• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Вакцина від лихоманки Зіка з'явиться в 2017 році

Питання створення ефективної вакцини проти лихоманки Зіка сьогодні є найбільш «гострим» на порядку денному Всесвітньої організації здоров'я. ВООЗ вже визнала це захворювання глобальною загрозою, оголосивши про початок масштабних досліджень вірусу Зіка.
На сьогоднішній день вже визначені 15 великих фармацевтичних компаній, які потенційно можуть зайнятися розробкою і виробництвом вакцини.
Представники ВООЗ підкреслюють, що організація відреагувала на поширення лихоманки Зіка максимально швидко і «кинула» всі сили на боротьбу з нею. Раніше індійська фармацевтична корпорація Bharat Biotech заявила про те, що вже розробила ліки від даного захворювання і ще в травні 2015 року подала патентну заявку.
Однак очікувати швидкого появи вакцини в лікарнях і на прилавках аптек не варто. Офіційно вакцини поки не існує, а випробування ліки фахівці ВООЗ зможуть почати не раніше, ніж через 18 місяців.

У чому небезпека лихоманки Зіка


Головною особливістю вірусу Зіка є те, що він найнебезпечніше для вагітних жінок, оскільки може викликати важкі порушення розвитку плоду. Так, найбільш частим наслідком зараження матері цим захворюванням є прояв у дитини мікроцефалії – вроджене порушення розвитку головного мозку новонародженого.
Вакцина від лихоманки Зіка з'явиться в 2017 році
Також вчені попереджають про можливість викидня і ускладнень у вигляді синдрому Гійєна-Баре.
Вчені припускають, що вагітні жінки можуть бути більш схильні до негативних наслідків зараження вірусом Зіка з-за фізіологічного зниження імунітету в період виношування дитини. У майбутніх мам це захворювання проявляється такими симптомами:

 • різке зростання температури тіла до 39 градусів;

 • поява шкірних висипань на обличчі і тілі;

 • сильна біль у м'язах і суглобах;

 • відсутність апетиту і загальне відчуття нездужання;

 • поява кон'юнктивіту.


 • Разом з тим лихоманка Зіка є практично безпечною для дорослого населення (крім вагітних жінок), а у більшості людей вона і зовсім протікає безсимптомно. Лише у 25% людей ця хвороба проявляється вищезазначеними симптомами. Випадки смерті від лихоманки Зіка вкрай рідкісні, як правило, пацієнт самостійно одужує протягом 1-15 тижня.
  Офіційно ВООЗ ще не підтвердила наявність зв'язку між лихоманкою Зіка і мікроцефалією, обмежившись заявою про те, що вона все більш вірогідна. Для остаточного підтвердження фахівці ВООЗ повинні провести ще ряд досліджень.

  Звідки взялася лихоманка Зіка  Лихоманка Зіка аж ніяк не є новим захворюванням – вперше воно було виявлено в Уганді в 1947 році. Переносниками вірусу є комарі сімейства Aedes, які мешкають переважно у вологому і жаркому тропічному кліматі.
  Раніше ця хвороба спостерігалася лише на африканському континенті, корінні жителі якого мають від неї вроджений імунітет. Однак з активним розвитком туризму вірус поширився і в інші країни. Так, в кінці 2015 року вірус Зіка прийняв епідемічний характер в Латинській Америці.
  Саме той факт, що практично до 2013 року лихоманка Зіка не була зафіксована в інших країнах, є причиною відсутності на сьогоднішній день вакцини. Крім того, вчені не виключають і того, що вірус міг мутувати на шляху свого «подорожі» з Африки до Бразилії.
  Фахівці підкреслюють, що при розробці вакцини необхідно враховувати що, генетичні особливості жителів конкретного регіону можуть вплинути на розвиток та перебіг хвороби.

  Заходи безпеки


  Вакцина від лихоманки Зіка з'явиться в 2017 році
  Поки вакцина від вірусу Зіка знаходиться на стадії розробки, фахівці рекомендують утриматися від поїздок в країни Африки, Південної та Північної Америки, а також ряд тропічних регіонів.
  Сьогодні для попередження подальшого розповсюдження хвороби в аеропортах більшості країн підвищені міри безпеки, які передбачають особливий огляд громадян, які прилетіли з латиноамериканських держав та інших країн, де був виявлений вірус Зіка.
  При цьому експерти відзначають, що розробка вакцини стане лише першим етапом у боротьбі проти лихоманки Зіка. Не менш важливим питанням є доступність ліків, особливо в країнах Латинської Америки, де чисельність населення дуже висока.
  загрузка...
  Вакцина від лихоманки Зіка з'явиться в 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають