• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Безвізовий режим для України з ЄС у 2017 році

Недавні заяви лідерів ЄС та події на міжнародній арені дали чітко зрозуміти, що безвізовий режим між Україною і ЄС буде оформлений не раніше 2017 року. Причина цього проста – Україна все ще не виконала умови, які передбачає угода про Асоціацію з ЄС. Головною перешкодою на шляху укладення цієї угоди є складність боротьби з корупцією в країні.
Однак оформлення безвізового режиму стримують не тільки українські, але і європейські проблеми. Багато експертів відзначають, що сьогодні питання міграційної політики в ЄС досить гострий, тому представники європейського співтовариства стали набагато більш обережно підходити до будь-яких змін у ній.
Як би те ні було, факти свідчать про те, що безвізовий режим між Україною і ЄС буде можливим не раніше 2017 року .

Умови оформлення безвізового режиму


Щоб «зрушити» з місця питання про безвізовий режим Україна повинна виконає 4 основні вимоги ЄС:

 • забезпечити незалежність роботи Антикорупційної прокуратури і Українського антикорупційного бюро;

 • зробити абсолютно прозорою процедуру підбору працівників антикорупційного бюро і прокуратури;

 • сформувати Національне агентство з протидії корупції (НАПК);

 • лібералізувати законодавство в сфері надання прокуратурі права на здійснення арештів.


 • Лише після того, як Україна виконає всі умови, питання про безвізовий режим буде поданий на розгляд Європарламенту. Однак це ще не гарантує позитивного рішення щодо нього, оскільки за скасування віз країни-члени Ради ЄС повинні проголосувати кваліфікованою більшістю голосів. Це означає, що безвізовий режим повинні підтримати 55 % держав-членів ЄС, в яких проживає не менше 65 % населення Євросоюзу.
  Представники ЄС наголошують, що готові розглянути питання про скасування віз, як тільки Україна виконає взяті на себе зобов'язання.

  Що стоїть на шляху безвізового режиму  Безвізовий режим для України з ЄС у 2017 році
  Виконати всі умови ЄС для України виявилося не так вже й легко, враховуючи непросту економічну і політичну ситуацію. Серед представників української влади є як прихильники євроінтеграції, так і її противники, тому питання введення безвізового режиму з Євросоюзом є також досить спірним. Однак головною перешкодою є боротьба з корупцією, викорінення якої давно стоїть на порядку денному України.
  Експерти відзначають, що Україна робить необхідні кроки для виконання вимог ЄС, але деякі дії влади ставлять під сумнів швидке введення безвізового режиму.
  Так, українські політики відстрочили вступ в силу закону, що передбачає обов'язкове електронне декларування всіх активів, що в свою чергу гальмує» початок роботи НАПК. В Європі це рішення сприйняли досить негативно, проте дали Україні час доопрацювати дане питання.

  Існують і інші фактори, які стримують скасування віз для українців: • Проблеми в НАПК – відбір членів НАПК виявився непростою справою, і галас навколо призначень в агентство не припиняється. Поки конкурсна комісія відібрала лише трьох кандидатів з необхідних п'яти, проте серед громадськості і справа звучать заяви про незаконність того чи іншого призначення.

 • Референдум в Нідерландах – 6 квітня в Голландії відбудеться референдум з питання ратифікації договору про асоціацію з Україною. Опитування свідчать про те, що багато жителів Нідерландів не підтримують підписання цієї угоди. Звичайно, референдум носить рекомендаційний характер і теоретично не може вплинути на питання про безвізовий режим, однак загроза зриву домовленостей між Україною та ЄС цілком можлива.

 • Складності в Шенгенській зоні – ситуація в самій Європі також далеко не проста. Величезний наплив сирійських біженців зробив питання європейської міграційної політики більш ніж гострим. Деякі держави-учасниці Шенгенської зони вимагають посилення позиції ЄС по відношенню до мігрантів, і навіть хочуть призупинити дію Шенгенської угоди.


 • Безвізовий режим – бути чи не бути


  Безвізовий режим для України з ЄС у 2017 році
  Експерти з міжнародних питань наголошують, що Україні виконати всі вимоги ЄС і отримати безвізовий режим заважає опір політиків перед запровадженням європейських стандартів щодо боротьби з корупцією.
  Однак якщо влада не зробить необхідних кроків у цьому напрямку, то виявиться під величезним тиском громадськості, крім того, це загрожує послабленням партнерських відносин з ЄС, тому українські політики будуть змушені виконати всі вищевказані зобов'язання.
  В Європі підкреслюють, що терміни введення безвізового режиму залежать від самої України. Однак фахівці відзначають, що затягувати Україні з цим ніяк не можна, адже ситуація з мігрантами стає все більш напруженою, і багато країни-члени ЄС хочуть закрити свої кордони для гостей з інших держав. За попередніми прогнозами, питання про скасування віз для українців має вирішитися на початку 2017 року .
  загрузка...
  Безвізовий режим для України з ЄС у 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають