• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Опалювальний сезон 2017 в Україні: тарифи, початок і закінчення

За оцінкою експертів та прогнозами самих українців, опалювальний сезон 2017 в Україні буде досить складним. Головним фактором, що викликає такі побоювання, є чергове підняття тарифів на гарячу воду, теплопостачання і газ. За словами уряду, вартість комунальних послуг для населення поступово піднімається до ринкового рівня, що відповідає вимогам МВФ.
Варто зазначити, що рішення про початок опалювального сезону буде прийматися не централізовано, а органами місцевого самоврядування. Ця новація дозволить змінювати терміни опалювального сезону, в залежності від температурних показників.

Зміни тарифів


Рішення про поетапне підвищення тарифів на комунальні послуги було ухвалено ще в 2015 році. Починаючи з 1 квітня 2015 року, вже пройшло декілька етапів подорожчання «теплих» послуг, і вже з 1 травня 2016 року українцям доводиться платити 69 грн. за 1 кубометр газу, від 63 грн. за кубометр гарячої води, а ціна 1 кВт електроенергії становить від 057 грн. Тарифи на тепло зросли майже на 60 % — з 652 грн./Гкал до 1041 грн./Гкал.
Опалювальний сезон 2017 в Україні: тарифи, початок і закінчення

При цьому якщо раніше населення платило за газ менше, ніж промислові підприємства, то зараз ціни вирівнялися. Уряд також скасував пільговий обсяг газу в розмірі 1200 «кубів» за півроку. Для тих, хто опалюється за допомогою електрокотлів, залишили двухзонных тариф, однак скоротили тарифний коефіцієнт з 07 до 05.
В уряді заявляють, що підвищення тарифів необхідні, адже ті ціни, які діяли раніше, не відповідали ринковому рівню. Однак багато експертів наголошують, що подорожчання комуналки викличе нову хвилю неплатежів, оскільки для великої кількості громадян такі ціни стануть просто непосильними.

Субсидії на допомогу


Опалювальний сезон 2017 в Україні: тарифи, початок і закінчення
Кілька врівноважують підняття тарифів субсидії, які дозволяють громадянам платити за комунальні послуги менше. Отримати субсидію може кожна родина, яка платить за комуналку більше, визначеного для них обов'язкового відсотка платежу (платіж розраховується індивідуально, виходячи з доходів домогосподарства).
В минулому році можливістю отримувати держдопомогу скористалися майже 6 млн українців, а підвищення комуналки, на думку фахівців, збільшить кількість людей, які потребують субсидії до 90 %. На 2016 рік уряд передбачив 34 млрд грн. на субсидії, але, враховуючи прогнози, в 2017 році на підтримку громадян буде потрібно значно більша сума.

Деякі чиновники вважають нинішню систему субсидування населення неефективною, заявляючи, що вона не спонукає громадян економити і підвищувати енергоефективність житла. На думку депутатів, людина, яка просто отримує підтримку з боку держави, не має стимулу скорочувати енергоспоживання, оскільки не бачить у цьому користі. Необхідну мотивацію може забезпечити монетизація субсидій.
Суть зазначеної новації полягає в тому, що на ім'я кожного одержувача субсидії буде відкрито особовий рахунок, на який буде нараховуватися держдопомогу.
Якщо громадянин у певному розрахунковому періоді не використав суму субсидії повністю, то зекономлені кошти він зможе зняти і використовувати для енергоефективних заходів. Чиновники заявляють, що нова система може запрацювати вже з опалювального сезону 2017 року проте експерти в цьому сумніваються, вказуючи на складність реалізації такої ініціативи.

Проблема лічильників


Опалювальний сезон 2017 в Україні: тарифи, початок і закінчення

Для мешканців багатоквартирних будинків особливо гострою залишається проблема оснащення тепловими лічильниками. Установка такого обладнання дозволяє контролювати рівень споживання тепла і скоротити розмір платежу за теплопостачання майже на третину. Раніше держава ініціювало безкоштовне обладнання будинків теплоизмерительными приладами, однак реалізація цієї ініціативи просувається вкрай повільно.
За попередніми даними, за минулий рік були оснащені лічильниками тепла тільки 52 % багатоповерхівок. Гальмує процес і той факт, що встановлення обладнання безкоштовна не до кінця – витрати на проектну роботу мають оплатити самі громадяни.
Цією ситуацією з ентузіазмом користувалися комунальники, які навіть в рекордно теплу грудневу погоду виставляли громадянам максимально високі рахунки. Таким чином, тепловики змусили мешканців будинків, не обладнаних лічильниками, заплатити за значно більший обсяг газу, ніж той, який був спожитий у реальності.

Якість газу


Опалювальний сезон 2017 в Україні: тарифи, початок і закінчення
Ще одним нагальним питанням є якість що поставляється українцям газу. За спостереженням громадян, навіть коли в будинку підтримується температура нижче необхідного рівня, лічильник все одно накручує чималі показники. Це змушує ставити під сумнів якість газу.
Газовики на звинувачення у постачанні надто рідкого газу відповідають, що «блакитне паливо» споживане українцями, відповідає діючим стандартам. Єдина проблема полягає в тому, що нормативи, про яких кажуть газовики, були прийняті ще в 1987 році і з тих пір не змінювалися.
Поставити на контроль цю ситуацію заважає той факт, що перевіркою якості палива займається не держава, а самі постачальники. При цьому в лабораторію направляються зразки газу не з побутових приладів, а з заздалегідь передбачених для цього ділянок.
За словами експертів, змінити становище можна прив'язати ціну на газ до його якості. При цьому щоб перевірити відповідність палива нормам, потрібен всього рік. Однак Міненергетики навряд чи погодитися на такі реформи.
загрузка...
Опалювальний сезон 2017 в Україні: тарифи, початок і закінчення
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають