• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Прогноз цін на нафту на 2017 рік: останні новини від експертів і аналітиків

Тенденція до зниження нафтових котирувань невідворотно тягне за собою наступну хвилю кризи в російській економіці . Це не радує простих росіян, вже відчули принади життя в країні, в якій курс національної грошової одиниці та прибуткові статті бюджету мають чітку прив'язку до сировинних ринків.


У поточних умовах, коли навіть незначне падіння купівельної спроможності рубля супроводжується черговим підвищенням цін на продукти харчування, збільшенням вартості проїзду в міському транспорті, подорожчанням одягу та комунальних послуг, прогнозування цін на нафту як ніколи актуально. На жаль, в 2017 році ситуація навряд чи стабілізується – провідні світові експерти вважають, що часи високих котирувань на «чорне золото» остаточно залишилися в минулому. Розберемо детальніше, що варто чекати від головної рушійної сили російської економіки в 2017 році.


Поточна ситуація


У 2015 році вперше за довгий час ціни на нафту сорту Brent знизилися до рівня 37 доларів за барель. Незважаючи на те, що Росія не продає цей сорт нафти, вона постачає на ринок Urals, ціна якої майже лінійно залежить від Brent. Цілком природно, що негативна сировинна кон'юнктура призвела до значного падіння російської економіки, а реальні значення валового внутрішнього продукту впали нижче рівня самих негативних прогнозів Мінекономрозвитку. Падіння торкнулося абсолютно всіх сфер – від фондового ринку і сектора послуг до реального сектора економіки.


Прогноз цін на нафту на 2017 рік: останні новини від експертів і аналітиків


Так, обороти роздрібної торгівлі зафіксовані на мінімальному за останні 20 років рівні. Незначною залишається інвестиційна активність, суттєво знизилися показники діяльності великих експедиторів. У 2016 р. рівень цін на нафту практично не піднімалося, а ситуація на ринку погіршувалася при повній відсутності позитивних тенденцій.


Ціна на нафту в 2017 році


Думки експертів щодо майбутніх цін на нафту розділилися. Одна група агентств і аналітиків вважає, що поступове падіння інвестиційної активності призведе до зменшення обсягів видобутку нафти, що позитивно позначиться на динаміку цін на «чорне золото». Інші організації говорять про те, що ринок нафти залишається перенасиченим, так що в найближчі роки не варто очікувати позитивних змін в області цін. Розглянемо, які прогнози висувають провідні експерти нафтового ринку.


Позитивні прогнози


Міжнародне енергетичне агентство припускає зростання нафтових цін. Фатіх Бірол, виконавчий директор агентства, заявив, що поточний рівень цін в 40 доларів за барель не може бути довгостроковим. Зараз на нього впливає обсяг нафтовидобутку на території Іраку і темпи розробок сланцевих в США, але все залежить від дій країн ОПЕК. Бірол припустив, що на початку 2017 року ми обов'язково побачимо тенденцію до підвищення цін, а до 2020 року рівень котирувань досягне позначки 80 дол./барель.


Згідно словами Бірола, надмірно низькі ціни сприяють позитивній динаміці споживання енергоресурсів, однак у довгостроковій перспективі це може стати негативним фактором для загальносвітової енергетичної безпеки. Нафтовидобувні країни, які не входять в ОПЕК, опинилися під великим тиском. Низький рівень цін на нафту спричинить падіння видобутку цього ресурсу на російських, бразильських і американських розробках.


Прогноз цін на нафту на 2017 рік: останні новини від експертів і аналітиків
Позитивні прогнози PIRA Energy Group добираються до $75 за барель

Є й інші позитивні прогнози:

PIRA Energy Group в своєму дослідженні вказала на можливість зростання нафтових котирувань. Згідно з опублікованими даними, вже в 2017 році ціна на нафту може повернутися до рівня 75 доларів за барель. Згідно словами Гері Росса, який є засновником компанії, вже в поточному році можна очікувати підвищення до 60 доларів, а до 2017 року нафтовий ринок повернеться до докризового стану.
Компанія «Газпром-нафта» в особі її голови Олександра Дюкова висловила впевненість, що падіння нафтових котирувань – явище короткочасне. Рано чи пізно рівень цін повинен повернутися до «справедливого» значення, під яким Дюков передбачає відмітку в 95-100 доларів за барель. Згідно його словами, це повинно відбутися протягом найближчого року або трохи більшого періоду часу.
Російські інвестиційні компанії та великі банки також дотримуються думки про майбутнє зростання нафтових цін. Передбачається, що найгірше залишилося позаду – в 2016 році ціна за барель «чорного золота» повернеться до позначки в 60 доларів, а в 2017 досягне рівня в 67-70 американських грошових одиниць.Негативні прогнози

Експерти Міністерства енергетики США не поділяють оптимізму з приводу підвищення нафтових цін. Не так давно вони знову переглянули свої прогнози на користь негативного сценарію. Якщо раніше передбачалося, що барель марки Brent буде коштувати близько 50 доларів, то на поточний момент прогноз на 2017 рік говорить про ціну в 40 доларів за барель. Експерти управління енергетичної інформації так само песимістично оцінюють і котирування на нафту марки WTI, припускаючи ціну в 38-40 доларів за барель.
Центральний банк Євросоюзу також схильний знизити прогноз нафтових котирувань в 2017 році. Замість очікуваних раніше 57 доларів за барель нафти експерти переглянули свою оцінку, зменшивши її до 41 долара США.
Найбільший світовий інвестиційний банк Goldman Sachs передбачає найбільш негативний прогноз. Згідно думку Джеффрі Каррі, який обіймає посаду голови цієї організації, не виключено, що падіння цін продовжиться до рівня в 20 доларів США за барель «чорного золота».Прогноз цін на нафту на 2017 рік: останні новини від експертів і аналітиків
Негативний прогноз від Goldman Sachs обіцяє падіння до $20 за барель

Що в підсумку


Провідні економісти Росії все частіше говорять про те, що кризові явища в економіці не тільки не йдуть на спад, а лише починають виявляти себе. Прогнозується, що піковий момент кризи припаде якраз на 2017-2018 роки. Російському уряду доведеться дотримуватися принципів жорсткої економії і істотно знизити витратну частину державного бюджету. Вже сьогодні росіяни спостерігають і відчувають наслідки заморозки індексації заробітної плати і скорочення соцвиплат .


Вже почалося скорочення програм підтримки малозабезпечених верств населення і молодих батьків звільнення працівників служб і малоприємні реформи в пенсійній сфері . Однак все це тимчасові заходи. Нормалізація економічного розвитку зовсім неможлива без проведення стимулюючих реформ у сфері оподаткування малого і середнього бізнесу і структурних перетворень у всіх галузях національного господарства.


Від жорсткої прив'язки наповнення бюджету продажів на сировинних ринках слід було позбутися десяток років тому. Лише зміна підходу до вирішення проблем економічного зростання, а також модернізація економіки зможуть вивести Росію з затяжної рецесії. Час показав, що сподіватися тільки на стабільно високі нафтові ціни в сьогоднішніх умовах неможливо.

загрузка...
Прогноз цін на нафту на 2017 рік: останні новини від експертів і аналітиків
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають