• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Чемпіонат України з футболу 2016 /2017

Чемпіонат України з футболу (на сьогоднішній день іменується, як Ліга Парі-Матч, у відповідності з назвою генерального спонсора чемпіонату — компанії «Парі-Матч») влаштовується між футбольними колективами, які входять в Об'єднання професійних команд з футболу України «Прем'єр ліга» — найсильнішою з усіх українських ліг.
Саме це об'єднання і влаштовує чемпіонат (з 2008-2009 сезону, саме тоді було йому делеговано дане право Федерацією українського футболу). З дебютного чемпіонату і аж до сезону 2007-2008 футбольні команди приймають участь у цьому чемпіонаті, прирівнювалися до Вищої ліги.
Чемпіонат проходить у два етапи, перший починається восени, потім після зимової перерви триває у другому колі навесні. У новому сезоні в турнірі будуть брати участь чотирнадцять команд. По закінченню кожного сезону колективи, що посіли 14-е і 13-е місце, відправляються в Першу Лігу, тобто у нижчий дивізіон, а на їх місце прибувають два найсильніших клубу з « Першої Ліги».
Самий перший чемпіонат припадає на 1992 рік. З початку змагання організовувалися Федерацією футболу України, після цього контроль над чемпіонатом взяла Професійна ліга з футболу цієї країни. З сезону 2008-2009 року і донині даним питанням займається Об'єднання професійних футбольних команд України «Прем'єр Ліга».

Чемпіонат України в сезоні 2016-2017


Чемпіонат України з футболу 2016 /2017

Вперше за досить тривалий часовий проміжок, український футбольний чемпіонат був трохи змінений. Обумовлюється це браком команд, які могли б показово і висококласного грати в Прем'єр-Лізі, демонструючи відмінну фінансову стабільність і результат. Виходячи із ситуації, загальне число колективів було скорочено до 14.
У зв'язку з цим, в цьому році чемпіонат складатиметься з 26 турів, кожен з яких буде включати в себе сім зустрічей. Також усіх шанувальників українського футболу будуть чекати шість додаткових турів, які відбудуться в травні.
Чемпіонат України з футболу 2016 /2017
Розклад заключних турів, як правило, буде самим цікавим. Адже перші чотири провідні команди створять між собою одну групу, які зустрінуться між собою по два рази (шість матчів кожен клуб). Колективи з п'ятого по восьме місце шукатимуть щастя потрапити в Лігу Європи (останнім чи два останніх місця), граючи один з одним. Клуби з дев'ятого по чотирнадцяте місце будуть боротися за право виступати в Прем'єр-Лізі.
Всі отримані за 26 турів очки будуть збережені. За рахунок такого цікавого принципу проведення чемпіонату, усі вболівальники можуть сподіватися на захоплюючу розв'язку на завершальному етапі чемпіонату.
Новий чемпіонат розпочнеться в серпні цього року і з розкладом ігор українського чемпіонату сезону 2016-2017 року не можна буде ознайомитися раніше цієї дати. Таким чином, ближче до серпня поточного року, буде оприлюднений регламент і число клубів у вищій українській лізі з футболу.

Історія чемпіонатуТільки трьом командам вдавалося завоювати чемпіонський титул: «Таврія», «Динамо», « Шахтар». Футбольний колектив «Динамо» (Київ) завжди завойовував як мінімум «срібло», починаючи з сезону 1996-1997 аналогічних досягнень домагався і «Шахтар».
У підсумку ці два клуби по сьогоднішній день ділять і друге призове місце. Футбольні баталії команд тривали до сезону 2012-2013 коли київське «Динамо» опинилося на третій сходинці, а срібло отримав «Металіст» з Харкова. За результатами 2013-2014 сезону кияни вперше не потрапили в першу трійку турнірній таблиці.
Чемпіонат України з футболу 2016 /2017
Дебютний сезон чемпіонату, що пройшов в Україні в 1992 році був непростим і тривав всього шість місяців. Це пояснюється тим, що останній чемпіонат СРСР закінчився в кінці 1991 року, і федерація футболу України прийняла рішення про зміну ігрового календаря з «весна-осінь» на більш зручний варіант «осінь-весна».
У чемпіонаті 1992 року двадцять команд були розформовані на дві підгрупи, по десять клубів у кожній. В обох підгрупах колективи двічі зустрічалися на стадіонах, за чемпіонський титул боролися переможці двох підгрупи (Динамо-Таврія — 0:1), другі місця підгруп зустрічалися у матчі за третє місце (Шахтар-Дніпро - 2:3).
По закінченню першого сезону число команд, що беруть участь в даному змаганні, змінювалося від 14 до 18. З сезону 2014-2015 в турнірній таблиці розташовуються 14 колективів.
Чемпіонат України з футболу 2016 /2017
В сезоні 2005-2006 в регламент чемпіонату було введено правило « золотий матч». Це правило має на увазі наступне, якщо два клуби, які лідирують у турнірній таблиці, в сумі набирають однакову кількість балів, чемпіон виявляється в «золотому матчі» між цими командами, який влаштовується на нейтральному стадіоні.
Нововведення довелося випробувати як раз в цьому ж сезоні, київське «Динамо» та донецький «Шахтар» набрали однакову кількість очок. У вирішальному матчі перемогу здобула команда з Донецька, забивши другий, переможний гол в додатковий час.
З 2008-2009 сезону у складі одного клубу на полі заборонялося одночасне присутність більше семи іноземців. У разі, якщо команда вирішила все-таки заявити більше семи футболістів не українського громадянства, їй необхідно було заплатити так званий «штраф», що дорівнює 20000 USD.
загрузка...
Чемпіонат України з футболу 2016 /2017
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають