• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Прогноз курсу долара на 2017 рік в Росії. Впаде рубль чи зміцниться в 2017 році?

Курс долара – один з головних індикаторів, на який росіяни звикли орієнтуватися, оцінюючи атмосферу в економіці і, як наслідок, власному гаманці. А після сальто-мортале, яке курс здійснив у 2014-му, за ним почали стежити все. Поки громадяни гарячково думає, на чому б заощадити і як відкласти в кубушку побільше на чорний день, ми намагаємося дивитися на речі критично і вивчати факти. А вони такі: що буде з рублем, точно не знає ніхто. Аналітики уважно спостерігають за змінами і не поспішають будувати прогнози: надто вже непередбачувана ситуація на ринку. І навіть ті, хто наважується на підрахунки, результати оголошують дуже акуратно.


Прогноз курсу долара на 2017 рік в Росії. Впаде рубль чи зміцниться в 2017 році
Аналітики досить обережні в прогнозах розвитку ситуації з доларом

Прогноз від аналітиків Morgan Stanley and


Один з найбільших американських фінансових холдингів склав прогноз курсу долара в Росії на 2016-2017 роках Варто відзначити, що фінальні цифри стали результатом вже другого підрахунку – ціна на нафту впала і подолала позначку в 30 доларів за барель, так що аналітикам довелося скласти новий прогноз. Отже, розглянемо показники, які очікують в Morgan Stanley and. У 2016-му ціна за долар складе:

перший квартал – 82 руб. (тут і далі в дужках вказана ціна згідно з першим прогнозом; отже, спочатку Morgan Stanley and передрікали вартість долара в межах 67.3 руб);
другий квартал – 83 крб.;
третій квартал – 85 крб.;
четвертий квартал – 87 руб. (69 руб.).У 2017-му ціна за долар складе:

перший квартал – 85 крб. (69.3 руб.);
другий квартал – 80 руб.;
третій квартал – 78 крб. (69.5 руб.);
четвертий квартал – 76 руб. (69.5 руб.).Як бачимо, прогноз неоднозначний. З одного боку, очевидно, що в 2017-му рубль почне зміцнювати свої позиції і подорожчає щодо початку 2016-го. З іншого сторони, поправки до прогнозу свідчать про те, що ситуація в російській економіці погіршиться, оскільки середня ціна долара за ці два роки буде вище, ніж експерти розраховували.


Прогноз курсу долара на 2017 рік в Росії. Впаде рубль чи зміцниться в 2017 році
У 2017-му аналітики Morgan Stanley очікують початку зміцнення рубля

Чи варто вірити прогнозам


Потрібно розуміти, що точність прогнозів курсу долара на 2017 рік може виявитися невисокою. Ситуація на світовому ринку міняється досить швидко і різко, так що попереду економіку Росії може чекати чимало сюрпризів. Щоб проілюструвати цю думку, досить просто подивитися на прогнози, які аналітики готували, скажімо, у жовтні-2014 на кінець того ж року. Експерти тоді не прийшли до єдиної думки.


«Вилка» ціни одного долара коливалася в межах «аж» 6 руб. Мінімум, який прогнозували експерти, становив 37 руб., а максимум, що могли обіцяти заокеанської валюті, – 43 «дерев'яних». І останній, самий песимістичний прогноз, виявився дитячим лепетом у порівнянні з тим, що сталося за два тижні до нового року. 16 грудня 2014 р. увійде в історію Росії і її економіки як один з найбільш похмурих днів.


За ним вже закріпилася назва «Чорний вівторок» – за аналогією з американськими «Чорною п'ятницею» 9 травня 1873 р. (зруйнована біржа поклала початок Великої депресії) і «Чорним понеділком» 19 жовтня 1987 р. (рекордне падіння індексу Доу-Джонса обвалила світові фондові біржі). Отже, вранці 16 грудня Центробанк прийняв рішення підвищити ключову ставку до 17% річних, що є абсолютним рекордом.


Прогноз курсу долара на 2017 рік в Росії. Впаде рубль чи зміцниться в 2017 році
Економіка будь-якої країни схильна непрогнозованим спадів

Причиною назвали високий рівень ризиків девальвації і інфляції – напередодні, 15 грудня, рубль впав до 66 за долар. Вранці його вдалося закріпити на позначці 60 руб. Однак слідом за цим «дерев'яну» валюту почало лихоманити. За день долар злетів до 80 крб. До вечора його вдалося опустити до 67 руб., а до ранку майбутнього дня стабілізувати. Хоча ситуація вирівнялася, а впав на 1012% індекс РТС незабаром подвырос на 18%, курс долара до початкових показників так і не опустився.


Таким чином, замість очікуваних 37-43 руб. за один долар просили вже 60 руб. А починався рік і зовсім з 33 руб. за один «зелений». Звичайно, подібні ситуації навряд чи можуть повторюватися дуже часто. Але з урахуванням того, які кульбіти проробляє ціна на нафту, росіянам можна чекати чого завгодно. Прогнози прогнозами, але краще стежити не тільки за ними, але і за тим, як будуть вести себе ключові фактори, що впливають на курс рубля до долара.


Що вплине на курс долара в 2017 році


Аналітики кажуть, що в 2017-му на курс будуть впливати всі ті ж фактори, що і раніше. Однак ступінь значущості кожного з них зміниться.


Нафта


Як і раніше, курс долара щільно до неї прив'язаний. Він знаходиться в прямій залежності від вартості «чорного золота» і чим воно дорожче, тим більше коштує одиниця російської валюти. У 2015 р. рубль похитнувся тому, що ринок нафтопродуктів наповнився копалин, здобутим в Саудівській Аравії. У 2016 р. очікується економічний стрес — Америка зняла ембарго на експорт нафти, яке трималося 40 років. Весь цей час в сховищах по території Штатів мирно плескався цілий океан «чорного золота», а за останні кілька років обсяги його видобутку зросли удвічі, і весь потік ринув на світовий ринок.


Прогноз курсу долара на 2017 рік в Росії. Впаде рубль чи зміцниться в 2017 році
Показники економіки Росії істотно залежать від ціни на нафту

Історія продовжилася в січні 2016-го. 16 числа з Ірану було знято більшість економічних та фінансових санкцій. Це означає, що країна знову може стати лідером ОПЕК видобуток нафти, а ціна на неї впаде. Вже до середини січня «чорне золото» марки Brent коштувало менше 29 доларів за барель. Важливо, що іранська нафта буде продаватися і на європейському ринку. А саме Європа була основним покупцем нафтопродуктів з Росії. Отже, РФ чекає серйозна боротьба за споживача, а зниження цін (поряд з падінням курсу рубля) стане ще одним фактором загрози для російської економіки.


Санкції


Мова йде про фінансові та економічні обмеження, введені західними країнами по відношенню до Росії з-за анексії Криму і військових дій на сході України. Санкції шкодять стійкості рубля. Вони перешкоджають розвитку економіки, так як із-за обмежень зупинився приплив інвестицій, а банки не можуть у звичному режимі взаємодіяти з іноземними партнерами. Торговельні обмеження закрили для Росії безліч ринків, а це теж позначилося на стабільності рубля.


Платіжний баланс


Цією величиною вимірюється рух грошових коштів між країнами. Російські експерти вважають, що роль платіжного балансу може пересилити навіть вплив фактора нафти. Якщо це станеться, «дерев'яний» отримає деякі шанси на зміцнення. Фахівці кажуть, що механізм дії принципу такий: і імпорт, і експорт падають, але з-за санкцій і імпортозаміщення обсяги першого знижуються швидше. Компанії і банки відчувають меншу потребу у валюті, а це зміцнює гривню.


Прогноз курсу долара на 2017 рік в Росії. Впаде рубль чи зміцниться в 2017 році
Стабільність рубля страждає від фінансових і економічних санкцій

За спостереженнями експертів, із-за зниження відтоку капіталу взаємозв'язок між ціною на нафту і стійкість рубля стала слабшати. Такий процес спостерігається з середини 2015 р. Якщо тенденція збережеться, платіжний баланс може обійти ціну на нафту за значимістю для курсу рубля щодо американської валюти. Якщо ж невисока вартість копалин протримається ще якийсь час, її почнуть розпродавати. Це викличе хвилю відтоку капіталу, і тоді рубль знову просяде.


Таким чином, два з трьох факторів так чи інакше зводяться до ринку нафти. Саме він визначить долю російської валюти в 2017 році. І якими б оптимістичними були російські експерти, цифри для економіки значать набагато більше. А графік залежності курсу долара (і рубля) від вартості нафти демонструє дуже тісний зв'язок цих фінансових складових:


Прогноз курсу долара на 2017 рік в Росії. Впаде рубль чи зміцниться в 2017 році


Мабуть, можна закінчити народною мудрістю: сподівайся на краще, готуйся до гіршого. На жаль, схоже, що саме за цим принципом доведеться жити і рубля, і російській економіці в 2017 році.

загрузка...
Прогноз курсу долара на 2017 рік в Росії. Впаде рубль чи зміцниться в 2017 році?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають