• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Інфляція 2017 в Росії. Прогноз рівня інфляції від мінекономрозвитку

Мабуть, у всіх жителів усіх пострадянських країн слово «інфляція» викликає священний жах. Лихі 90-ті, коли люди були змушені буквально виживати, а гроші знецінювалися на очах, виробили до нього стійку неприязнь. Багато з побоюються навряд чи змогли б дати чітке визначення цьому терміну, однак він у всіх на вустах. І небезпідставно.


Основними проявами інфляції, які відчувають на собі обивателі, є зростання цін, зниження обсягів виробництва, виникнення соціальної напруженості. Найбільше в цій ситуації страждають люди, що працюють «на ставку» та отримують соцвиплати (студенти, пенсіонери, інваліди, жінки в декреті тощо). Втрачають у грошах і ті, хто не довіряє банкам і зберігає готівку. А таких в російському суспільстві дуже багато.


Інфляція 2017 в Росії. Прогноз рівня інфляції від мінекономрозвитку
Інфляція негативно відбивається на економічних процесах всередині країни

Ще один з наслідків інфляції – перерозподіл благ. У ті ж 90-ті ця ідея була вдало упакована в гірку формулу «хто був ніким, той став нічим». Сьогоднішня криза важко порівняти з тим, що супроводжував загибель радянської імперії, але все ж росіяни воліють тримати руку на пульсі і уважно стежать за прогнозами експертів.


Прогнози Міністерства фінансів і Центробанку


Показники інфляції, які російській економіці пророкують Центробанк і Мінфін, збігаються. Обидва органи вважають, що до 2017-го року цей показник повинен досягти значення в 4%. Однак його не можна назвати природним результатом дій, які влада робить для вирівнювання складного економічного становища .


У своїй заяві заступник голови Центробанку Сергій Швецов назвав це число одним з пріоритетних напрямків роботи. Від рівня інфляції безпосередньо залежить можливість зниження процентних ставок у всіх галузях економіки, так що досягнення зазначеного рівня – завдання номер один. З тим, що вирівняти інфляцію до 4% можливо, погоджуються і у Міністерстві фінансів.


Інфляція 2017 в Росії. Прогноз рівня інфляції від мінекономрозвитку
Фінансові установи Росії передбачають інфляцію в межах 4% до 2017 р.

Але щоб це сталося, за словами заступник голови відомства Олексія Моїсеєва, уряд повинен працювати в тісному контакті з ЦП. Згідно з базовим сценарієм, який Банк Росії підготував на 2016 рік, до грудня показники інфляції досягнутий 5.5–6.5%, і в такому випадку «підрости» до 4% буде можливо. Правда, варто сказати, що цей прогноз досить оптимістичний. Адже за підсумками 2015-го показник досяг майже 1291%.


Прогноз Міністерства економічного розвитку


Далеко не всі члени уряду готові погодитися з ЦП та Мінфіном. Цифри, які озвучуються для поточного року, дають зрозуміти, що показник в 4% тут не чекають. У Мінекономрозвитку вважають, що в 2016-му інфляції на рівні 5.5% чекати не варто, і додають до цього числа майже цілий відсоток. На їхню думку, економіка закінчить поточний рік з показником 6.4%. Що, в принципі, потрапляє в «вилку», заплановану ЦБ.


У міністерстві розраховують на оптимістичний сценарій, тому вважають, що можна буде скоротити інфляцію менше ніж на 0.5%. Це заява Олексій Улюкаєв, міністр економрозвитку, зробив ще до закінчення 2015 р., коли реальний рівень інфляції за рік ще не був підрахований. Тоді фахівці відомства спрогнозували, що він складе 12.4–12.5%, і помилилися на 0.4–0.5%. У розрахунки інфляційної складової економіки також могла бути закладена помилка, а це означає, що інфляція може виявитися навіть вище 6%.


Інфляція 2017 в Росії. Прогноз рівня інфляції від мінекономрозвитку
Мінекономрозвитку відзначає можливість різкого інфляційного стрибка

Прогноз президента РФ


Цифри, схожі з прогнозами Мінекономрозвитку, називав і Володимир Путін у жовтні 2015 р. на конференції «Росія кличе». До того моменту Центробанк вже встиг заявити про цілі в 4%. І глава Центробанку Ельвіра Набіулліна , також присутня на заході, повторила її. Але президент озвучив більш песимістичні цифри. Путін заявив, що в планах влади знизити рівень інфляції до 4-5%, однак не уточнив, коли саме це повинно статися. До 2017 р., за його словами, цей показник буде на 1-2% вище.


«Ми плануємо в наступні роки скоротити інфляцію до 4-5%. Але як швидко ми цього досягнемо До 2017 року очікуємо 5-6%,»


– повідомив учасникам зустрічі президент. При цьому Володимир Путін уточнив, що перед країною стоїть непростий вибір: або стримувати інфляцію, або скорочувати видаткову частину бюджету. Друге дозволило б утримати більше фінансів всередині країни і уповільнити інфляційні процеси. « Таке питання. Відповіді однозначної немає », – підсумував президент РФ.


Інфляція 2017 в Росії. Прогноз рівня інфляції від мінекономрозвитку
На інвестиційному форумі президент озвучив показник інфляції до 5-6%

Прогноз експертів ООН


В кінці січня 2016 р. Департамент з економічних і соціальних питань ООН опублікував доповідь «Економічна ситуація в світі та її перспективи». Крім іншого, у праці містилися підрахунки основних макроекономічних показників для Росії. Міжнародні експерти оцінили минулий 2015 р. не так, як російські фахівці. На думку дослідницької групи, реальна інфляція в економіці РФ становить цілих 15.9%. Головними причинами цього стали санкції і лихоманка на ринку нафти.


Проаналізувавши динаміку зміни ВВП, експерти прийшли до висновку, що вже в поточному і наступному роках економіка може розраховувати на подолання нульової точки і вихід в плюс. До 2017 р. зростання ВВП може досягти 1.2%. На цьому тлі сповільниться і інфляція. Фахівці вважають, що до кінця 2016 року можна розраховувати на істотне зниження цього показника – до 10.5%.


Інфляція 2017 в Росії. Прогноз рівня інфляції від мінекономрозвитку
Експерти вважають 2017 р. вдалим для поліпшення інфляційних процесів

Якщо ситуація буде розвиватися так, як прогнозували експерти, в 2017 р. інфляція може досягти 7.1%. Це істотний прогрес для моделі, яку розглядали в ООН, однак не найоптимістичніший сценарій. Виходячи з умов, озвучених російським міністром, цього рівня, явно недостатньо для того, щоб не урізати витратну частину бюджету.

загрузка...
Інфляція 2017 в Росії. Прогноз рівня інфляції від мінекономрозвитку
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають