• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні

У низці календарних місяців січень — лідер за кількістю вихідних та святкових днів. Офіційними вихідними днями в цьому місяці вважаються 1 і 7 січня, коли жителі України відзначають настання Нового року та Різдва Христового. Колись ці дні були об'єднані тривалими канікулами, але в 2017 році українцям не варто розраховувати на тривалий зимовий відпочинок. Така практика була скасовано згідно з постановою Кабміну.


У 2017 році українці зможуть відпочити з 31 грудня 2016 року по 2 січня 2017 року включно, а потім — відпрацювати покладені трудові годинник з 301 по 6012017. Друга «хвиля» відпочинку настане з 701 за 9012017. З 10 січня доведеться відправитися на місце роботи і приступити до виконання професійних обов'язків у стандартному режимі. Тим не менш, в 2017 році січень традиційно порадує нас безліччю світлих і добрих свят, а також дат, пам'ятних для історії України.


Календар вихідних в Україні за січень 2017Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні

1 січня – Новий Рік


Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні
А ви вже почали підготовку до Новим 2017 році

Це свято, без сумніву, можна віднести до категорії найбільш улюблених. Він наповнений чарівництвом, запахом мандаринів та ароматом хвої. Для багатьох з нас Новий рік є моментом внутрішнього оновлення — він дозволяє залишити в минулому все погане і налаштуватися на позитив. Це час, коли можна зібратися за святковим столом, відвідати рідних, відправитися в гості або на веселу ярмарок з зимовими забавами, конкурсами та частуваннями!


6 січня – Святвечір


Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні
Згідно з давньою традицією, на столі в святий вечір має бути 12 страв

Напередодні Різдва входить до когорти найбільш шанованих релігійних свят. Назва цього вечора відбулося від християнської традиції харчуватися в передріздвяний день сочивом – варивом на основі злакових зерен, маку та меду. Звичай наказує приготувати для торжества особливий стіл, на якому обов'язково повинно налічуватися 12 страв. Зі сходом першої зірки закінчується час посту і починається святкове застілля.


7 січня – Різдво Христове


Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні
Різдво Христове — головний церковний свято 2017 року

Це світлий і радісний православний свято, що знаменує народження Ісуса Христа . Вся країна занурюється в калейдоскоп різдвяних фестивалів, вертепів, ярмарків та постановок. Обов'язковим атрибутом цього дня є хода ряджених, несучих Віфлеємську зірку і повідомляють людям радісну звістку про народження Спасителя.


14 січня – Старий Новий рік


Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні
У Старий Новий рік прийнято співати щедрівки, запрошуючи в будинок успіх

Другий Новий рік виник в Україні, як і в інших країнах пострадянського простору, завдяки зміні календаря. Події 1917 року призвели не тільки до зміни влади, але і до змін у відліку днів, змістивши Новий рік на цілих два тижні. Так виник ще один день, в який можна навідуватися до родичів, дарувати подарунки і влаштовувати застілля.


Неодмінною традицією цього дня є щедрівки – молодь ходить по домівках, засіваючи зернами пшениці і закликаючи на чужий поріг достаток і благополуччя. Господарі повинні відплатити засевальщикам грошима, фруктами, горіхами і пирогами.


19 січня – Хрещення


Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні
19 січня закінчується період січневих свят

Основний звичай даного свята пов'язаний з масовими водохресними купаннями. У водоймах обладнуються спеціальні ополонці купелі, освячені церковнослужителями, а старий і молодий поспішають зануритися в водохресну воду, щоб позбутися хвороб і наповнити тіло новими силами. В цей день підходить до кінця низка святочних свят.


22 січня – День Соборності України


Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні
Листівка до Дня Соборності України

Це свято було засновано в 1999 році як дня пам'яті. Він присвячений подіям 22 січня 1919 року, коли відбулося об'єднання УНР і ЗУНР. З 2011 року цей день був прибраний з календаря пам'ятних дат України, проте, починаючи з 2014 року, Дня Соборності було повернуто історичне значення.


Однією з традицій святкування є акція «Ланцюг єднання»: по всій країні люди беруться за руки, створюючи живий ланцюг, що символізує єдність українського народу. День відноситься до категорії загальнодержавних свят. У 2017 році він випадає на неділю, так що, можливо, наступний за ним понеділок (2301) також буде вихідним днем.


25 січня – Тетянин день


Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні
Студенти відзначають своє свято двічі — 25 січня і 17 листопада

Свято має й іншу назву – День студента. Передбачається, що саме в цей день імператриця Єлизавета віддала наказ про заснування університету в Москві. Якщо враховувати зміну летоисчесления, день всіх студентів припав на 12 січня 1755 року, але після зміни календаря пам'ятна дата пересунулася. В це свято студенти пострадянського простору влаштовують веселі вечірки, тематичні вечори та конкурси.


29 січня – День пам'яті героїв битви під Крутами


Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні
У день пам'яті кожен українець повинен вшанувати історію своєї країни

Відносно недавня пам'ятна дата, яка була введена в календар свят з 2004 року. У цей день прийнято вшановувати пам'ять відважних юних курсантів, які віддали своє життя у 1918 році у бою з червоноармійцями біля станції Крути. Героїчна смерть студентів стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Кожен рік на Аскольдовій могилі в Києві та Личаківському цвинтарі у Львові проводяться поминальні молебні.

загрузка...
Офіційні вихідні та святкові дні в січні 2017 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають