• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Грип 2016-2017: який очікується вірус. Симптоми і лікування грипу у дітей та дорослих

Щорічно від вірусу грипу страждає велика кількість дорослих і дітей. Для України і багатьох країн Північної півкулі епідемія зазвичай припадає на холодну пору року, коли організм людини найменш захищений від різних інфекцій. На думку епідеміологів, грип 2016-2017 найактивніше буде проявлятися в листопаді-грудні поточного року, хоча симптоми хвороби у людей з низьким імунітетом можуть спостерігатися аж до весни. У будь-якому випадку, не варто піддаватися паніці. Своєчасна профілактика і правильне лікування дозволять пройти дану недугу з мінімальними наслідками для дорослого і дитячого населення нашої країни.
Грип 2016-2017: який очікується вірус. Симптоми і лікування грипу у дітей та дорослих


Прогноз грипу на 2016-2017 рік - які типи вірусу очікуються

Щоб підготуватися до можливої епідемії грипу в конкретному регіоні, цій проблемі приділяється увага завчасно. Як правило, засідання санітарно-протиепідемічної комісії здійснюється в кінці літа, коли вже є певна інформація про вірус і метод його лікування, надана фахівцями Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Грип 2016-2017: який очікується вірус. Симптоми і лікування грипу у дітей та дорослих

Ймовірність і характер епідемії визначається на підставі дослідження захворювання і спостереження за його розповсюдженням на планеті.
За прогнозом ВООЗ в осінньо-зимовий період 2016-2017 року в країнах Північної півкулі очікуються наступні типи вірусу грипу:

A/H1N1 (Каліфорнія 04/2009)
Це найпоширеніший штам грипу, що викликає масштабні епідемії. Після 2009 року, коли ця хвороба вразила багатьох жителів Північної Америки, вірусу присвоїли назву «Каліфорнія 04/2009». Крім медичного терміна, H1N1 ще називають «свинячим грипом», оскільки від нього страждає не тільки людина, але і багато тварин, зокрема домашні свині. У більшості людей H1N1 протікає без подальших ускладнень навіть у випадку відсутності серйозного медикаментозного лікування. Втім, нехтувати цим вірусом ні в якому разі не можна. Важка форма хвороби характеризується стрімко прогресуючій вірусній пневмонії, яка може привести до летального результату при відсутності правильного лікування протягом перших діб після появи симптомів.

H3N2 (А/Гонконг)
Даний штам грипу був виділений в 2014 р. під час масової епідемії в Гонконзі серед дорослих і дітей. Головна небезпека полягає у «слабкому знайомстві» імунної системи людини з цією інфекцією. Згідно медичним дослідженням, H3N2 з'явився внаслідок мутацій різних штамів вірусу, в першу чергу вражають птахів. Оскільки імунітету до цієї хвороби у населення практично немає, дуже важливо своєчасно пройти вакцинацію. Особливо це стосується так званої групи ризику – дітей і людей пенсійного віку. Серед ускладнень, що викликаються грип H3N2, такі хвороби як бронхіт і пневмонія, яка потребує невідкладного лікування. Також може виникнути загострення бронхіальної астми і серцево-судинних захворювань.

B/Brisbane
Цей вірус є підтипом грипу В. Вперше він був виявлений в 2008 році в австралійському місті Брісбен і досі ставиться до слабовивченим типами. Діагностувати цю інфекцію досить складно внаслідок явних симптомів. Однак переживати із-за цього не варто, так як грип B набагато менш небезпечний, ніж штами, які відносяться до групи А. Зазвичай захворювання такого типу досить легко переноситься як дорослими, так і дітьми, не вимагає серйозного лікування і, що більш важливо, не характеризується тяжкими ускладненнями.

Прогноз грипу на 2016-2017 рік від епідеміологів говорить про те, що масштабних епідемій не очікується. Тим не менш, це не відміняє необхідності в загартуванню і стимулювання імунної системи, особливо з урахуванням постійної мутації вірусу і часом непередбачених підсумків лікування хвороби.

Грип 2017: основні симптоми у дорослих

Визначити конкретний тип грипу за симптомами практично неможливо, так як різні штами, як правило, мають схожу симптоматику. Крім того, вираженість тих чи інших ознак залежить не тільки від вірусу, але і від загального стану людини.
Деякі із симптомів грипу практично ідентичні ознаками звичайних респіраторних захворювань, характерних для дорослих людей. Втім, відрізнити дану інфекцію від ГРВІ та ГРЗ можна. Основні симптоми грипу у дорослих це:

висока температура (39-40 градусів) і лихоманка;
ниючі болі в м'язах і суглобах;
сильні головні болі;
загальна слабкість, нездатність сконцентруватися на конкретних думках і діях;
запалення слизової оболонки очей;
сухий кашель, що супроводжується дискомфортом у грудях;
нежить або фарингіт.


Грип 2016-2017: який очікується вірус. Симптоми і лікування грипу у дітей та дорослих


Головний біль і висока температура – явні симптоми грипу у дорослих

Потрапляючи в організм, перший час вірус ніяк не проявляється. Інкубаційний період зазвичай становить 3-5 днів, протягом яких відсутні будь-які симптоми. Сама хвороба триває близько тижня, однак навіть після завершення лікування людина відчуває себе млявою і втомленою, і в цьому періоді схильною до інших захворювань. Для дорослих людей це особливо характерно, оскільки в зрілому віці зазвичай проявляються більш важкі симптоми грипу, іноді супроводжуються нудотою і блювотою.

Симптоми грипу та ГРВІ у дітей

З психологічної точки зору будь-яка доросла людина переживає свою хворобу легше, ніж хворобу своїх дітей. Оскільки в процесі дорослішання дитячий організм в будь-якому випадку буде піддаватися атакам вірусних інфекцій, що дуже важливо в цей період зберігати спокій і виконувати лікування в суворій відповідності з рекомендаціями лікаря. При цьому батькам слід знати, як самостійно розрізняти симптоми грипу і простих ГРВІ у дітей.

Дитячі симптоми ГРВІ:

температура тіла до 38°C (вище піднімається досить рідко);
інтоксикація організму слабка;
загальне самопочуття задовільне;
кашель помірно виражений, проявляється відразу після початку хвороби;
явний нежить, часто закладеність носа;
почервоніння горла (один з основних симптомів).


Ознаки грипу у дітей:

температурі тіла вище 39°C (може триматися 3-4 дні, незважаючи на лікування);
висока інтоксикація організму, яка виражається ознобом, потовиділенням, головним болем, запамороченням, ломота в суглобах;
кашель з'являється на 2-3-ю добу, супроводжується болем у грудях;
нежить проявляється не відразу і часто не так яскраво виражений, як при ГРВІ;
можливе почервоніння очей.


Грип 2016-2017: який очікується вірус. Симптоми і лікування грипу у дітей та дорослих


Висока температура у дитини повинна послужити сигналом до невідкладного лікування
Якщо дитина часто чхає внаслідок нежитю, у неї болить горло, а температура тримається на рівні 37-38°C або зовсім відсутня, – це явні симптоми ГРВІ. Звичайним вірусним інфекціям також не характерні розлади шлунково-кишкового тракту, які часто зустрічаються у дітей у разі захворювання грипом H1N1. Ще однією відмінністю в симптомах грипу та ГРВІ у дітей є характер перебігу хвороби. У першому випадку початок захворювання завжди гостре, тоді як ГРВІ найчастіше протікає плавно.

Лікування вірусного грипу 2016-2017 у дорослих і дітей

Як відомо, найкращим лікуванням є профілактика. Щоб уберегтися від грипу, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

Своєчасно зробити вакцинацію. Оскільки перші антитіла виробляються через 7-10 днів, щеплення краще зробити як мінімум за місяць до передбачуваного початку епідемії.
Уникати місць великого скупчення людей. Особливо в цьому плані небезпечні закриті приміщення – в таких умовах вірус дуже швидко передається від хворої людини до здорової.
Дотримуватися загальних правил гігієни: мити руки, користуватися лише своєю чашкою, ложкою, тарілкою і рушником.
Провітрювати приміщення і здійснювати вологе прибирання не рідше 2-х разів на добу.
Покращувати загальний стан організму шляхом заняття спортом і прийому полівітамінів.


Грип 2016-2017: який очікується вірус. Симптоми і лікування грипу у дітей та дорослих


Своєчасна вакцинація робить симптоми захворювання більш м'якими і істотно спрощує лікування
Якщо ж хворобі вдалося впоратися з імунітетом людини, тоді лікування вірусного грипу у дітей, так і дорослих повинно здійснюватися під суворим наглядом лікаря. Тільки фахівець зможе визначити, які медикаменти будуть мати достатню ефективність у конкретному клінічному випадку, і якої програми лікування слід дотримуватися.
Під час грипу дуже важливо дотримувати постільний режим. Можливо, для дорослих така задача здасться важкою, враховуючи необхідність брати лікарняний як мінімум на тиждень. Тим не менш, альтернативи для лікування цього захворювання не існує. Перенесений на ногах грип надзвичайно небезпечний своїми ускладненнями, які можуть вплинути на роботу органів дихання, серця і м'язової системи. У разі H1N1 нехтування постільним режимом може закінчитися летальним результатом.
Хоча, як зазначалося вище, фахівці не прогнозують якихось аномальних епідемій в кінці цього-на початку наступного року, у випадку прояву перших симптомів необхідно дотримуватись рекомендацій з профілактики та лікування вірусного грипу у дорослих і дітей. При дбайливому ставленні до власного здоров'я та кваліфікованої лікарської допомоги грип 2016-2017 і, що найголовніше, його ускладнення з великою часткою ймовірності обійдуть вас стороною.

загрузка...
Грип 2016-2017: який очікується вірус. Симптоми і лікування грипу у дітей та дорослих
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають