• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Ціни на нерухомість в Україні 2017: вартість житла (первинного та вторинного)

Житлове питання ніколи не втрачає своєї актуальності. У поточних умовах, коли кризові явища спостерігаються в будь-якій з економічних сфер, громадяни України не проти убезпечити свої заощадження. А одним з найкращих способів вкласти гроші, як відомо, вважається покупка нерухомості. Фахівці, зайняті в цій сфері, нагадують про те, що 2015-2016 роки стали періодом обвалу цін на житло – загальне падіння платоспроможності українців не пройшло для будівельників без сліду. Проте вже в 2017 році передбачається пожвавлення даної галузі, що, в свою чергу, призведе до підвищення вартості квадратних метрів.


Деякі експерти пов'язують це з тим, що в новому році країну чекає поліпшення економічних показників. Крім того, компанії-забудовники можуть піднімати ціни на квартири і в разі продовження кризових явищ – через зростання цін на матеріали, страхування і транспортування вантажів. Давайте спробуємо розібратися, який розвиток ситуації прогнозують експерти для українського ринку нерухомості на 2017 рік.


Ціни на нерухомість в Україні 2017: вартість житла (первинного та вторинного)


Ситуація станом на 2016 рік


У 2015 році ціни на житло знижувалися на 15-2% щомісяця, що призвело до значного обвалу вартості квартир. Так, наприклад, у столиці ціна на вторинному ринку впала на 200-202% за кілька попередніх років (до 1285 доларів за квадратний метр), причому найактивніше вартість квадратів падала в Деснянському районі, а найменше падіння цін на квартири було зафіксовано в таких районах, як Дарницький і Голосіївський.


У регіонах падіння цін виявився не настільки критичним. Так, у Херсоні падіння вартості житла в 2016 році склало всього 075% (до 580-590 доларів), у Львові – 13-14% (до 1048 доларів), в Одесі – 27-28% (до 930 доларів), у Харкові – 32-33% (до 690 доларів), в Дніпропетровську – 39-40% (до 660 доларів), в Черкасах – 30-32% (до 540 доларів), в Рівному – 29-3% (до 670 доларів), в Івано-Франківську – 33-35% (до 525 доларів).


У підсумку середня ціна однокімнатної квартири в столиці склала близько 40300 доларів США, в Одесі та Львові – 30500 доларів. Безумовно, найдешевше житло можна знайти в Луганську та Донецьку, де однокімнатна квартира продається в середньому за 9000-10500 доларів США. Учасники ринку вторинної нерухомості відреагували на ці економічні явища зменшенням пропозиції об'єктів, пропонованих до продажу.


Ціни на нерухомість в Україні 2017: вартість житла (первинного та вторинного)
Подешевшало в 2016 році житло спонукає до купівлі нерухомості

Мінімальне пропозицію було зафіксовано у березні 2015 року, коли на тлі різкого курсового стрибка з 170 до 300 гривень за один долар США кількість пропонованих квартир в столиці скоротилася з 110000 до 50000 одиниць. Регіони відреагували точно так само. Якщо до березня на ринку нерухомості було виставлено на продаж близько 15% всього житлового фонду, то після зростання долара цей показник становив лише 5%.


Фахівці говорять про те, що в 2016 році ринок житла показав негативну динаміку, що оцінюється в середньому в 3-5%, так що на початку 2016 року Києві можна було знайти квартири з розрахунку 950-1000 доларів за квадрат, а до середини – до 800 доларів за метр. Ситуацію тільки загострює той факт, що при мінімальному попиті з боку населення пропозицію первинки залишається досить високим, так як в останні роки практично у всіх регіонах і містах був відзначений справжній будівельний бум.


На сьогоднішній день українські покупці мають широкий вибір, що веде до зростання конкурентної боротьби і, як наслідок, закономірного зниження цін. Насамперед, готові піти на зустріч покупцеві власники житла, які потребують термінового продажу квартир. Ріелтори говорять, що бували випадки, коли люди, охочі терміново покинути країну, продавали квартири, скидаючи до 25% від початкової ціни.


Ціни на нерухомість в Україні 2017: вартість житла (первинного та вторинного)


Експерти прогнозують, що якщо така динаміка збережеться, то до кінця 2016 року столичне житло подешевшає до 1000 доларів за квадратний метр (в середньому по Києву), одеське – до 750 доларів, а львівське – до 850 доларів за квадрат. Крім того, фахівцями висловлюється цілком очевидна думка, що нерухомість на Україні і так дуже довго була переоцінена в порівнянні з доходами населення, так що криза розставить все на свої місця.


Чому ціни на нерухомість падають?


Ігор Черненко, експерт в області нерухомості, пояснює ситуацію, що склалася «курсовими гойдалкою» і зниженням купівельної спроможності українського населення. Забудовники, які працюють на первинному ринку нерухомості, намагаються заманити клієнтів за допомогою різних акцій і знижок, однак навіть це мало допомагає справі.


У більш виграшному становищі опинилися ті, хто займався будівництвом квартир класу «економ» або швидко зробив перепланування об'єкта, зробивши ставку на міні-квартири – тут попит навіть трохи виріс, так як жителі країни вважали за краще страхувати вільні грошові кошти за допомогою вкладень у нерухомість, а не шляхом банківських вкладів. Як відомо, цим фінансовим установам схильне довіряти все менша кількість українців.


Ціни на нерухомість в Україні 2017: вартість житла (первинного та вторинного)
У всьому свої мінуси: з падінням цін вибір квартир сильно зменшився

Минулий криза, що охопила країну в 2009 році, супроводжувався масовим закриттям банків і відмовами повернення депозитних коштів, так що навчені гірким досвідом українці не поспішають довіряти гроші банкам. Звичайно, потрібно пам'ятати і про той факт, що гривневі ціни при поточному курсі валют можна назвати привабливими для покупки квартири. Цю думку підтримує і Андрій Гусельников, віце-президент Ліги експертів України.


Згідно його словами, ціни на нерухомість різко відреагували на чергову хвилю валютної лихоманки. Падіння цін було зафіксовано в усіх регіонах, навіть на західній Україні, ринок якої відрізнявся стабільністю ще в минулому році. Однак при перекладі привабливих доларових оцінок метра житла у гривні вони стають вже не такими цікавими.


Чого можна очікувати в 2017 році?


Згідно думку, висловлену Віктором Несиным, головою національної ради Ріелторської палати України, з 2017 року варто очікувати зростання цін на нерухомість. Можливо, вони прийдуть до рівня, який спостерігався до кризи. Ймовірно, у 2016 році у бажаючих придбати квартиру буде останній шанс здійснити операцію за привабливою ціною.


Ціни на нерухомість в Україні 2017: вартість житла (первинного та вторинного)
У 2017 році ціни на житло в Україні можуть знову почати «кусатися»

Якщо зараз невеличку однокімнатну квартирку на околиці столиці можна знайти і за 25 тисяч доларів, то з нового року такої ціни більше не буде. Експерт пояснює це двома факторами – очікуваним підвищенням добробуту українців і збільшенням попиту на нерухомість з боку іноземних інвесторів. В цілому, фахівці ринку нерухомості дотримуються думки, що в 2017 році ринок почне рости, але зі слабкою динамікою.


Навряд чи варто очікувати, що всього за один рік ціна на житло досягне докризового рівня. Прогнозні оцінки свідчать про можливість зростання в межах 5-6% за рік. Причому столиця буде відставати від регіонів. Київський зростання цін на нерухомість в 2017 році може скласти 2-3%. Якщо ж рік закінчиться з позитивними економічними наслідками для країни в цілому, то вже з 2018 можна сміливо чекати стрімкого зростання цін – до 10-13% за рік.

загрузка...
Ціни на нерухомість в Україні 2017: вартість житла (первинного та вторинного)
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають