• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2017 року в Україні

Середина осені порадує українців значною кількістю значущих і пам'ятних дат. Крім того, в цьому місяці буде додатковий вихідний день – 14 числа населення країни віддає шану захисникам Вітчизни. Новий свято було введено в державний календар в 2014 році. У цьому ж місяці всі освітяни відзначають професійне свято – День вчителя, а весь світ освітлюється посмішками, адже саме в жовтні святкують День посмішки! В останні вихідні місяця потрібно не забути перевести стрілки годинника на одну годину назад, так як вся країна переходить на зимовий час.


Календар вихідних в Україні за жовтень 2017


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2017 року в Україні

2 жовтня – День вчителя


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2017 року в Україні
Привітайте вчителів і подякуйте їм за працю!

В перше жовтневе неділю в Україні традиційно вітають працівників сфери освіти. Бути вчителем – нелегка праця. Саме від педагога багато в чому залежать не тільки знання учнів, але і їх світосприйняття, соціальне виховання, ставлення до навчання і вибір майбутньої професії. У передсвяткові дні школярі відправляються на заняття з букетами яскравих осінніх квітів, призначеними для вчителів.


В шкільних актових залах традиційно проходять концерти, дитячі ранки і тематичні постановки, які покликані висловити вдячність за нелегку працю вчителя. До речі, святкування Дня вчителя – це не тільки практика країн пострадянського простору. Весь світ віддає данину цим самовідданим людям 5 жовтня кожного року.


3 жовтня – Міжнародний день лікаря


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2017 року в Україні
Листівка до дня працівника медичної сфери

Професія лікаря з давніх часів відноситься до категорії найбільш шанованих. Лікарі – це люди, які обрали для себе складну і відповідальну роботу, яка не терпить помилок, прогалин у знаннях і безвідповідального відносини. Дата була введена у світовій календар з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, відзначається в кожний перший понеділок жовтня, як день солідарності всіх лікарів світу.


У цей день вшановують тих, хто щодня приходить на допомогу стражденним, полегшує страждання хворих і робить все можливе, щоб перемогти хворобу. Третє жовтня також є днем, коли у держави є можливість віддати подяку лікарям, які працюють у гарячих точках і регіонах, де хвороби стали справжнім стихійним лихом.


7 жовтня – Всесвітній день посмішки


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2017 року в Україні
Починайте кожен день з посмішки!

Дата, яка покликана підвищити настрій і принести в наше життя трошки позитиву. День посмішки увійшов у світовій календар з 1999 року і відзначається в першу жовтневу п'ятницю. Непрямим ініціатором ідеї став американець Харві Белл – художник, який довго вважався нічим не примітною особистістю. У середині шістдесятих років йому надійшло замовлення від страхової компанії, яка просила придумати яскравий символ для візитки.


Белл подумав і запропонував зображення, яке на сьогоднішній день є одним з найпопулярніших в будь-якому інтернет-спілкуванні – жовтий усміхнений смайлик. Клієнти компанії були в захваті від цього символу радості, а смайлики стали з'являтися на футболках, кепках, листівках і марках. Не забудьте почати цей день з широкої посмішки, адже бути щасливим – це найкращий подарунок, який ми можемо собі піднести!


14 жовтня – Дня захисника України


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2017 року в Україні


Назва цього свята говорить сама за себе. Захист Вітчизни – це справа, яка потребує хоробрості, сміливості і відваги, самопожертви і повної віддачі, тому люди, які захищають батьківщину, заслуговують подяки і поваги мирного населення. Ця дата була введена в український календар не так давно — День захисника святкують з 2014 року.


Ця дата покликана вшанувати мужність і героїзм захисників України, а також підтримати славні військові традиції країни. Цікавий той факт, що 14 числа святкується і День Українського козацтва – військового формування, яке з часом стало не тільки військом, але і своєрідним оплотом незалежності й національної ідентичності українців.


14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2017 року в Україні
З Покрови в давнину починався сезон осінніх весіль

На цей день випадає і значимий релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці. Історія цього свята починається ще з 910 року, коли на службі, проходить у Влахернській константинопольської церкви, юродивий Андрій і служка Єпіфаній побачили диво легкою Богородиці. Діва, оточена святими і ангелами небесними, покрила молільників людей широким білосніжним покривалом, щоб захистити від ворогів.


Диво, створене Богородицею, і її молитви втішили константинопольцев і надали їм сил, щоб здобути перемогу над полчищами сарацинів. З цим днем досі пов'язано багато традицій — наприклад, наші предки з Покрови починали грати осінні весілля, а незаміжні дівчата обов'язково відвідували храми, щоб випросити у заступниці хорошого чоловіка.


28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2017 року в Україні
Українці шанують пам'ять предків, які полягли у Другій світовій війни

Друга світова війна принесла жителям України безліч трагедій і загублених доль, смерть і розруху, голод, сльози. Пам'ять про ці події зберігають книги, художні та документальні твори, пісні і фільми. Однак поступово відходять з життя ті, хто своїми очима бачив і пережив усі жахи військових років.


Сучасники не повинні забувати про героїчні подвиги наших дідусів і батьків, тому ця дата нагадує про подвиг людей, які визволили Україну від ворожого ярма. 28 жовтня стало кульмінацією низки наступальних операцій, що завершився вигнанням загарбників з території країни в 1944 році. Довгий час ця дата залишалася забутою, однак з 2009 року вона знову внесена в календар пам'ятних днів української історії.

загрузка...
Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2017 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають