• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Юні науковці стали послами ЕКСПО-2017 на конкурсі Intel ISEF у США

Юним казахським дослідникам була доручена відповідальна і почесна місія послів ЕКСПО-2017 , представляють Казахстан у фінальній частині Світового конкурсу винаходів і досліджень школярів у галузі науки та інженерії. Мова йде про захід «Intel ISEF-2016», яке було проведено в Фініксі (США). Конкурс зібрав понад 1800 учасників з різних країн. Ну а найбільш масштабна і гучна виставка інноваційних досягнень ЕКСПО пройде в Астані вже в наступному році.


Чим здивували фіналісти конкурсу Intel ISEF?


Юні обдарування з Казахстану представили і захистили на конкурсі власні розробки в сфері інженерії. У фінал Глобального конкурсу потрапили дві роботи. Одну з них представив школяр з Астани Ануар Арынгазин, проектом якого стала модель індивідуального міні-кошти, призначеного для порятунку на воді. Ще один проект був представлений павлодарцами Дауреном Карамбаевым і Даниялом Ташеновым. Це розробка з управління енергією повітряних потоків для вітродвигуна.


Юні науковці стали послами ЕКСПО-2017 на конкурсі Intel ISEF у США
Одна з робіт фіналістів вписується в тематику виставки ЕКСПО-2017

В рамках презентації своїх проектів хлопці згадали і про прийдешній виставці ЕКСПО, що викликало неприховану зацікавленість у інших учасників заходу — особливо у тих, хто зайнятий розробками у сфері інноваційної енергетики. Такий ентузіазм не викликає подиву, адже тема наступного ЕКСПО відображена в гаслі «Енергія майбутнього».


Даурен Карамбаев і Даніял Ташенов, розповідаючи про своїх наукових розробках, повідомили: незвичайність їх ідеї полягає в тому, що її можна реалізувати як у районах, в яких дмуть сильні вітри, так і в тих, в яких сила вітру може бути охарактеризована як помірна. Як повідомили школярі, проект дуже точно вписується в тематику ЕКСПО-2017 присвяченого альтернативою енергетиці, так що у хлопців виникла можливість ознайомити присутніх наукову аудиторію з інформацією про виставку.


Як проходив всесвітній конкурс ISEF-2016?


В рамках ISEF-2016 учасникам було запропоновано безліч цікавих майстер-класів, лекцій та інших заходів, що проводяться вченими і дослідниками світового рівня. Серед найгучніших імен не можна не згадати Джона Майкла Бішопа, який отримав Нобелівську премію за розробки у сфері фізіології і медицини. На сьогоднішній день саме Бішоп є одним з найвидатніших фахівців в галузі імунології та мікробіології.


Звичайно, найбільш хвилюючим днем стало 11 травня, в рамках якого юні дарування провели презентацію та захист проектів перед авторитетною комісією. На наступний день, коли всі хвилювання для учасників залишилися позаду, виставка перейшла у відкритий режим роботи, запросивши ознайомитися з експонатами численних відвідувачів.


Юні науковці стали послами ЕКСПО-2017 на конкурсі Intel ISEF у США


Однак робота членів журі тільки почалася, адже вже до вечора 12 травня було заплановано оголошення підсумків конкурсу. Спонсорами заходу виступило більше п'яти десятків комерційних компаній і науково-дослідних установ, у тому числі Google і NASA, традиційно нагороджують учасників грантами та призами.


У число лауреатів конкурсу увійшли азербайджанські, російські, білоруські та українські школярі. Згідно словами Сергія Ніколаєва, який вже три роки поспіль входить до складу конкурсного журі, особливістю 2016 року стало повна відсутність простих розробок. Було представлено надзвичайно багато проектів у сфері астрономії. Варто відзначити, що представники Казахстану вже встигли добре зарекомендувати себе на Intel ISEF.

У 2012 році старшокласниця Асія Кусаинова стала кращою в інженерному секторі, представивши проект компактного вітряного двигуна, що працює при малій силі вітру.
У 2014 році Адилсултаном Лепесом були представлені альтернативні докази нерівностей, проведені методом відокремлюють дотичних, що дозволило йому зайняти гідне 4 місце в секторі математики.
У минулому році казахські хлопці Ниджат Джавадов і Ессет Жуссупов зайняли 4 місце в секції природничих наук, представивши проектну розробку системи, здатної читати міміку людини.
загрузка...
Юні науковці стали послами ЕКСПО-2017 на конкурсі Intel ISEF у США
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають