• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Тарифи на ЖКГ в Україні 2017. Прогнозоване зростання тарифів ЖКГ на 2017 рік

На оплату житлово-комунальних послуг йде значна частина бюджету громадян України. Постійні перегляди тарифів у бік їх збільшення вже стали практично нормою. Більше того – не встигли українці звикнути до нових цін на ЖКГ, як Кабінет Міністрів підготував чергове підвищення. У 2015 році був прийнятий новий законопроект, що регулює сферу надання комунальних послуг, в якому задекларований поетапне зростання тарифів аж до 2017 року.


У документі також розглядаються питання про порядок закріплення договорів на надання послуг управління, вивезення відходів, постачання водою, електроенергією і газом. Законопроект заборонив встановлення тарифів на рівні, який не дотягує до собівартості комунальних послуг, і змінив підхід до нарахування оплати за теплопостачання. Розглянемо докладніше, на які суми може в черговий раз «схуднути» гаманець пересічного українця.


Тарифи на електроенергію


Тарифи на користування електроенергією піднімалися вже кілька разів. Однак у найближчому майбутньому на їх фіксацію розраховувати не доводиться. Чергове підвищення відбулося з 1 березня 2016 року – підняття цін на цю послугу становить приблизно 25%. У розрізі обсягів споживання ціни за кіловат електрики розділені на блоки і виглядають так:

при нормі витрати до 100 кіловат/годину споживач заплатить 057 гривні за одну одиницю вимірювання електрики;
якщо споживач зможе укластися в витрата від 100 до 600 одиниць, то за кожен кіловат/годину йому доведеться викласти 099 гривні;
у випадку, якщо ваш лічильник намотав більше 600 кіловат/годину, оплата становитиме 156 гривні за кожен з них.Тарифи на ЖКГ в Україні 2017. Прогнозоване зростання тарифів ЖКГ на 2017 рік
У 2017 р. при витраті до 100 кВт/год доведеться викладати 09 грн. за одиницю

З 1 вересня 2016 року українцям слід чекати чергову хвилю підвищення электротарифов:

якщо ви зумієте вкластися в обсяг менше ніж 100 кіловат/годину, заплатите 071 гривень за кожний;
якщо витратите від 100 до 600 кіловат/годину, доведеться викласти 129 гривні за кіловат;
якщо перевищите витратний показник в 600 кіловат/годину, з вас будуть стягувати за 163 гривні за кожен з них.1 березня 2017 року стане новим етапом підвищення оплати электропоставок для населення. Тарифікація передбачає наступні ціни:

при витраті до 100 кіловат/годину – 09 гривні за одиницю;
при нормі споживання в 100-600 кіловат/годину – 168 гривні за кіловат;
при перевищенні норми в 600 кіловат/годину – 168 гривні.Сільські жителі не будуть мати будь-яких вагомих преференцій і стануть оплачувати електроенергію за тими ж тарифами, що і городяни. Хіба що для них передбачена додаткова норма обсягу споживання (+ 50 кіловат/годину в кожному з блоків). Таким чином, можна констатувати, що середню вартість електроенергії для громадян України доведуть до її собівартості (12283 гривні за кіловат/годину).


Газова тарифікація


З квітня 2016 року побутові споживачі зіткнуться з черговим підвищенням газових тарифів. Починаючи з 1 числа тарифікація буде складатися з двох компонентів. Перший з них – плата за використаний об'єм газу (ця частина буде змінюватися в залежності від того, скільки ви газу використовували), другий – абонплата за отримання доступу до газопроводів, мереж розподілу і т. п. (ця частина буде зафіксована певною сумою в місяць). Згідно з прогнозами, абонплата становитиме від 17 до 29 гривень щомісяця.


Тарифи на ЖКГ в Україні 2017. Прогнозоване зростання тарифів ЖКГ на 2017 рік
Скоро доведеться платити і за використаний газ, і за доступ до газопроводу

Якщо ви поїхали у відпустку і протягом місяця взагалі не користувалися газом, або у вас є «законсервоване» житло, ви все одно повинні будете заплатити фіксовану частину газового тарифу. Аргументується таке нововведення тим фактом, що система газового постачання і розподілу потребує фінансування для підтримки в робочому стані. Ці гроші будуть спрямовані на ремонт і необхідну модернізацію системи. Однак виникає питання: хіба в тарифах на газ вже не закладені ці витрати


Відзначимо ще і той факт, що споживачі будуть зобов'язані провести заміну лічильників, розрахованих на більший газопотік, на ті, які розраховані на менший обсяг потоку газу. Таким чином вдасться скоротити нераціональні витрати споживання. Оплачувати дану заміну доведеться самостійно, причому робити її потрібно буде в обов'язковому порядку. Нагадаємо, що з квітня минулого року населення оплачує газ за такими тарифами:

в опалювальний період при обсязі споживання до 200 кубометрів – до 36 тисячі гривень за тисячу кубів газу;
у період з травня по жовтень – 7188 тисяч гривень за тисячу кубів без прив'язки до використаного обсягу блакитного палива.Українцям обіцяли переглянути газовий тариф, знизивши ренту для компаній, що займаються газової здобиччю . Передбачалося, що «знижка» може сягнути тисячі гривень за 1000 кубів, а «пільгове» споживання – зрости до 350 кубометрів на місяць. Однак, за словами Володимира Демчишина, що займає пост міністра вугільної промисловості і енергетики, зниження тарифів на поточний момент абсолютно неможливо.


Тарифи на ЖКГ в Україні 2017. Прогнозоване зростання тарифів ЖКГ на 2017 рік
У 2017 р. українцям доведеться за свій рахунок провести заміну газових лічильників

Теплопостачання та водопостачання


На сьогоднішній день населення України запевняють, що планів на підвищення тарифів у сфері тепло - і водопостачання поки що немає. Однак при цьому комісія з питань ЖКГ обережно уточнює, що виключати таку можливість в 2017 році не можна. Тарифи на опалення досить значно відрізняються в різних регіонах країни. Приміром, у столиці мешканці оплачують:

за тепло – 16 гривень 14 копійок у випадку, якщо будинок не обладнаний теплосчетчиком, і 657 гривень 24 копійки за 1 гігокалорію, якщо на будинку встановили теплоизмеряющий прилад:
за воду – 37 гривень 09 копійок за гаряче водопостачання, 5 гривень 42 копійки за холодне і 4 гривні 82 копійки за відведення води.З інновацій у цій галузі слід відзначити те, що Кабміном були змінені механізми, які регламентують нарахування оплати за послуги централізованого теплопостачання тих будинків, у яких немає лічильників тепла. Тобто оплата за тепло буде безпосередньо залежати від природних умов і температурного режиму на вулиці.


Субсидії і подальший розвиток подій


Уряд зазначає, що українцям для оплати житлово-комунальних послуг виділяються субсидії. Кількість жителів України, які отримали від держави дану компенсацію, становить понад 5400000 чоловік. Однак поточне підвищення передбачає, що допомоги потребуватиме ще більше число громадян. Приміром, якщо в бюджеті 2015 року на субсидування комунальних послуг була закладена сума в 245 мільярда гривень, то в поточному році обсяг допомоги обчислюється 35 мільярдами.


Тарифи на ЖКГ в Україні 2017. Прогнозоване зростання тарифів ЖКГ на 2017 рік
Скоро на субсидії при оплаті ЖКГ будуть претендувати до 90% українців

У 2017 році число людей, що потребують адресної матеріальної допомоги буде тільки рости. При цьому кількість багатоповерхових будинків, оснащених теплолічильниками, становить лише половину від усього житлового фонду країни. Так що підприємства, які постачають тепло в оселі українців, поки мають всі можливості, щоб виставляти непомірні рахунки за опалення.


Також прогнозується, що з квітня 2017 року ціна блакитного палива і тепла буде сформована безпосередньо виходячи із співвідношення вартості імпортованого газу. Згідно з оцінками фахівців Міжнародного Валютного Фонду, це призведе до того, що на субсидування оплати комунальних послуг будуть претендувати до 90% українців.

загрузка...
Тарифи на ЖКГ в Україні 2017. Прогнозоване зростання тарифів ЖКГ на 2017 рік
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають