• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Зміни в Податковому кодексі України: новий кодекс приймуть у 2017 році

Депутати Верховної Ради України вирішили податковий питання 2016 року, внісши ряд змін в Податковий кодекс. Цей документ нерозривно пов'язаний з бюджетом країни і є його фундаментом, формуючи видаткову частину головного фінансового документа держави. Після тривалих дебатів з цього питання депутати вирішили не проводити повноцінну реформу, а обмежитися окремими змінами в Податковому кодексі України.


Головним завданням стало прийняття хоч якогось рішення, оскільки зволікання з бюджетом загрожувало припиненням надходжень кредитних коштів від МВФ. Прийнятий документ відрізняється від тих варіантів, які були винесені депутатським комітетом і Мінфіном на розгляд у Раду. До речі, остаточне ухвалення нового кодексу перенесено на 2017 рік.


Зміни в Податковому кодексі України: новий кодекс приймуть у 2017 році
Рада України перенесла оновлення Податкового кодексу на 2017 рік

Правки, внесені в Податковий кодекс України


Найбільш спірними питаннями стали проблеми відшкодування ПДВ представникам аграрного сектора, ставки акцизних зборів на тютюнові вироби й алкогольну продукцію, а також рентні платежі за розробку газових родовищ. Розглянемо докладніше, за яким фіскальним законами житиме Україна найближчим часом.


Зміни в ОСВ і податок на доходи фізичних осіб


Інновація в ставках оподаткування торкнулася єдиного соціального внеску (ЄСВ), зниженого майже вдвічі – з 41% до 22%. Серед уточнень до Кодексу варто також відзначити, що скасували ЄСВ, який сплачується найманим працівником. Максимальна базова сума для нарахування ЄСВ було збільшено з 17 до 25 зарплатних мінімумів, що склало в підсумку 33400 тис. грн.


Така зміна пояснюється просто: депутати сподіваються таким чином знизити рівень тінізації економіки країни, зробивши заробітну плату «білою». Нові уточнення вводять у дію єдину ставку податку на дохід, отриманий фізичними особами (18%). Можна сказати, що народні обранці просто усереднили існуючі ставки, що становлять 15 і 20%.


Зміни в Податковому кодексі України: новий кодекс приймуть у 2017 році
Підвищення акцизних ставок торкнулося алкогольної і тютюнової продукції

Зміни в акцизах


Неприємною звісткою для тих, хто ще не розпрощався з шкідливими звичками, стала новина про істотне зростання акцизних ставок на алкогольну і тютюнову продукцію. Наприклад, підвищення торкнулися:

спирту, спиртодистиллятов і спиртних напоїв (збільшення ставки на 50%);
пива (на 100%);
вин, виключаючи натуральний продукт з винограду (на 100%);
тютюнових виробів (на 40%).Таке різке підвищення пояснюється необхідністю компенсувати зменшення дохідної частини бюджету, яке виникає внаслідок зниження податкових зборів з зарплати.


Зміни в схему повернення ПДВ


Окремого вартий уваги запропонована схема автоматичного повернення ПДВ, яка вступить в силу з лютого. Тепер вона передбачає необхідність офіційної публікації відомостей про відшкодування ПДВ з держбюджету в спеціальному реєстрі. Спочатку у Верховній Раді була висловлена ідея про створення двох списків відшкодування ПДВ, проте депутати акцентували увагу на тому, що такий підхід призведе до легалізації корупційних схем.


Зміни в Податковому кодексі України: новий кодекс приймуть у 2017 році
Нова схема повернення ПДВ є прозорою та автоматизованої

Підсумковий результат – досить прозора схема з рівними умовами для всіх заявників. У представників аграрної сфери ПДВ спровокував жваву дискусію – народні обранці внесли зміни в схему пільгового справляння податків з сільськогосподарських підприємств. При цьому було повернуто право на відшкодування ПДВ для тих фірм, які займаються експортом зерна і технічних культур.


Питання «спрощенки»


Депутати зберегли спрощену систему оподаткування, скоригувавши її механізм. Нагадаємо, що головною претензією Мінфіну в цьому питанні було те, що подібна схема зручна для нечесних представників середніх та великих компаній. Вони штучно дробили свої підприємства на більш дрібні ФОП, внаслідок чого платили значно меншу суму податків. У відповідь представники малого бізнесу заявляли, що скасування «спрощенки» вельми негативно позначиться на їх діяльності.


Компромісним рішенням стало наступне: зменшити суму річного обсягу доходу з 20 до 5 млн. гривень для II групи. Передбачається також збільшення ставки з 2 до 3% для III групи (категорія платників ПДВ) з 4 до 5% (категорія неплатників ПДВ). Податкова ставка для представників IV групи збільшиться в 1.8 разів.


Зміни в Податковому кодексі України: новий кодекс приймуть у 2017 році
В питанні оподаткування бізнесу прийнято компромісне рішення

Нагадаємо, спочатку планувалося, що для представників I і II груп річний оборот буде обмежений 2 млн. гривень. Крім того, юридичні особи не мали б можливості працювати за схемою «спрощенки» – незалежно від обсягу виручки їм належало дотримуватися загальної податкової системи. Також було озвучено, що III групу приберуть взагалі.


Досить бурхливо обговорювалося питання з приводу ставки ренти на видобуток газу. В результаті був збережений поточний рівень (70%). Відзначимо, що дане рішення може стати проблемою для деяких приватних газовидобувників. У попередньому проекті, винесеному на розгляд Мінфіном, пропонували також включити в Кодекс єдину податкову ставку, що обчислюється 20%, для податку з доходів фізосіб, ЄСВ, ПДВ і податку на прибуток.


Оподаткування житла та авто


Пропонувалося підвищити рівень податків для тих, хто володіє «елітним» житлом та автомобілями, а також скасувати пільгове оподаткування для комерційних приміщень та складів. Мінфін озвучував, що податок для власників житла, площа якого становить понад 300 кв. м (квартира) та 500 кв. м (будинок) повинен складати не менше 25 тис. гривень на рік.


Згідно з проектом, для інших власників майна передбачалося підвищення податку з 2 до 3% від рівня «мінімалки» за 1 кв. м. Дане уточнення не стосувалося лише тих, хто володіє квартирами до 60 кв. м і будинки площею до 120 кв. м. Що стосується люксових авто, то незалежно від об'єму двигуна для них планувався щорічний податок у розмірі 25 тис. гривень. «Люксовость» автомобіля визначається його ціною – понад 1 млн. гривень.


Зміни в Податковому кодексі України: новий кодекс приймуть у 2017 році
Престижність авто в податковій системі буде визначати його вартість

При обговоренні проектів нового Податкового кодексу обидва варіанти – «мінфінівський» і депутатський – викликали значну критику. Проект Міністерства фінансів бізнесмени назвали занадто твердим і консервативним. Ну а документ, представлений податковим комітетом ВР, «мінфінівці» охрестили популістським.


Все тому, що зниження ставок оподаткування не передбачало одночасної системи податків-компенсаторів для забезпечення надходжень до бюджету. У підсумку Україна гарантувала собі отримання чергового траншу від МВФ, але так і не отримала очікуваної податкової реформи. Чергових змін можна сміливо очікувати в найближчому майбутньому – прийняття нового Кодексу перенесли на 2017 рік.

загрузка...
Зміни в Податковому кодексі України: новий кодекс приймуть у 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають