• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

ДПА 2017. Обов'язкові предмети, 9 і 11 класи

Багатостраждальна Україна вже багато років мріє про щасливе і красиве життя. Всім хочеться круто заробляти і ходити по чистим, безпечним вулицями. Важливий крок на шляху до цього — перехід на світові, передові стандарти освіти. Банальні іспити з витягуванням улюбленого білета пішли в минуле. В побут увійшли терміни «тестування», ЗНО, ДПА. Чи стане від цього якість знань краще — питання часу.

ДПА 2017. Обов'язкові предмети, 9 і 11 класи


Що таке ДПА

Варто відразу зробити застереження: ДПА — українська абревіатура. Мовою оригіналу звучить «Державна Підсумкова Атестація». ДПА — це випускний іспит, які здають школярі в кінці навчального року. Захід зачіпає не тільки 11 клас. Його ще здає 9 клас і учні четвертого класу.

Мета іспиту прозоро: перевірити рівень знань та якість викладання предметів. Підсумок оцінюється за шкалою дванадцять балів, оцінки виставляються окремо від підсумкових оцінок з предметів. Результати вносяться в атестат, впливають на отримання медалей і середній бал, допомагають при вступі у вищі навчальні заклади. Випускниками початкової школи здають математику і рідну мову.

ДПА 2017. Обов'язкові предмети, 9 і 11 класи


Учні середньої школи здають українську мову, математику, географію, біологію, іноземну мову. Додатково здається профільний предмет, на якому спеціалізується навчальний заклад і предмет на вибір. Учень зацікавлений вибрати собі предмет самостійно. Цим він проявляє свою професійну орієнтацію. Від ДПА можуть бути відсторонені:

Інваліди, хворі.

Призери олімпіад.

Діти, які проживають у зоні АТО і стихійних лих.

Юні дарування.


Стандартна форма іспиту — тести або письмова робота. Але іноді це може бути і іспит з білетами. Критерії оцінювання, правила та інші тонкощі обумовлюються в «Положенні про державну підсумковуї атестацію». Дуже душевно розповість про ці заходи тямущий хлопчина:


Тільки що випробувавши на своїй шкурі дитина зможе дохідливо пояснити багато.

Готуй сани навесні

Сьогоднішні десятикласники вже всерйоз замислюються про закінчення школи. Найбільш мудрі і серйозні вивчають правила проведення випускних іспитів. Адже це ідеальний ключик до вищої освіти, до побудови свого щасливого майбутнього. Всеукраїнський центр оцінювання знань прийняв рішення: у 2017 році всі випускники будуть здавати ДПА у формі ЗНО. Фахівці гарантують вигоди і переваги такого кроку.

Тепер шкільний вчитель не зможе суб'єктивно завищити або занизити оцінку дитині. А сам іспит допоможе з мінімальними втратами часу і сил ідеально точно оцінити рівень знань. Додатково якість знань допомагає здійснити те, що програми оцінювання змінюються і удосконалюються кожен рік.

Ще в 2015 році всім школам було рекомендовано перевіряти знання випускників з допомогою ДПА з трьох обов'язкових предметів з можливістю вибору:

Українська мова.

Іноземна мова (англійська мова в пріоритеті).

Математика або історія України.


Математику будуть здавати майбутні технарі, а гуманітарії будуть блищати знаннями рідної історії. Якщо профіль майбутнього Внз вимагає інших знань — то учень зможе сам обрати потрібний предмет. А іспити з математики і мови будуть мати дворівневий принцип.

ДПА 2017. Обов'язкові предмети, 9 і 11 класи


Поки це нововведення можна вважати пілотним проектом. Якщо ефективність буде доведена — ДПА приживеться на довгі роки. Але при негативних проявах його видалять або внесуть розумні зміни. Можливо, додадуть або приберуть деякі обов'язкові предмети.

Справедлива критика

Позбавлення від радянських стандартів освіти має свої переваги і недоліки. ДПА і ЗНО допомагають боротися з корупцією у сфері оцінки знань. Але перехід на автоматизовану систему за західними зразками веде до того, що відповіді можна просто вгадати, а талант дитини сховається за відсутності реального спілкування з учителем. Подібний підхід часто перетворює дітей у роботів, яких налаштовують на певні функції.

Вузька спеціалізація, яка вітається в освітній системі США, сприяє тому, що втрачається людська індивідуальність. Важливо пам'ятати, що багато геніїв були двієчниками. А про гармонійний розвиток особистості мова взагалі не йде. Але подібний підхід допомагає абітурієнту вступити до ВУЗУ. І немає необхідності готуватися все літо до вступних іспитів, платити хабарі за прохідний бал.

Принципи української освіти: гуманізм, демократія, міжнаціональна повага

Максимальна шкільна оцінка: 12 балів

Рік ведення 12-бальної шкали: 2000

Кількість закритих шкіл у 2016 році: 225

Приріст числа учнів в 2016 році: 38000

Число українських першокласників: 414000

Витрата бюджету на покупку нових підручників: 88 млн. гривень (3,5 млн. доларів)

Середня зарплата українського педагога: 1900 гривень (75 доларів)
загрузка...
ДПА 2017. Обов'язкові предмети, 9 і 11 класи
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають