• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Вибори Канцлера Німеччини 2017: дата і кандидати

Вибори в німецький парламент пройдуть у вересні 2017 року. За їх підсумками буде сформовано уряд, а один з депутатів стане канцлером – першою особою держави. Невдоволення громадян поточної владою може докорінно змінити політичну обстановку в країні. Нинішній канцлер — Ангела Меркель, — буде обиратися на четвертий термін. Її передвиборчу кампанію очолюватиме Петер Таубер, генеральний секретар Християнського демократичного союзу, але в цей раз перемогу Меркель ніщо не гарантує.


Хто стане канцлером Німеччини у 2017 році?


За соціологічними опитуваннями, головні конкуренти Меркель – міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штанмайер (соціал-демократ) і глава Міністерства фінансів Вольфганг Шойбле. В березні 2016 року пройшли федеральні земельні вибори, які вважаються генеральною репетицією Парламентських виборів. За підсумками голосування, Християнський демократичний союз Меркель (далі — ХДС) здав позиції у всіх трьох федеральних землях.


Вибори Канцлера Німеччини 2017: дата і кандидати
Основні претенденти на пост канцлера Меркель, Штанмайер і Шойбле

Результати земельних виборів


У Саксонії-Ангальд партія Меркель отримала найбільшу кількість голосів – 29 2%. На другу позицію вийшла партія «Альтернатива для Німеччини», яка отримала 228% голосів. На третьому місці – «Ліві» (169%). Соратник стоїть у влади ХДС — соціал-демократична партія, — отримала лише 119% голосів. Оскільки багато громадян цієї землі незадоволені міграційною політикою нинішнього канцлера, успіх партії «Альтернатива для Німеччини» був передбачуваний.


У федеральній землі Баден-Вюртемберг пальму першості здобули «Зелені» (323%), а ХДС заробив лише 275% голосів. У Рейнланд-Пфальц лідерами стали соціал-демократи (375%), а ХДС зайняв другу позицію з результатом 325%. Третє місце дісталося «Альтернативі» (108%) та Вільної демократичної партії, у якої теж є шанси пройти в парламент.


Партія Меркель втрачає популярність


Успіх опозиціонерів на земельних виборах говорить про незгоду громадян з політикою правлячої партії. Міграційний криза загострила відносини всередині політичних об'єднань. Рейтинг нинішнього канцлера і її Християнсько-демократичного союзу різко впав. Небажання змінити намічений курс і відсутність підтримки серед лідерів ЄС негативно впливають на кар'єру Ангели Меркель. Представник Християнсько-соціального союзу (соратника ХДС) Хорст Зеехофер вже заявив, що вони можуть піти на вибори окремо.


Вибори Канцлера Німеччини 2017: дата і кандидати
Міграційний криза загрожує Ангелі Меркель провалом на виборах 2017 року

Якщо розбіжності правлячих сил з питань еміграції не будуть вирішені, то політик готовий очолити партійний список на виборах у парламент. Він навіть надіслав ультиматум уряду і зажадав вирішити проблему напливу біженців. Дані Міжнародної організації з міграції свідчать, що в Європі зараз понад 1 млн мігрантів з Сирії, Іраку, Лівії і Афганістану. Ангела Меркель може втратити впливового союзника і підтримку населення, незадоволеного її політикою.


Голова ОБСЄ Штанмайер викликає велику симпатію у німців. Соціально-демократична партія обов'язково висуне його своїм кандидатом. Хорс Зеехофер теж має всі шанси стати канцлером. В останні кілька років набирає популярність партія «Зелені». Більшість бургомістрів федеральних земель належать до цієї політичної сили.


Політичне життя Німеччини стосується не тільки громадян цієї країни, але впливає і на ситуацію у всій Європі. Не дивно, що в переддень парламентських виборів світова громадськість уважно стежить за подіями в цій державі.

загрузка...
Вибори Канцлера Німеччини 2017: дата і кандидати
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають