• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Коли буде транш МВФ для України у 2017 році

Українська економіка продовжує залежати від європейських, американських і міжнародних донорів. У вересні цього року Міжнародний валютний фонд виділив Україні черговий транш у розмірі 1 млрд доларів США, що дозволило збільшити міжнародні резерви країни більш ніж на 10,5% і тепер вони становлять трохи більше 15 млрд доларів в американській валюті. Вересневе поповнення казни стало найбільшим в 2016 році. Коли буде транш МВФ для України в 2017 році і його розмір, залежить, у тому числі і від того, як буде закритий поточний рік.
Коли буде транш МВФ для України у 2017 році

«Я запросив вас, панове, з тим, щоб повідомити вам принеприємну звістку: до нас їде кредитор»

Певні успіхи в реформуванні економіки дають Україні можливість сподіватися на подальшу співпрацю з Міжнародним валютним фондом. У новому календарному році міжурядова валютно-кредитна організація планує профінансувати українська держава практично 5,4 млрд доларів США. Про це повідомляється в меморандумі про співпрацю з Україною, який оприлюднено на сайті МВФ.

Згідно з документом, боротьба з корумпованими елементами влади зрушилася з мертвої точки, однак Фонд нарікає на відсутність оперативності в контексті прийняття пенсійної реформи. Це ставить під загрозу транш у розмірі 1,3 млрд доларів в кінці цього року з подальшим перенесенням цього питання вже на 2017 рік. Остаточне рішення з цього питання буде прийнято виходячи з результатів візиту місії МВФ, який стартував 3-його листопада і завершиться через два тижні.


Чого хочуть кредитори

МВФ наполягає на спрощенні пенсійного законодавства. Також Фонд вимагає перегляду пенсійного віку, без яких-небудь чітких інструкцій по цьому пункту. Ще однією тезою з питання пенсійної реформи служить скасування пільг для всіх професій, за винятком оборонної сфери. Міжнародний валютний фонд хоче бачити залежність між пенсією і пенсійними внесками. На думку експертів організації, це буде мотивувати платників податків все частіше і частіше відмовлятися від зарплати в конвертах. Що, в свою чергу, сприятиме зменшенню частини тіньової економіки, збільшенню фінансових ресурсів, які надходять до державного бюджету, а також стабілізації ситуації на валютному ринку.

МВФ наполягає на розв'язуванні рук Національного антикорупційного бюро України. Відомство має отримати більшу свободу дій і знизити свою залежність від інших державних інституцій.

Незважаючи на скандальність і громадський резонанс, вимога по e-декларуванню прийнято вважати успішно виконаним.Валерія Гонтарєва


Скільки грошей дадуть


Голова Національного банку України вважає, що цей транш вкрай важливий для підтримки стабільної економічної ситуації в країні. За словами Валерії Гонтарєвої, він дасть можливість збільшити золотовалютні резерви до позначки в 23 млрд доларів до кінця 2017 року
. Але траншу МВФ для України в 2017 році не буде, якщо Верховна Рада не залагодить питання з пенсійною реформою.

Так як офіційний Київ продовжує паралельно погашати свої колишні зобов'язання перед МВФ, чистий приплив грошей у країну оцінюється на рівні 4,5 млрд американських доларів. У поточному році цифра може становити 2,3 млрд доларів США.
Варто також нагадати про нещодавно отриманому від випуску єврооблігацій 1 млрд доларів від Сполучених Штатів Америки. Також у перспективі виділення близько 700 млн доларів від швейцарського Національного банку на користь НБУ.

Рішення Міжнародного валютного фонду є індикатором для інших потенційних інвесторів України. Імовірно, держава може розраховувати на додаткові активи в розмірі близько 2,5 млрд доларів у 2017 році. Це насамперед залежить від виконання Україною своїх зобов'язань перед основним кредитором і оцінкою їх виконання останнього. Коли буде транш МВФ в 2017 році для України достеменно невідомо, у зв'язку з політичною нестабільністю і кризою законодавчого органу влади.гора доларів


Прогнози на майбутнє

Світовий банк прогнозує зростання української економіки на 1% вже за підсумками нинішнього року. У 2017 відмітка зупиниться на прирості в 2%. При відсутності будь-яких потрясінь економічного чи військового характеру, в 2018 року економічний приріст може скласти 3%. Відповідно до звітів аналітиків міжнародної фінансової організації, дно було досягнуто і почалося пожвавлення економіки.

Що ж стосується сусідів України, то їх народне господарство за підсумками 2016 року буде перебувати в рецесії. ВВП Російської Федерації відкотиться назад трохи більше, ніж на 1%, залишаючи за собою можливість незначного зростання у наступному 2017 році, за умови стабілізації ситуації на сході України і в Сирії.

Дата траншу МВФ для України в 2017 році поки залишається невідомою, особливо у зв'язку з туманною ситуацією щодо останнього траншу 2016 року. Відомо лише те, що при сприятливих обставинах переказ грошей запланований на початок наступного року у розмірі 2 млрд доларів США.
загрузка...
Коли буде транш МВФ для України у 2017 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають