• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Стипендія у 2017 році у вузах України: розмір для студентів, аспірантів, сиріт і малозабезпечених

Питання, що стосується суми стипендіальних виплат, стає все більш актуальним для студентів-бюджетників і аспірантів, які навчаються на очній основі. Мало того, що виплачується винагорода значно відстає від порогового рівня мінімальної суми, необхідної для проживання, так ще й регулярно з'являються новини, повідомляють про можливе скасування стипендій як таких! Давайте розберемося, наскільки ці чутки мають під собою реальне підгрунтя, і чого очікувати у 2017 році студентам, надійшли в внз України.


Реформи у сфері освіти


У минулому році студенти піднеслися духом від заяв, зроблених Лілією Гриневич, головою Комітету ВРУ. Цей комітет відповідає за вирішення питань у сфері науки і освіти. Гриневич відзначила той факт, що нарешті увінчалася успіхом спроба прийняти нову законодавчу норму. Згідно з нею розміри мінімальних стипендіальних виплат не можуть відставати від зафіксованого рівня в країні прожиткового мінімуму.


Стипендія у 2017 році у вузах України: розмір для студентів, аспірантів, сиріт і малозабезпечених
Можливо, з 2017 року стипендії в Україні будуть отримувати лише малозабезпечені студенти та круглі відмінники

Однак ця новина була затьмарена інформацією про те, що крім значного скорочення бюджетних місць у внз, студентам варто очікувати, що стипендії в розмірі прожиткового мінімуму будуть виплачуватися лише тим, хто належить до категорії малозабезпечених громадян. Можливо, винагороду у вигляді стипендій залишать і студентам-відмінникам, а всі інші будуть позбавлені права на таку виплату навіть у невеликих розмірах.


Чутки підкріпилися повідомленням від першого заступника глави Міністерства освіти і науки України, Інни Совсун. Прозвучала думка, що нинішня система нарахування стипендій давним-давно повинна була відійти в минуле. Багато сімей здатні самі утримувати своїх нащадків, так що виплати слід нараховувати лише тим, хто не може вижити без підтримки з боку держави. «Реформа Совсун» містить наступні тези:

Міносвіти розділить стипендії на академічні та соціальні. Цілком можливо, що академічні стипендії будуть отримувати тільки ті, хто закрив сесію на суцільні п'ятірки (раніше отримувати стипендію могли і ті студенти, які відхопили трійку на сесії, але перекрили її відмінною оцінкою, вийшовши на середній бал не нижче четвірки);
гроші на стипендійні фонди повинні направлятися в окремий фонд вузу, відділяючись від витрат на заробітну плату викладачам, адмінперсоналу і працівників допоміжних служб, щоб виключити всілякі маніпуляції;
обсяги стипендіального фонду не зменшаться (а зараз на потреби освіти виділяються близько 11-12 мільярдів гривень, з яких на стипендії відведені суми від 4 до 5 мільярдів), але їх чітко розділять на виплати соціального характеру і виплати як винагорода за успіхи в навчанні.Стипендія у 2017 році у вузах України: розмір для студентів, аспірантів, сиріт і малозабезпечених


Подейкують, що вже з початку нового навчального року всі першокурсники будуть отримувати стипендіальні виплати саме за таким принципом. Таким чином, стипендії збереглися, проте вже відомо, що починаючи з 2016 року їх «заморозили». Мови про те, що вони стануть значно вище в 2017 році, не йде.


Розмір стипендій у 2017 році


Насамперед, отримувати стипендіальні виплати мають право лише студенти та аспіранти, які навчаються на стаціонарі. Поки що суми винагороди зафіксовані наступним чином:

учні ПТУ можуть розраховувати на держпідтримку в розмірі 311 гривень на місяць;
студенти, що навчаються у вузах І-ІІІ рівня акредитації, отримають виплату в розмірі 622 гривень;
студенти, які вчаться у вузах, що мають III-IV рівень акредитації, будуть поповнювати свої фінанси на 825 гривень щомісяця. Трохи більший розмір винагороди у відмінників – 925 гривень;
соціальна стипендія для дітей-сиріт, учнів ПТУ і студентів, які позбавлені піклування батьків, становитиме 961 гривні (для Птувців) і 1989 гривень (для студентів вищих навчальних закладів). Отримувати її можна лише в період проходження навчання за умови, що студент перебуває у віці від 18 до 23 років;
лауреати президентської стипендії отримують винагороду в розмірі 1200 гривень;
лауреати Кабмінівської стипендії – 1100 гривень;
лауреати стипендії від Верховної Ради України – 1200 гривень.Ще раз нагадаємо, що стипендія безпосередньо залежить від успіхів у навчанні – трієчники в Україні стипендіальних виплат не отримують.


Стипендія у 2017 році у вузах України: розмір для студентів, аспірантів, сиріт і малозабезпечених
Розмір стипендій піднімуть за рахунок зменшення кількості стипендіатів

Стипендіальний фонд для аспірантів


Розміри стипендій для аспірантів-очников безпосередньо залежать від того, чи працював аспірант до вступу на навчання. Причому розміри сум винагороди можуть значно відрізнятися. Мінімальна сума аспірантської стипендії становить 1975 гривень щомісяця, а максимальна залежить від того, яка зарплата була офіційною на останньому місці роботи аспіранта. Однак у будь-якому випадку ця виплата не може бути більше ніж 3225 гривень.

загрузка...
Стипендія у 2017 році у вузах України: розмір для студентів, аспірантів, сиріт і малозабезпечених
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають