• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Офіційні вихідні та святкові дні в травні 2017 року в Україні

Останній весняний місяць ототожнюється в нас із запахом багаття, довгоочікуваними пікніками і маївками на природі, смаком шашлику і ласкавим сонечком. Українці можуть традиційно розраховувати на кілька додаткових днів відпочинку: 1 і 2 травня 2017 року випадає на понеділок і вівторок, а значить, швидше за все, можна буде відпочити цілих чотири дні. Ще одним вихідним вдень буде 9 травня – свято випадає на вівторок, так що можна домовитися про отгуле в робочий понеділок і влаштувати собі другий тривалий уїк-енд.


Календар вихідних в Україні за травень 2017Офіційні вихідні та святкові дні в травні 2017 року в Україні


1-2 травня – Дні міжнародної солідарності трудящих


Офіційні вихідні та святкові дні в травні 2017 року в Україні
Листівка до свята Першотравня

Історія першотравневих демонстрацій починається з подій 1886 року, коли робітники США вийшли з страйком і вимогами про скорочення робочого дня до восьми годин. Поліція жорстко відреагувала на цю демонстрацію – в процесі розгону натовпу було вбито 6 чоловік. Через три роки на Конгресі Інтернаціоналу в Парижі було прийнято рішення увічнити пам'ять загиблих щорічними демонстраціями, на яких робітники могли б вимагати покращення трудових умов і підвищення рівня соціального захисту.


З 1890 року День солідарності трудящих став традиційним для бельгійців, німців, датчан, італійців, французів, іспанців, норвежців, американців і багатьох інших народів. Першотравень став символом революційної боротьби проти класової нерівності. На сьогоднішній день витоки і сенс цього свята давно відійшли в минуле. В Україні цей день став днем Весни, в який так приємно вибратися на перший пікнік на природу.


8 травня – День пам'яті та примирення


Офіційні вихідні та святкові дні в травні 2017 року в Україні
У цей день ми згадуємо жертв Другої світової війни

В наші неспокійні часи ця дата набуває все більшого значення. У той час, коли прості люди стурбовані необхідністю прогодувати і виростити дітей, створити сім'ю і побудувати будинок, завжди знаходяться особи, які в гонитві за владою і збагаченням здатні на будь-які злочини, аж до розв'язання військових конфліктів. Одним з таких страшних подій стала Друга світова війна, зупинити яку стало можливим лише за допомогою зусиль і жертв народів багатьох країн світу.


8 травня 1945 року представник агресора (німецький генерал Йодль) та уповноважені особи від СРСР, Великобританії, США та Франції підписали угоду про капітуляцію німців. Так цей день став датою, яку вся Європа відзначає як день примирення й пам'яті про загиблих. В Україні він був введений в календар святкових днів зовсім недавно – з 2015 року.


9 травня – День Перемоги


Офіційні вихідні та святкові дні в травні 2017 року в Україні
Перемога у Великій Вітчизняній війні коштувала життя мільйонам людей

Війна для мирного населення завжди починається несподівано, хоча з часом історики намагаються обгрунтувати неминучість цієї події. В 1941 році для жителів Союзних Республік почалася найстрашніша й кровопролитна боротьба – Велика Вітчизняна війна. Тривалість військових зіткнень обчислювалася 1400 днями, поки унаслідок успішного наступу не була взята столиця фашистської Німеччини – Берлін. Війська союзників прийняли капітуляцію агресора, а день 9 травня став символом перемоги, свободи й мирного неба.


14 травня – День матері


Офіційні вихідні та святкові дні в травні 2017 року в Україні
День матері — додатковий привід нагадати мамі про свою любов!

У більшості країн світу це свято відзначають 13 травня, однак в Україні він закріплений за другим травневих неділею. У 2017 році цією датою стало 14 число. Історія свята починається в 1872 році, коли цю ідею висунула американська пацифістка на ім'я Джулія Уорд Хоу. Спочатку думка не знайшла відгуку у уряду, проте через 15 років ще одна американка Анна Джарвіс, — вирішила домогтися узаконення Дня матері.


Торжество міцно увійшло в святковий календар США, а потім поширилося практично по всьому світу. У цей день прийнято вшановувати матерів за їх нелегку працю, самовідданість, нескінченне терпіння і турботу. Жителі Сполучених Штатів і австралійці навіть підколюють до одягу квітка гвоздики: якщо мама людини ще жива, він прикрашає себе червоною квіткою, а в пам'ять про померлу матері носять білий бутон.


20 травня – День Європи в Україні


Офіційні вихідні та святкові дні в травні 2017 року в Україні
День Європи відзначається в Україні з 2003 року

Починаючи з 2003 року, в Україні кожну третю травневу суботу відзначають День Європи. Він символізує загальні для всіх європейських народів цінності та історичну спадщину. До речі, географічний центр Європи знаходиться саме на території нашої країни – в 1887 році на Закарпатті на території села Ділового був встановлений відповідний знак.


25 травня – Вознесіння Господнє


Офіційні вихідні та святкові дні в травні 2017 року в Україні
Вознесіння — одне з двунадесятих свят церковного року

Свято Христового Вознесіння православні християни відзначають на сороковий день після світлого торжества Великодня . Згідно Писанню, в цей день Ісус відправився в Небесну обитель після свого нового народження, щоб приготувати місце для людей в царство істини, добра і краси.

загрузка...
Офіційні вихідні та святкові дні в травні 2017 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають