• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Як написати реферат 2017

Як робиться реферат

Реферат – це форма самостійної роботи студента, що передбачає не тільки переписування вже викладеного кимось тексту, але і проведення дослідження та складання аналітичного огляду проблеми. В ідеальному випадку учень повинен писати реферат самостійно, посилаючись на опрацьовану літературу і вивчені публікації. Знання послідовності і принципів написання реферату, а також упорядкування і структурування наявної інформації, дозволять студенту швидко підготуватися до складання та успішного захисту роботи.

Як написати реферат 2017


Інструкція

1 Виберіть тему реферату. Часто викладач дає зробити це самостійно. Радимо вибирати таку тему, яка буде хоч трохи цікава. Це дозволить легше і продуктивніше над нею працювати.

2 Визначтеся з джерелами інформації. Якщо Ви плануєте завантажити реферат, то обов'язково пройдіться весь обсяг роботи і видаліть все зайве. Найпростіше завантажити кілька готових рефератів та об'єднати їх в одну солідну роботу. Але при правильному підході навіть з використанням тільки однієї Вікіпедії можна зробити цікавий реферат.

3 Реферат повинен мати чітку структуру і бути логічно викладений. Будь який реферат починається з титульного аркуша. Оформіть титульний аркуш. Це робиться згідно з вимогами викладача. В якості еталону можна використовувати структуру титульного аркуша, рекомендованого міністерством освіти.

4 Після оформлення титульного аркуша потрібно перейти до оформлення змісту. Якщо ви пишите весь текст самостійно, то на цій стадії можна спланувати всю структуру роботи і використовувати вміст, як план для написання. Радимо вчинити і з готовою роботою, яку ви редагуєте. Майте на увазі, що перед складанням плану потрібно вже трохи орієнтуватися в темі і не упустити важливі подробиці.

5 Після складання розгорнутого плану і написання змісту на його основі, необхідно скласти введення. Введення в обов'язковому порядку містить актуальність теми, мета роботи і задачі, які необхідно вирішити для досягнення мети.

6 Вступ починається з короткого опису проблеми. Ви просто розповідаєте про те, що хочете описати у вільній формі.

7 Актуальність теми формулюється на підставі вище викладеного короткого вступу. Ви описали наявні реалії і тепер робите висновок, що Ваша тема актуальна і підкріплена наявною проблемою.

8 На підставі актуальності ви виводите мету роботи. Мета зазвичай містить такі ввідні слова, як: «вивчити...викласти...обгрунтувати...систематизувати...узагальнити знання ...та інші подібні фрази».

9 Наступний крок – це формулювання завдання і метод вирішення поставленої мети. Найпростіший оборот: «Для узагальнення інформації вивчимо наявні літературні джерела». На цьому закінчується введення. Тепер ви переходите до основної частини.

10 Основна частина повинна починатися з короткого опису літературних джерел. Ви повинні написати, що більшість сучасних вчених вирішує проблему так-то і так-то. Або що в промисловості існують і описані такі методи для розв'язання зазначеної задачі.

11 На цьому кроці вам потрібно послідовно і структуровано викласти весь матеріал, посилаючись на літературу. Не варто намагатися досягти максимального обсягу. Намагайтеся узагальнювати.

12 Основна частина закінчується висновком. Використовується приблизна схема: Таким чином, на сьогоднішній день більшість літературних джерел описує такі варіанти рішення. У висновку ви повинні також зробити і свій висновок – написати, що «Я вважаю...Ця тема не вивчена повністю...тощо»

13 Далі слідує список використаної літератури. Не намагайтеся втиснути туди максимальну кількість джерел. Викладач розуміє, що за відведений час ви змогли б перегорнути 2-3 книги і 5-6 публікацій.

14 Тепер можна додати програми, якщо є така необхідність. У додатку зазвичай включають якісь схеми або копії документів.

Зверніть увагу

Якщо ви використовуєте знайдений реферат з інтернету, то обов'язково обробіть його текст. Зазвичай можна скоротити мінімум половину роботи. Не забудьте зменшити кількість джерел літератури. Вам не потрібно 200 джерел. На всіх цих моментах дуже легко зловити за списування. Краще усунути явні проблеми і невідповідності, які кидаються в очі викладача.

Якщо потрібен захист реферату набагато краще писати все самому з нуля, ніж намагатися завчити інформацію напам'ять.

Корисна порада

Для написання роботи корисно користуватися наступною схемою:
1. Титульний аркуш
2. Структурований зміст
3. Введення
3.1. Короткий опис досліджуваної проблеми
3.2. Актуальність теми
3.3. Мета роботи
3.4. Методи досягнення цілі і завдання
4. Основна частина
4.1. Короткий опис джерел літератури та виведення з їх загального змісту
4.2. Повний опис кожної з під-проблем за розділами
4.3. Висновок з основної частини
5. Висновок
5.1. Узагальнений розгорнутий висновок
5.2. Ваше ставлення до дослідження і розуміння проблеми
6. Список використаної літератури
7. Додаток при необхідності
загрузка...
Як написати реферат 2017
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають