• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації

Одним з нововведень Верховної Ради, пов'язаних з поступовою інтеграцією України в Європейський Союз, стало введення біометричних паспортів для громадян. Головний документ відтепер повинен відповідати певному єдиному стандарту.
Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації
У 2015 році почалася заміна закордонних паспортів на документи нового зразка, нещодавно справа дійшла і до внутрішніх паспортів. Нові закордонні паспорти видавалися з чіпом або без, обов'язково проводилося сканування відбитків пальців, інформація про дітей, яка раніше була присутня в документі, не потрапляла. На виїзд за кордон дитини тепер теж потрібен окремий паспорт. Неповнолітнім документ доведеться міняти один раз в чотири роки, а сканування відбитків пальців (лише за згодою батьків) проводиться з дванадцяти років.

З першого дня 2016 року офіційно стартувала видача такого документа, як біометричний паспорт. Україна фактично розпочала їх активне оформлення з середини січня 2016 року. Планується, що остаточний перехід на такий вид паспорта буде здійснено протягом п'яти років, з 2016 по 2020 рік включно.

Навіщо потрібна заміна паспортів?

Для чого необхідна заміна паспорта? Україна вважає, що переоформлення паперових паспортів на нові (пластикові) дозволить надалі замінити безліч документів. Досягти цього планується допомогою введення вбудованих електронних чіпів, що містять необхідну особисту інформацію. Сам же пластиковий паспорт України (зразок його оформлення і остаточний макет) довго продумувались розробниками.

Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації
У перспективі - обов'язкове занесення на біометричну карту податкових, медичних і страхових відомостей, інформації про володіння транспортними засобами. Також при оформленні електронного ключа громадянин отримає вільний доступ до ряду державних сервісів (аналог веб-ресурсу держпослуг в Росії). Документ буде оформлений на двох мовах: українською (державною) та англійською. На деякий час видача біометричних паспортів в Україні була припинена. Основною причиною назвали технічні проблеми, в тому числі йшлося про нестачу зчитувальних пристроїв для нових ID-карт.

У чому відмінність паперового паспорта від біометричного?

Стандартний паперовий паспорт незручний для оперативної обробки даних: службовцям доводиться вручну переписувати основну інформацію (особисті дані громадянина, дату отримання документа, орган, який видав паспорт, і так далі), що значно сповільнює роботу багатьох органів і структур. Єдиним захисним елементом паперового аналога нового документа є водяні знаки, тоді як зовсім відсутні більш сучасні і безпечні голограми, логотипи, мікрочіпи даних. Існує загроза, що паперовим паспортом скористається особа, якій не належить документ, також велика ймовірність підробки. Ще одне відмінність звичного документа від ID-карти – дублювання інформації на російській мові. У паспорті нового зразка, як вже згадувалося, особисті дані громадянина будуть написані українською та англійською мовами.
Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації
Розрізняється і вартість оформлення документа. Державне мито на випуск паперового паспорта для громадян, які досягли шістнадцятирічного віку, була відсутня, за повторне оформлення (якщо паспорт був загублений або зіпсований) довелося б сплатити в місцевий бюджет 145 гривень. Оформити ID-карту обійдеться дещо дорожче: 518 (стандартна процедура) або 775 (прискорено) гривень. У цю суму входять вартість бланка, оплата державного мита та реєстраційних послуг.

Які переваги біометричного паспорта?

До основних переваг біометричних паспортів можна віднести зручність, практичність і безпеку подібних документів. Біометрію (для цивільних осіб) вперше у світовій практиці почали застосовувати після теракту в Сполучених Штатах Америки 11 вересня 2001 року. Первісною метою було зменшення небезпек при перевезеннях. Захищені та особисті дані громадянина. Так, якщо ID-картка була втрачена або вкрадена, то треті особи не зможуть використати документ в злочинних цілях, тому що особисті дані, зашифровані в мікрочіп, будуть надійно захищені. Впровадження документів нового зразка дозволить державним структурам підвищити рівень захисту особистої інформації громадян, а також уникнути безлічі злочинів, об'єктом яких є підроблені документи, адже пластикові карти неможливо підробити.
Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації
Єдина проблема, яка на даний момент уповільнює впровадження біометричних паспортів, так це недостатня технічне забезпечення. Автоматизовані пункти пропускного контролю, значно прискорюють процес перевірки даних громадянина, в державних інстанціях на даний момент все ще є дивиною.

Які недоліки біометричного паспорта?

Основні недоліки паспортів нового зразка представлені наступними фактами:
 • Особисті дані громадянина при отриманні біометричного паспорта автоматично записуються до єдиного реєстру, а завдяки мікрочіпу стає можливим визначити місце людини в будь-який момент часу і з абсолютною точністю.
 • Вартість оформлення нового документа досить висока вже на даний момент. Державне мито розраховується як відсоток від мінімальної заробітної плати, а остання величина хоч і повільно, але все ж зростає.
 • Міняти ID-карту доведеться частіше, ніж паперовий паспорт. В звичний документ при досягненні 25 і 45 років вклеювали нові фотографії, новий паспорт України доведеться міняти кожні 10 років.
 • У новому документі немає інформації про сімейний стан, наявність дітей, прописку та фактичне місце проживання громадянина, можливість запису нових даних на карту також відсутня. А все тому, що на даний момент в Україні немає достатньої кількості пристроїв, здатних зчитувати інформацію з мікрочіпа або вносити нові дані.
 • Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації

  Що являє собою біометричний паспорт?

  Зовні документ нового зразка є пластиковою карткою, на яку занесені наступні дані:
 • знак, який свідчить про наявність мікрочіпа даних (як правило, він являє собою прямокутник, розміщений у лівому верхньому куті);
 • назва документа – паспорт;
 • назва держави, яка видала документ, Україна;
 • прізвище, ім'я та по батькові громадянина – власника паспорта;
 • громадянство власника – Україна;
 • ідентифікаційний номер або слово «відмова» замість коду;
 • статева ознака (позначається буквами М або Ж та відповідними латинськими M або F);
 • місто народження власника документа;
 • дата народження громадянина;
 • реєстраційний індивідуальний номер;
 • дата видачі документа;
 • орган, що видав паспорт нового зразка;
 • відцифрований підпис власника документа;
 • цифрове фото власника.
 • Оновлений паспорт України (зразок оформлення) представляє зображення нижче.
  Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації
  Що цікаво, на документ нового зразка можуть бути фото або підпис власника, якщо останній відмовляється робити оцифровку цих даних. В такому разі на пластиковій картці ставиться спеціальна позначка.

  Хто може отримати біометричний паспорт?

  Громадянам України, які отримують документ, що засвідчує особу вперше, з 1 січня 2015 року оформляється вже паспорт нового зразка (ID-карта), а не паперовий аналог. До речі, у віці отримання основного документа громадянина також є зміни. Тепер новий паспорт України за чинним законодавством отримують після досягнення чотирнадцятирічного віку. Раніше громадянин отримував документ, що посвідчує особу, в 16 років. Іншим громадянам отримання паспорта в Україні (переоформлення) необхідно лише у випадках, передбачених законодавством: при втраті або пошкодженні паперового паспорта, зміну особистих даних (прізвища, імені, по батькові). Всі державні документи, видані раніше, будуть дійсні, але тільки в тому випадку, якщо інше не передбачено законодавством (наприклад, якщо громадянин не вклеїв нове фото в паспорт після 25 або 45 років, але продовжує користуватися документом).
  Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації
  Який паспорт потрібен в Україну для іноземних громадян, охочих відвідати держава? У цьому питанні все залишилося без змін – іноземець, що в'їжджає в Україну, повинен пред'явити закордонний паспорт.

  Які документи потрібні для отримання біометричного паспорта?

  Для отримання даного документа тепер при собі необхідно мати свідоцтво про народження. Фотографію приносити не потрібно, цифрове фото, що підходить за розміром і вимогам, зроблять на місці. Подавати документи, щоб отримати паспорт громадянина України, може тільки сам заявник. Нотаріально засвідчену довіреність на отримання документа оформити не можна.

  Де можна отримати біометричний паспорт?

  Новий паспорт України можна отримати в Державній Міграційній службі за адресою прописки. Мешканці Донецької, Луганської областей і Криму, бажаючі отримати документ нового зразка, можуть звертатися в будь-який найближче відділення Міграційної служби, але тільки в тому випадку, якщо заявник отримав статус переселенця. Інакше громадянину буде відмовлено в оформленні ID-карти, отримати паспорт України він не зможе.
  Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації

  Яка вартість отримання біометричного паспорта?

  Тим, хто отримує документ, що засвідчує особу, вперше, як і раніше, не потрібно сплачувати державне мито. Безкоштовна також зміна особистих даних або усунення помилок у виданому документі нового зразка. Відновлення паспорта після втрати або пошкодження обійдеться в п'ятдесят гривень. Вартість заміни паперового аналога на біометричний паспорт (Україна) становить 10% від рівня мінімальної заробітної плати. На сьогоднішній момент державне мито дорівнює 170 гривень, однак до цієї суми слід додати вартість реєстраційних послуг (87 гривень 16 копійок) і бланка (261 гривня). Прискорене отримання пластикової карти обійдеться в 775 гривень.

  Чи можна подати заяву на отримання нового паспорта онлайн?

  У лютому 2016 року Міграційною службою України був запущений електронний ресурс, який дозволив полегшити процедуру отримання біометричного документа для громадян. Тепер необхідно лише пройти реєстрацію на державному порталі, і вибрати одну з доступних дат. При цьому діє режим онлайн-черзі, так що наслідком неявки на вибраний час стане необхідність повторної реєстрації.
  Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації

  На закінчення

  Процес заміни паперових паспортів на біометричні, що представляють собою пластикову картку з мікрочіпом, - це серйозний крок для держави. Процедура цілком очікувано викликає безліч запитань у населення, тим більше що процес погано організований. Розробники ідеї при цьому запевняють, що недоліки будуть усунені найближчим часом.
  загрузка...
  Біометричний паспорт України: зразок, особливості оформлення та рекомендації
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають