеризується сьогоднішній ринок рідких вуглеводнів. Насамперед, обсяги будуть нарощуватися за рахунок нових родовищ, введених в експлуатацію у 2016-2017 роках. Нагадаємо, що саме нафтовий і газовий сектори російської економіки забезпечують приблизно 50% дохідної частини російського бюджету так що питання розвитку нафтогазової сфери залишається для РФ одним з найбільш актуальних.


Видобуток нафти в Росії може злетіти до 565 млн тонн в 2017 році


Прогноз з видобутку нафти в 2017 році


Даний прогноз був складений фахівцями з аналітичної групи «Vygon Consulting», бере участь у розробці стратегічного плану розвитку нафтовидобувної сфери РФ. Вже у поточному році обсяги видобутку на нефтеразработках можуть бути збільшені до 545 млн. т, що на 11 млн. т більше, ніж у 2015 році. Експерти припускають, що, на відміну від 2015 року, коли приріст у розмірах 14% був досягнутий завдяки збільшенню викачування конденсату природного газу (його також враховують при підрахунку обсягу видобутку нафти), в 2016-2017 роках збільшення забезпечить зростання обсягів видобутку сирої нафти.


Згідно словами Григорія Вигону, займає посаду керуючого директора «Vygon Consulting», зростання нафтовидобутку забезпечить підвищена експлуатація нових родовищ, які до цього моменту використовувалися не в повну силу. Насамперед, мова йде про родовищах Пріразломне (Газпромнафта), Имилорское (Лукойл), свердловини Требса і Титова (Башнефть) та розробки, що належать Іркутської нафтокомпанії.


Грінфілд, тобто нові розробки, мають незаперечну перевагу – відповідно до змін, не так давно внесеним в російське податкове законодавство, вони користуються істотними пільгами з боку держави . У 2015 році грінфілд займали 1/3 в загальному обсязі російського нафтовидобутку. У 2016 році на нових родовищах планується збільшити викачування на 165 млн. т, а в 2017 – додатково добути ще 17 млн. т нафти.


Видобуток нафти в Росії може злетіти до 565 млн тонн в 2017 році
Викачування нафти збільшують за рахунок експлуатації нових родовищ

Вигін також заявив, що зниження нафтових котирувань не стане для Росії перешкодою в реалізації мети нарощування видобутку рідких вуглеводнів. Перешкодити виконанню цього позитивного прогнозу може хіба що зростання оподаткування або різке підвищення курсу національної валюти . Девальвацію рубля аналітик розглядає як позитивний фактор, який вплинув на рішення про збільшення видобутку «чорного золота».


До негативних чинників, які зробили свій негативний вплив на економіку нафтодобувної галузі, експерти віднесли падіння нафтових цін і слідом за ним зниження рентабельності буріння. Особливо сильно негативний вплив помітно на розробках, які знаходяться на периферії і в нізкодебітних зонах. Компанії стали використовувати менше інноваційних технологій і практично не модернізували виробництво протягом кількох останніх років.


Варто відзначити і той факт, що підвищення обсягів переробки «чорного золота» не очікується, так що на експорт і надалі буде відправлятися сира нафта, а не продукти її перегонки. Наскільки доцільно нарощувати обсяги нафтовидобутку в умовах сучасного дисбалансу ринку рідких вуглеводнів – покаже час. Багато економістів вважають, що стабілізація ринку нафти можлива лише в тому випадку, якщо країни погоджують обсяги викачування «чорного золота» і будуть чітко дотримуватися домовленостей.


Видобуток нафти в Росії може злетіти до 565 млн тонн в 2017 році
На відміну від обсягів викачування, обсяги нафтопереробки в РФ не зміняться

При цьому варто нагадати, що процес переговорів з приводу заморожування нафтовидобутку, які були проведені представниками РФ і ОПЕК, закінчилися нульовим результатом. Згідно словами Григорія Вигону, навіть позитивний підсумок переговорів не міг би зупинити нарощування темпів російського нафтовиробництва, хіба що російська сторона погодилася б відкласти запуск декількох нових гринфилдов.


Варто відзначити, що Вигін не вважає країни ОПЕК гравцями, з якими варто рахуватися. Їх вплив на світовий ринок нафти, за словами експерта, переоцінене. Представники даного нафтового спільноти не стали виступати єдиним фронтом, підтримуючи нафтові ціни , а вступили в боротьбу за ринкові ніші. Єдиним гравцем, який може зробити істотний вплив на ринок, на думку експерта, є Саудівська Аравія.

загрузка...
Видобуток нафти в Росії може злетіти до 565 млн тонн в 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають