• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2017 року в Україні

Дощовий листопад українцям доведеться провести без додаткових вихідних, зате в цьому місяці є безліч дат, нагадують нам про важливі події в історії України. У листопаді українці будуть відзначати День української мови та писемності, вшановуючи пам'ять літописця Нестора, творця праці «Повість тимчасових років». У цьому місяці вся країна завмирає в хвилину мовчання, згадуючи про жертви голодомору 1932-1933 років. В листопаді і приводи для радості – студентство святкує день КВК, а шопоголіки потирають руки і готують гаманці в очікуванні Чорної п'ятниці – дня божевільних розпродажів.


Календар вихідних в Україні за листопад 2017


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2017 року в Україні

8 листопада – день КВК


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2017 року в Україні
У 2017 році Квк виповниться 56 років!

Студенти – це завжди джерело веселощів, позитиву, винахідливості і несподіваних ідей, які допомагають їм справлятися з важкими періодами сесії, з гідністю виходити з найзаплутаніших ситуацій і, що вже лукавити, іноді і підглянути в шпаргалку під час складного іспиту. У 1961 році студентство країн колишнього СРСР висунуло відмінну ідею – створити студентський клуб, який об'єднує найбільш веселих і кмітливих.


У цьому ж році на екранах телебачення була показана перша трансляція гри КВН, яка не просто стала однією з найбільш довгоживучих у телепросторі Союзу, але і пережила СРСР. Ініціатором створення Міжнародного дня КВН став президент і провідний клубу – Олександр Масляков. Правда, поки цей рух не можна назвати офіційним на рівні всього світу.


Однак студенти України, Росії, Білорусі, Казахстану, Вірменії, Грузії, Молдови та інших країн Східної Європи з задоволенням грають у різних лігах КВН, беруть участь у фестивалях, змагаючись у винахідливості як на міжнародному рівні, так і в межах своїх Вузів. Саме КВН дає можливість з гумором поскаржитися на побутові біди в гуртожитку, підколоти суворих викладачів і просто від душі повеселитися на сцені, радуючи незліченна кількість глядачів і шанувальників цього жанру.


9 листопада – День книги рекордів Гіннеса


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2017 року в Україні


Книга самих незвичайних світових рекордів була придумана англійським інженером Х'ю Бивером. У 1951 році він з друзями поїхав у ліс, щоб полювати на птахів. Після цього заходу друзі зібралися в барі. Між ними зав'язалася дискусія на тему, яка ж з птахів може вважатися самою швидкою. Для вирішення спору мисливці заглянули в довідники, але так і не знайшли чіткої відповіді. Під враженням від цієї бесіди Биверу і прийшла ідея, що непогано було б створити книгу, що включає всі рекорди світу.


Серед тисяч цікавих і дивовижних рекордів українці зайняли достойне місце на сторінках даного видання. Так, легкоатлет Сергій Бубка встановив 35 світових рекордів, багато з яких досі не побиті; до 2015 року один із жителів України носив горде звання найвищої людини в світі (257 м), а шестидесятипятилетний львів'янин Павло Жвавою, озброївшись одними лише веслами, переплив човном Атлантику!


9 листопада – День української мови та писемності


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2017 року в Україні
Історія української писемності почалася з часів Нестора-літописця

Ця дата була введена в календар в 1997 році, щоб вшанувати пам'ять першого історика і хронолога України Нестора-літописця, для якого книжкова справа стала змістом життя. Нестор був послідовником Кирила і Мефодія, батьків і розробників слов'янської писемності. Дослідники вважають, що саме з праць цього ченця починається історія письмової української мови. Цей день відзначає і православне співтовариство.


Першим україномовним твором став релігійний працю, названий акафістом Холмської Богородиці. Ми також знаємо Нестора по великому історичному праці – «Повісті тимчасових років», яка була написана на початку 12 століття. «Повість» стала першою історичною пам'яткою, в якій розвиток держави було показано з урахуванням загальносвітових подій. Праця охоплює широкий хронологічний зріз, оповідаючи про події, які відбувалися в Київській Русі з кінця 9 століття і до початку 12 століття.


10 листопада – Всесвітній день науки


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2017 року в Україні
Українські вчені зробили величезний внесок у розвиток світової науки

Досі достеменно невідомо, яка з наук з'явилася першою. У гонитві за новими відкриттями вчені часто віддалялися від реального життя, викликає не просто здивування суспільства, але і бурю негативних емоцій, що часто призводило до загибелі дослідників від рук неосвіченої натовпу. Вчених підозрювали в чаклунстві, єресі і тому подібних злочинах.


У міру розвитку технічного прогресу наука і суспільство навчилися мирно існувати, однак зв'язок науки і звичайному житті часто залишається досить тонкою. Щоб підкреслити важливість наукових досягнень, у 2001 році було запропоновано заснувати загальносвітовий День науки. Щорічно під егідою ЮНЕСКО в цей день проводяться заходи, покликані поширювати наукові знання, сприяти порозумінню між представниками наукових кіл і гос-апаратом, а також позитивно впливати на світовий прогрес.


Українські вчені, інженери і новатори займають в науковому світі гідне місце. Серед них варто згадати київського авіаконструктора Ігоря Сікорського, винахідника ракетного двигуна Сергія Корольова, винахідників гасової лампи – Ігнатія Лукасевича та Яна Зега, розробника кіноапарата Йосипа Тимченка, творця унікальної системи зварювання живих тканин Бориса Патона та багатьох інших.


21 листопада – День Гідності і Свободи


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2017 року в Україні
Пам'ятний день встановлено на честь Революції Гідності 2013-2014 років

Нова дата в українському календарі. Цей день був номечен в 2014 році як нагадування про те, що Україна прагне до досягнення демократії і свободи, бажає зберегти свою історію і донести її до світового співтовариства, віддати данину поваги патріотизму і мужності жителів України, які здатні відстояти національні інтереси країни, її свободу і незалежність.


25 листопада – "Чорна п'ятниця" (Black Friday)


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2017 року в Україні
Знижки на товари в Чорну п'ятницю можуть досягати 70-80%!

Свято, якого з нетерпінням чекають всі любителі шопінгу! В цей день практично всі магазини світу влаштовують грандіозні розпродажі, пропонуючи покупцям неймовірні знижки. Перші покупці можуть придбати товари зі знижками до 80%. В цей день в торгових центрах та бутіки відомих брендів спостерігається саме справжнє стовпотворіння, а інтернет-магазини просто не встигають обробити надходять замовлення.


26 листопада – День пам'яті жертв Голодомору


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2017 року в Україні
Українці вшановують пам'ять загиблих у часи Голодомору 1932-1933 років

Дата, що відзначається в Україні кожну четверту листопадову суботу, починаючи з 1998 року. Україна, як і багато інші країни пострадянського простору, пережила кілька періодів страшного голоду. Перший з них припав на 1921-1922 роки, коли найсильніша посуха призвела до голоду у Поволжі, на Південному Уралі, в Сибіру, Казахстані та Україні. Деякі дані говорять про те, що кількість голодуючих у сукупності сягала позначки в 30 мільйонів чоловік, що призвело до загибелі більше 5 мільйонів жителів.


Однак ще більш страшними видалися 1932-1933 роки, коли в результаті штучного голоду, створеного сталінським тоталітарним режимом, загинули мільйони українських селян. 28 листопада 2006 р. Законом України «Про Голодомор 1932-1933 року в Україні» голодомор був визнаний актом геноциду українського народу. З цим фактом погоджуються в 23 країнах світу.


Офіційна статистика говорить, що від голоду померло 10 мільйонів чоловік, але неофіційні підрахунки деяких істориків називають ще більш страшну цифру – 13 мільйонів. У цей день жителі Україні вшановують пам'ять загиблих від голоду траурними заходами, в чотири години дня вся країна бере участь у загальнонаціональній хвилині мовчання, а ввечері у вікнах українців запалюють поминальні свічки.

загрузка...
Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2017 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають