• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Пікнік на узбіччі (серіал 2017 року): сюжет, новини, цікаві факти

Представники телеканалу «WGN America» анонсували серіал за мотивами однієї з найкращих повістей авторства Аркадія і Бориса Стругацьких «Пікнік на узбіччі». Твір, виданий Стругацькими в 1972 році, дуже швидко стало культовим, породивши цілий рух сталкерів – дослідників покинутих індустріальних зон. Неологізм «сталкер» сміливо можна назвати одним із найвдаліших філологічних винаходів авторів. В контексті «Пікніка» під сталкерами розуміються люди, потрапляючи в Зону, щоб винести з неї загадкові артефакти, на продажу яких можна заробити на життя.


Пікнік на узбіччі (серіал 2017 року): сюжет, новини, цікаві факти
Фанатський постер до проекту «Пікнік на узбіччі»

Сценарій до нового проекту створює іменитий майстер пера — Джек Паглен («Перевага», «Прометей 2» ). Як відомо, долю телепроектів визначає пілотна серія, так що телеканал вирішив підстрахуватися, запросивши на місце режисера Алана Тейлора. Маестро відомий глядачеві по роботі над «Термінатором: Генезис» і кращими епізодами «Гри престолів».


Сюжет


Дія оригінального твору відбувається на нашій планеті у фантастичному місті Хармонт і його околицях. За кілька років до основних подій на території планети виникає шість зон, у яких реальність ніяк не підкоряється законам фізики. Зони стали місцями відчуження, в яких не можуть вижити ні люди, ні представники тваринного світу. Уряд бере ці території під свій контроль, намагаючись зрозуміти їх походження і призначення виявлених артефактів.


Пікнік на узбіччі (серіал 2017 року): сюжет, новини, цікаві факти
Зона — аномальна місцевість, не підкоряється земним законам фізики

В якості гіпотези про виникнення зон прийнята версія інопланетного втручання , а один з героїв книги, професор Пильман, ототожнює знахідки з покидьками, які були залишені інопланетними мандрівниками на узбіччі після своєрідного «пікніка». Лейтмотивом твору став етичний вибір тих, хто зумів заволодіти цими дивними і таємничими знахідками, адже артефакт може стати як джерелом збагачення, так і страшною зброєю.


«Пікнік» приніс своїм творцям воістину світове визнання і безліч нагород за кращу книгу і видатний внесок у жанр фантастики.


Продовження


Культовість романа підтверджується численними адаптаціями і продовженнями. Крім фільму Тарковського можна згадати аматорські відеоігри, вистава для радіо 90-го року випуску з Миколою Караченцовим в ролі Шухарта, фінську театральну постановку «Stalker», дуже популярну трилогію ігор для ПК «S. T. A. L. K. E. R.» і навіть настільну рольову гру, що отримала назву Stalker RPG і схвалення Бориса Стругацького.


Пікнік на узбіччі (серіал 2017 року): сюжет, новини, цікаві факти
З часом «Пікнік» обріс безліччю продовжень і переосмислень

Не обійшлося і без романів-наслідувань, що розвивають сюжетну лінію «Пікніка». Жоден із цих творів не досягло такого ж гучного успіху, як оригінал, але можна згадати літературні спроби А. Лук'янова, який написав «Старого з узбіччя» і «Трейлер Старого», повість Кіра Буличова «Врятуйте Галю!», продовження історії головного героя «Серце Зони» від Сергія Стрілецького, а також відносно недавній літературна праця письменника Майка Гелприна, що розповідає про Хармонте наших днів.


Спроби екранізацій


Американське кіноспільнота вже давно робить спроби випустити свою версію екранізації відомого роману. Ще у 2000 році було заявлено, що Глен Морган і Джеймс Вонг (творці «Секретних матеріалів» і знаменитого хоррора «Пункт призначення») напишуть сценарій для повнометражної картини за мотивами повісті Стругацьких.


Пікнік на узбіччі (серіал 2017 року): сюжет, новини, цікаві факти
Концепт-арт Зони від художника-сюрреаліста Олексія Андрєєва

Чергові розмови про екранізацію «Пікніка» виникли в 2006 році, коли представники Columbia Pictures повідомили про своє бажання представити світу нового «Сталкера». Проект був названий «After the Visitation», а Моргана і Вонга замінили на Девіда Якобсона. У мережу проникли чутки, що одну з головних ролей може виконати сам Джон Траволта. Однак далі цих розмов справа так і не пішла – проект в підсумку просто заморозили, а будь-яка згадка про плани було вилучено з архівів сайту IMDB.


Чотири роки тому ім'я Стругацьких знову спливло у зв'язку із записом, викладеному на Youtube представниками незалежного кіно «Pilman Radiant Pictures». Вони представили на суд глядачів підсумки своєї праці у вигляді інді-фільму «Vyohyke» («Зона»), створеного за мотивами «Пікніка». Нагадаємо, що до цього часу найуспішнішою спробою екранізувати «Пікнік на узбіччі» став фільм «Сталкер» – спільна праця Андрія Тарковського і братів Стругацьких, який побачив світ у 1979 році, незабаром після виходу твору.


Пікнік на узбіччі (серіал 2017 року): сюжет, новини, цікаві факти
«Пікнік на узбіччі» 2017 року обіцяє стати ефектним хоррором

Стругацькі самі адаптували повість для кінозйомки фантастичної притчі. При цьому в картині Тарковського брати досить вільно інтерпретували свій твір і сюжетну лінію, тому підсумковий сценарій залишив від оригіналу лише малу дещицю. За великим рахунком, в картині Тарковського залишилися лише сама Зона і збірний образ Сталкера як провідника через цю складну систему смертельно небезпечних пасток.


Цікаві факти


Вихід роману і фільму супроводжувався всілякими перипетіями і навіть трагічними подіями. Стругацькі протягом довгих років не могли випустити роман на книжкові прилавки СРСР у вигляді повноцінного видання – численні бюрократичні зволікання, редакторські помилки і навіть відверті зриви робіт призвели до того, що повна версія роману була видана лише в 1984 році в збірнику «За мільярд років до кінця світу». Версія, яку читач знає і любить до сих пір, побачила світ у 1991.


Пікнік на узбіччі (серіал 2017 року): сюжет, новини, цікаві факти
Кадр з фільму «Сталкер» (картина Тарковського, 1979 рік)

При цьому англомовний варіант потрапив на прилавки книжкових магазинів США ще в 1977 після чого роман регулярно перевидавався і переводився в багатьох країнах світу. Що стосується виробництва картини, то цей процес також супроводжувався чималою кількістю проблем, растянувших роботу на довгі три роки. Колеги по цеху відмовляли Тарковського від зйомок, кажучи про те, що за Стругацькими закріпилася слава «неэкранизируемых» авторів. А при проявленні плівки був повністю зіпсований перший варіант.


У підсумку фільм перезнімали цілих три рази. Після виходу картини її довго не пускали в прокат, а потім ніяк не висвітлили цю подію в радянській кинопрессе. Перші рецензії на «Сталкера» були опубліковані лише у 1981 році, після того, як картина була показана в рамках Каннського кінофестивалю, отримавши схвальні відгуки та Приз екуменічного журі. У результаті фільм, інтерес до якого прокинувся з новою силою після трагічних подій у Чорнобилі, отримав клеймо «фатального» для його творців і акторів.


Пікнік на узбіччі (серіал 2017 року): сюжет, новини, цікаві факти
Сучасні спецеффекты дозволять зробити Зону воістину зловісної

Один за іншим світ кіно втратив «Письменника» — Анатолія Солоніцина, режисера Андрія Тарковського, «Професора» Миколи Гринька, потім не стало одного з братів — Аркадія Стругацького, і самого Сталкера — Олександра Кайдановского. Тим не менш, картина стала знаковою для всього радянського, і навіть більше того – світового кінематографа. Вплив «Сталкера» відчувається у візуальних рішеннях і настрої таких відомих стрічок, як «Третя планета», «Елемент злочину» і «Авалон».


Новини про зйомки


Джек Паглен вирішив, що замахнутися на повнометражне кіно – справа невдячна, а ось серіал в століття популярності постапокаліптичних тим цілком може стати успішним і життєздатним проектом. Його ідеї сподобалися представникам студії «Sony Pictures TV», які змогли донести їх до цінність «WGN America». В результаті було отримано згоду на зйомку пілота.


Пікнік на узбіччі (серіал 2017 року): сюжет, новини, цікаві факти
За чутками, в пілотному епізоді Рэдрика Шухарта зіграє Меттью Гуд

Поки достеменно невідомо, які герої будуть задіяні в новому проекті. Творці говорять лише про те, що сюжет розгортатиметься на Землі, причому в самому недалекому майбутньому. Планету відвідали представники інопланетної цивілізації, налаштували невідомих об'єктів, а потім безслідно зникли, залишивши землянам величезну кількість таємниць і небезпек.


В якості головного героя заявлений ветеран-сталкер по імені Ред, який подорожує з аномальних зон, досліджуючи спадщину інопланетян. Американці рішуче заявили, що зможуть створити інтригуючий фантастичний серіал з аномальними зонами, які можуть обдарувати багатством, так і відняти життя у сміливців, які ризикнули в них пробратися.

загрузка...
Пікнік на узбіччі (серіал 2017 року): сюжет, новини, цікаві факти
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають