• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Пенсії в 2017 році в Україні: останні новини, розміри, ставки, пенсійний вік

Пенсійне забезпечення – важлива складова соціальної політики будь-якої країни. Для українців пенсійного віку ця соціальна виплата часто стає єдиним джерелом доходу після завершення трудової діяльності, тому питання про систему виплат та їх сумі завжди залишається злободенним. У 2017 році громадян України чекають серйозні зміни – представники Мінсоцполітики розкрили подробиці реформування пенсійної системи. Законопроект вже узгоджений з Кабміном і поданий у Верховну Раду для розгляду.


Планується, що вже в 2017 році учасниками нової системи пенсійного забезпечення стануть 6 мільйонів громадян України, що дасть можливість залучити в економіку країни близько 5 мільярдів гривень для подальших інвестиційних вкладень. Держава обіцяє українцям, що забезпечить збереження їх накопичень. Давайте розберемося, чого варто очікувати тим, хто вже давно перебуває на пенсії, і як буде формуватися ця виплата для громадян України, які ще не завершили свій трудовий шлях.


Передумови проведення реформи


В основу реформи, розробленої урядом, покладений західний зразок пенсійної системи. Пенсійні виплати будуть формуватися з трьох джерел: одна частина піде із солідарного фонду, друга – з накопичувального, а третю забезпечать приватні страхові фонди. Міністерство соцполітики заявило, що необхідність реформи у солідарній системі, при якій пенсійні виплати забезпечує категорія працюючих українців, вже давно назріла.


Пенсії в 2017 році в Україні: останні новини, розміри, ставки, пенсійний вік
У 2017 р. Україна може перейти до накопичувального формування пенсій

Згідно з оцінками статистиків, сьогодні один зайнятий українець забезпечує пенсією одного пенсіонера. Проте якщо колись ці внески забезпечували потреби у виплатах практично в повному обсязі, то зараз цих сум явно не вистачає – витратна частина Пенсійного фонду становить близько 250 мільярдів гривень, в той час як дохідна оцінюється в 170 мільярдів. Нескладно підрахувати, що недостача становить 80 мільярдів гривень, які в Україні перекриваються бюджетними коштами.


За словами Павла Розенка, віце-прем'єра України, якщо зберегти солідарну систему, такий розрив завадить збільшити пенсії в майбутньому, враховуючи ще й факт, що в той час, коли пенсіонери-мінімальники отримують 949 гривень, існують категорії пенсіонерів-чиновників, які отримують від держави кілька десятків тисяч гривень щомісяця. Законопроектом передбачено розвантаження солідарної системи шляхом скасування практики спецпенсій, що нараховуються колишнім чиновникам, нардепам, суддям і прокурорам.


Для управління накопичувальним пенсійним фондом уряд обіцяє сформувати відповідальний орган у вигляді Ради, склад якого буде визначено Кабміном. Головною функцією Ради буде залучення компаній з управління активами фонду. Розенко зазначив, що дана практика виправдала себе в західних країнах, так що немає жодних причин вважати, що в Україні цей досвід не приживеться. Він також навів приклад польській та словенській пенсійних систем, в яких пенсійні активи в розмірі 71 і 7 мільярдів євро відповідно вносять істотний внесок у розвиток економіки.


Детальніше про пенсійну реформу читайте в нашій статті


Пенсії в 2017 році в Україні: останні новини, розміри, ставки, пенсійний вік
Нова пенсійна система скоротить розрив між мінімальними і максимальними пенсіями, який існує на сьогоднішній день

Ревізійний етап нововведень


У зв'язку з імовірною реформою проводяться ревізії соціальних виплат. Мінфін вже провів перші перевірки тих, хто отримує пенсії та субсидії. Таких в Україні налічується приблизно 25 мільйонів громадян. За невеликий період часу вдалося виявити 250 тис. осіб, які отримали соціальну допомогу незаконно, так що їх зобов'яжуть повернути суми виплат.


Найчастіше порушення пов'язані з отриманням субсидій – близько 100 тис. донбаських переселенців, які отримали допомогу, як виявилось, виїхали з регіону задовго до виникнення зони АТО і мають власне житло в інших регіонах України. Ще 45 тис. чоловік стали одержувачами пенсійних виплат на основі підроблених документів. Стягнення таких виплат дадуть можливість заощадити в бюджеті 2016 року близько 5 мільярдів гривень.


Розміри пенсійних виплат в 2017 році


Нагадаємо, що з 1 травня 2016 року, згідно з вимогами першого етапу підвищення прожиткового мінімуму, для українців провели перегляд соціальних стандартів. Тепер «мінімалка» оцінюється в суму 1399 гривень. Зростання даної виплати призвів до перегляду розмірів пенсій для 6,5 мільйонів громадян України. Розмір пенсійного мінімуму становитиме 1130 гривень. Друга хвиля підвищень запланована на грудень поточного року.


Як обіцяє Володимир Гройсман, який обіймає посаду глави уряду країни, рівень базових показників буде до 2017 року збільшено ще на 10%. Звичайно, таке підвищення не призведе до зростання рівня життя основної маси пенсіонерів, тим більше що в порівнянні з розмірами мінімальної пенсії виплати у деяких категорій українців просто вражають.


Пенсії в 2017 році в Україні: останні новини, розміри, ставки, пенсійний вік
Пенсії держслужбовців можуть бути переглянуті в бік зменшення

Про це свідчать дані, представлені Борисом Зайчуком, який є головою правління ПФУ. Згідно з наданими матеріалами, 107 тисяч колишніх державних службовців виплачується середня пенсія в 5600 гривень. Причому 3000 з цієї категорії пенсіонерів отримують виплати в розмірі 10000 гривень, а 6000 – більше 20000 гривень.


Розрахунок розміру пенсійних виплат


Розміри пенсій для українців тепер будуть розраховуватися інакше – в ПФУ затвердили нові показники середнього рівня заробітної плати, що склали суму в 402989 гривень, яка відтепер буде застосовуватися в якості бази для призначення виплати українцям, які збираються піти на заслужений відпочинок. Даний показник застосовується вже з лютого 2016 року в якості бази для визначення коефіцієнта зарплати.


Вік виходу на пенсію


Що стосується питання про можливість підвищення пенсійного віку українців поки можна заспокоїти. Як повідомив Павло Розенко, в меморандумі уряду і представників МВФ не міститься жодних положень про те, що громадяни країни будуть виходити на пенсію пізніше. Нагадаємо, що згідно з чинним в Україні законодавчим нормам:

у 2016-2017 роках право піти на відпочинок і отримати пенсію у зв'язку з віком мають чоловіки, які досягли вікової позначки в 60 років;
у 2016 році право на пенсійне забезпечення мають жінки, які народилися в період з 1.10.1958 по 31.03.1959 року. Таким чином, вони можуть вийти на пенсію в 57,5 років у період з 10.4 по 30.09.2016 року;
жінки, що народилися з 10.4 по 30.09.1959 року, отримають право виходу на «вікову» пенсію вже по досягненню 58 років, а значить, зможуть піти на відпочинок з 10.4 по 30.09.2017 року;
з 55 років можуть піти на пенсію жінки, які мають більше п'яти дітей чи дитини з підтвердженою інвалідністю, і карлики ліліпути, жінки, які мають інвалідність по зору (віднесені до 1 групи), учасниці бойових дій та ті, хто працював на шкідливих підприємствах.Пенсії в 2017 році в Україні: останні новини, розміри, ставки, пенсійний вік
У 2017 році пенсійний вік для українців підніматися не буде

Нагадаємо також, що кожні 6 місяців після настання віку 55 років приносять жінкам додаткові 25% нарахувань до пенсійних виплат.


Мінімальний вік для тих громадянок України, які не заробили стажу на пенсію, буде збільшуватися протягом найближчих десяти років – з 2016 року він закріплений на віковій позначці в 58,5 років і буде поступово зростати до 63 років (раніше становив 58 років).


Строки страхового стажу в 2017 році

Мінімум робочого стажу не менше 15 років як для чоловіків, так і для жінок;
Термін страхового стажу для призначення мінімальної пенсії, пов'язаної з віком, встановлений на позначці у 30 років для жінок і 35 років – для чоловіків.
загрузка...
Пенсії в 2017 році в Україні: останні новини, розміри, ставки, пенсійний вік
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають