• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Офіційні вихідні та святкові дні у лютому 2017 року в Україні

Останній місяць зими — лютий, — незважаючи на те, що є найкоротшим, зумів зібрати кілька важливих пам'ятних дат і православних свят. Однак зайвих вихідних, пов'язаних із загальнодержавними святами, в лютому не передбачається. Але, може, воно й на краще, адже після тривалих січневих гулянь пора увійти в робочу колію. Безсумнівно, лютий є улюбленим місяцем для можества закоханих пар.


Саме на нього припадає найромантичніше свято в році – День святого Валентина. За старою традицією багато українців також продовжують відзначати 23 лютого, що в Україні більше не вважається офіційним святковим днем (для захисників Вітчизни передбачено кілька інших дат). Але жінки завжди з радістю користуються приводом, щоб порадувати коханих чоловіків смачними і приємними сюрпризами.


Календар вихідних в Україні за лютий 2017


Офіційні вихідні та святкові дні у лютому 2017 року в Україні

2 лютого – День бабака


Офіційні вихідні та святкові дні у лютому 2017 року в Україні


Звичайно, цей день не відноситься до святковим, але, тим не менш, багато хто чекає його з великим нетерпінням. Вважається, що саме в цей день бабак передбачить, як скоро чекати теплих днів. Якщо бабак не злякається своєї тіні, можна уявляти ранню весну, а якщо залізе назад у нору, то зима триватиме ще шість тижнів. Перші згадки Дня бабака датуються 1841 роком. У США і Канаді він відноситься до традиційних свят і супроводжується масовими гуляннями на честь звірка-віщуна.


14 лютого – День святого Валентина


Офіційні вихідні та святкові дні у лютому 2017 року в Україні
14 лютого — найромантичніший день в році

Свято возз'єднання закоханих сердець вже не одне століття відзначають у багатьох країнах світу. Одна з легенд, що розповідає про походження цього свята, відносить нас у далекий 269 рік нашої ери. В цей час войовничий римський правитель Клавдій II вирішив, що солдати, не обтяжені дружиною і дітьми, воюють набагато охочіше і сміливіше (адже їм просто не для кого берегти себе). Клавдій не придумав нічого кращого, ніж заборонити шлюби.


В рядах римської армії на той час був і хтось Валентин – капелан і лікар. Він перейнявся бідою закоханих і під покровом ночі став проводити вінчальні обряди. Мученик поплатився за свою доброту: Валентин був схоплений і страчений 14 лютого. Минуло дві сотні років, і Папа Геласіус височайшим указом повелів, щоб 14 лютого стало днем пам'яті св. Валентина.


15 лютого – Стрітення Господнє


Офіційні вихідні та святкові дні у лютому 2017 року в Україні
Стрітення Господнє відзначають на 40-й день після Різдва Христового

Свято є одним з найбільш важливих в церковному календарі разом з Різдвом, Хрещенням та Великоднем. Стрітення припадає на 40 день після того, як Ісус був народжений Дівою Марією. Воно нерозривно пов'язане з традиціями єврейського народу і стосується священного таїнства, проведеного над хлопчиками, які є первістками в сім'ї. Кожна сім'я повинна в цей день принести немовля в святилище, щоб він постав перед Богом.


Вважається, що на сороковий день після народження дитини мати повинна остаточно очиститися. Згідно з Писанням, Діва Марія прийшла в Єрусалимський храм з двома птахами, де її зустрів старець Симеон, якому було провіщено, що він не помре, поки не побачить Спасителя. Стрітення знаменує закінчення сорокаденного святкового циклу від дня Різдва Христового і нагадує про високу місію, яку Бог поклав на Ісуса.


20 лютого – Масляна


Офіційні вихідні та святкові дні у лютому 2017 року в Україні
Млинці — головне частування на Масляного тижня

Один з найвеселіших обрядових свят, які беруть свій початок ще з часів язичництва. Масляна – семиденне свято, покликане вихваляти Сонце і закликати весну. Протягом масляного тижня влаштовуються ярмарки і балагани, люди катаються на прикрашених стрічками санях і, звичайно, печуть і поїдають величезну кількість смачних млинців з різноманітними начинками: грибами, ягодами, медом, варенням, рибою та ікрою.


Після закінчення масляного тижня влаштовують урочисті проводи Зими, спалювали на багатті символізує її опудало. Витоки цього свята сягають язичництво, коли дотримувалися ритуали, пов'язані з переходом від однієї пори року до іншого. Після закінчення Масляної веселощі і бенкети закінчуються – наступний день знаменується початком Великого посту .


20 лютого – День Героїв Небесної Сотні


Офіційні вихідні та святкові дні у лютому 2017 року в Україні
Небесна Сотня віддала свої життя на Майдані в лютому 2014 року

На цей день випадає ще одна пам'ятна дата в новітній історії України. Вона є новою в календарі – відповідний наказ був підписаний у 2015 році. В цей день згадують патріотів, які віддали своє життя за європейську Україну на Революції Гідності в лютому 2014 року. Герої Небесної Сотні стали для українців символом найвищого патріотизму, відданості Батьківщині, відвагу, сили духу та стійкості.


26 лютого – Прощена неділя


Офіційні вихідні та святкові дні у лютому 2017 року в Україні
Листівка до свята Прощеної неділі

Останній день масляного тижня, в який кожен православний християнин перед початком Великого посту має попросити вибачення у всіх рідних, друзів і близьких за образи — як вільні, так і мимовільні, — завдані протягом року.

загрузка...
Офіційні вихідні та святкові дні у лютому 2017 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають