• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Вибори президента Франції 2017: новини та кандидати

Навесні 2017 року французи оберуть нового главу держави. Президентські вибори пройдуть у два тури: 23 квітня і 7 травня. Вже відомі кандидати на вакантну посаду і їх політичні програми. Початок передвиборної кампанії стало приводом для роздумів про внутрішній і зовнішній політиці Франції. Лідером передвиборної гонки вважається колишній прем'єр-міністр (1995-1997) країни Ален Жюппе. Але до весни 2017 року розстановка сил ще може кардинально змінитися!


Фаворити перегонів: Жюппе проти Саркозі


На сьогоднішній день Ален Жюппе є мером Бордо. В боротьбі за висунення кандидатури від правоцентристської партії «Республіканці» він займає перше місце. За даними соцопитувань, Ален Жюппе випереджає голову партії, екс-президента Ніколя Саркозі (2007-2012). Вибори, які визначать кандидата від правоцентристської опозиції, відбудуться в листопаді 2016 року.


Вибори президента Франції 2017: новини та кандидати
Ніколя Саркозі та Ален Жюппе — фаворити передвиборної гонки 2017 року

«Республіканці» — найбільша опозиційна партія в країні. Вона прийшла на зміну «Союзу на підтримку народного руху», який був при владі до 2012 р. Партію очолює Ніколя Саркозі. Політик користується народною любов'ю і має великі шанси стати президентом вдруге. Три роки тому він залишив державні справи. Повернення екс-президента до колишньої діяльності пов'язують з майбутніми змінами на політичній арені.


Судячи з опитувань, рейтинги Саркозі набагато вище, ніж у його головних конкурентів — Франсуа Олланда і Марін Ле Пен. Опитування показали: якщо між чинним президентом Ніколя Саркозі відбудеться політична «дуель», народна підтримка останнього становитиме 58%. Нинішній успіх політика пояснюється падінням популярності Франсуа Олланда. Чинний президент дискредитував себе і має низький рейтинг довіри виборців.


Опозиційні кандидати


Про наміри висунути свою кандидатуру на майбутніх виборах офіційно заявила глава партії «Національний фронт» Марін Ле Пен. Соцопитування підтвердив, що у неї є всі шанси пройти в другий тур виборів. Рішення балотуватися Ле Пен прийняла ще в лютому 2016 року. Популярність політика та її партії постійно зростає. На виборах в Європарламент за них проголосувало 254% виборців.


«Національний фронт» виступає за консервативні цінності, обмеження потоку мігрантів та протидію євроінтеграції. В якості кандидата в президенти Марін Ле Пен відстає від свого головного суперника Алена Жюппе. Навіть її батько Жан-Марі Ле Пен, творець і колишній лідер партії, передбачає, що на наступних виборах його дочка чекає повний провал.


Вибори президента Франції 2017: новини та кандидати
Вибори у Франції стартують 23 квітня і завершиться 7 травня 2017 року

«Національний фронт» знаходиться в скрутному фінансовому становищі, оскільки французькі банки не можуть надати йому кредит. Тому партія попросила про позику в розмірі 27 мільйонів євро у російських банків . Гроші підуть на фінансування передвиборної кампанії на президентських і парламентських виборах 2017 року.


Згідно із законами Франції, кандидати не можуть отримувати фінансування з інших країн, щоб уникнути іноземного впливу. Але правило не поширюється на партії. Цим і скористається Марін Ле Пен. Втім, вона заявляє, що джерело фінансування не вплине на політичний курс «Національного фронту». Марін дає чинної влади зрозуміти, що не буде миритися з роллю «другої скрипки» і має намір боротися за президентський пост.


Чинний президент Франсуа Олланд — найменш перспективний кандидат на пост. У поточний час він має дуже низькі рейтинги і незначну підтримку виборців. Соцопитування показують: 78% французів проти того, щоб Олланд брав участь у виборах 2017 року. Але правляча соціалістична партія висуває його кандидатуру на другий термін.

загрузка...
Вибори президента Франції 2017: новини та кандидати
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають