• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Опалювальний сезон в Україні 2017: коли початок, нові тарифи та вартість газу

Опалювальний сезон-2017 обіцяє стати одним з найбільш непростих для жителів України. По-перше, населення було в черговий раз «обрадувано» підвищенням тарифів на газ, теплопостачання і гарячу воду. По-друге, ще невідомо, як буде розвиватися ситуація з закупівлею газу. По-третє, влада говорять про те, що ціна на газ відтепер буде жорстко прив'язуватися до ціни імпортного палива. Крім того, початок опалювального сезону більше не є централізованим і залежить виключно від рішення органів місцевого самоврядування. Розглянемо докладніше, чого ж варто очікувати українцям у новому опалювальному сезоні.


«Газові потреби країни


Згідно словами Володимира Демчишина, міністра енергетики та вугільної промисловості України, максимум газу, який потрібен країні для забезпечення роботи комунальних підприємств в 2016-2017 році, становить 17 млрд куб. м. В поточному опалювальному сезоні ця потреба оцінювалася в 19 млрд куб. м, проте країна підійшла до холодів із запасами в 17 млрд куб. м «блакитного» палива. Цього виявилося цілком достатньо – в газових сховищах країни на сьогоднішній день налічується близько 9 млрд куб. м невитраченого газу, що майже на 20% більше, ніж у минулому році.


Опалювальний сезон в Україні 2017: коли початок, нові тарифи та вартість газу
Вартість газу для України безпосередньо пов'язана з ціною імпортного палива

Газові тарифи


Жителі України, які опалюються самостійно за допомогою котлів та газових колонок, в першу чергу цікавляться тарифами на газ, адже ця стаття комунальних витрат з'їдає значну частину бюджету української родини. Згідно з домовленістю, викладеної в Меморандумі між Україною і МВФ, з квітня поточного року пільгові газові ціни для населення ( є ціни при споживанні до 1200 куб. м газу за опалювальний сезон) повинні бути підняті з 50 до 75% ціни імпортної закупівлі. У сумарному вираженні цифра досить лякає: 5500 гривень за 1000 куб. м замість 3600 гривень.


Крім пільгової або соціальної ціни на газ, уряд регламентує і соціальний обсяг для споживачів в розмірі 1200 куб. м на півроку. На даний обсяг «блакитного палива» ціна зросте на 53%, а для споживачів послуг центральної тепломережі – на 80%. Поки тарифікація відбуватиметься за старими цінами. За словами Дмитра Вовка, голови Нацкомісії в сфері регулювання енергетики і комунальних послуг, відомство має намір запровадити ці інновації з початку опалювального сезону 2016/2017.


Тарифи об'єднані в кілька груп і залежать від того, який обсяг «блакитного палива» споживає домогосподарство. Поки що українці в період опалювального сезону оплачують газ за ціною 3600 грн за 1000 куб. м за умови, що споживають не більше 200 куб. м газу на місяць. Якщо ж цей обсяг був перевищений, ціна на газ різко зростає — до 7188 грн за кожну тисячу кубів.


Опалювальний сезон в Україні 2017: коли початок, нові тарифи та вартість газу
Поточне положення в економіці країни не сприяє зниженню тарифів

Довгий час жителям України обіцяли, що тарифи будуть переглянуті завдяки зниженню ренти, яку платять газовидобувні компанії. Згідно обіцянкам від представників влади, газові «знижки» могли досягти 1000 гривень за 1000 куб. м газу, а споживання в рамках пільгового тарифу — розширитися до 350 кубів в місяць. Однак у підсумку влада повідомила, що поточна ситуація в економіці не сприяє зниженню цін на газ.


При цьому борги за опалення, накопичені українцями за станом на 1022016 вже оцінюються в суму близько 8.1 млрд гривень. Лідерами з заборгованості стали жителі Дніпропетровської, Харківської та Київської областей. В перспективі ситуація з боргами тільки посилиться. Якщо старі ціни виявилися значного числа громадян не по кишені, то нові – тим більше. Причому, згідно з оцінками експертів, на комунальні субсидії з нового опалювального року можуть претендувати до 80% українців.


Якщо питання з цінами поки залишається відкритим, то інша «газова інновація», по всій видимості, все-таки набуде чинності. Тарифи на газ відтепер будуть складатися з двох частин — платежів за спожите паливо та абонентської плати (17-29 гривень в місяць) за доступ до газових потужностей та інфраструктури. Введення даної оплати пояснюють тим, що необхідно збирати кошти на ремонт газових комунікацій. Однак у споживачів виникає закономірне питання: хіба ці потреби вже не закладені в оплату ЖКГ


Опалювальний сезон в Україні 2017: коли початок, нові тарифи та вартість газу
У 2017 р. введуть абонплату за користування газовою інфраструктурою

Тарифи на тепло і гарячу воду


Станом на сьогоднішній день влада не планує підвищувати тарифи на теплоподачу і гаряче водопостачання. При цьому представники комісії з питань житлово-комунального господарства з обережністю говорять про те, що поки не можуть виключити таку ймовірність в 2017 році. Ця комунальна послуга в різних регіонах України тарифікується по-різному. Приміром, жителі Києва на сьогодні платять за теплопоставку:

16,14 гривень за 1 кв. м житла (в квартирі, розташованій в будинку без теплового лічильника);
657,24 гривень за кожну гігакалорію (у будинках, обладнаних тепловим лічильником).Гаряче водопостачання обходиться киянам у 37,09 гривень за 1 куб. м води, а водовідведення – 4,82 гривні. Після підвищення тарифів на комунальні послуги плата за опалювання в Києві становитиме близько 29,52 гривень за 1 кв. м житла, тобто опалення однокімнатної «хрущовки» обійдеться в 1016 гривень щомісяця, а двокімнатна квартира «потягне» на 1307 гривень.


У разі якщо власник квартири провів собі індивідуальне опалення, він все одно буде платити 15% від сум, нарахованих за теплопоставку. Пояснюється це тим, що на нього все одно будуть розкидати оплату за опалення сходових клітин, холу і коридорів (навіть якщо там немає ніяких батарей). Змінюються і механізми, згідно з якими стягується оплата за тепло з мешканців будинків, не обладнаних теплолічильниками. Тепер цей платіж має пряму залежність від вуличного режиму температури: чим холодніше на вулиці, тим більший обсяг газу, необхідний для підтримки тепла в квартирах.


Опалювальний сезон в Україні 2017: коли початок, нові тарифи та вартість газу
Встановлення теплових лічильників дозволить заощадити плату за тепло на третину

До питання про теплових лічильниках


Оснащення будинків теплолічильниками залишається для українців актуальним питанням. Згідно з розрахунками, використання даного апарату дозволить заощадити до 1/3 суми, яка зараз йде на оплату теплопостачань. З боку держави був ініційований процес централізованої установки теплоизмерительных приладів на безоплатній основі, однак він йде настільки повільними темпами, що навіть до сезону 2016/2017 навряд чи буде закінчений.


При цьому недавня перевірка показала, що майже 70% столичних будинків слід відремонтувати, щоб забезпечити їм нормальне теплозбереження. Теплові лічильники поки стоять в 4000 будинків. При цьому установка начебто і безкоштовна, але українці повинні будуть сплатити проектну роботу. Влада вважає, що громадяни можуть проявити ініціативу і самостійно оснастити будинок лічильником. У цьому випадку мешканцям доведеться розщедритися на 40000 гривень.


Якість газу


Не менш актуальним для українців залишається питання про якість газу, що поставляється. Останнім часом все частіше чути розмови про те, що лічильник накручує використані кубометри, але при цьому в будинку не підтримується нормальна температура, а чайник на плиті став закипати за більш тривалий час. Особливо це стало помітно з тих пір, як українці стали масово міняти плити, котли радянського зразка на нові, походять з європейських країн.


Опалювальний сезон в Україні 2017: коли початок, нові тарифи та вартість газу
Українців турбує якість що поставляється «блакитного палива»

Українські газовики стверджують, що «голуб паливо» в трубах відповідає всім нормативам. Проте варто нагадати той факт, що дані нормативи приймалися ще в 1987 році при показники, середні для всієї території колишнього СРСР, тобто значно відрізняються від норм, під які стандартизовані сучасні побутові прилади.


Але, на відміну від європейських країн, у нас цю послугу не контролює держава, а самі постачальники. Вони проводять перевірку якості палива, але паркани роблять на тих ділянках, які самі ж і визначають для цих цілей. Проб з побутових приладів (плити, котли опалення) газовики в принципі не беруть. Якщо ж постачальники реагують на звернення населення, то перевірка газу в лабораторії обходиться заявнику в копієчку.


Згідно словами Миколи Блохіна, начальника управління метрології ПАТ «Укртрансгаз», для проведення досліджень якості газу, що відповідає поточним побутового та промислового обладнання, потрібен всього лише рік. Така міра дала б можливість встановлювати ціну на газ в прив'язці до якості палива, що поставляється. Однак Міністерство енергетики не поспішає вводити нові технічні регламенти.

загрузка...
Опалювальний сезон в Україні 2017: коли початок, нові тарифи та вартість газу
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають