• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Офіційні вихідні та святкові дні у квітні 2017 року в Україні

Другий весняний місяць, квітень, принесе українцям додатковий день відпочинку. У 2017 році саме в квітні всі православні святкуватимуть одне з найбільш значущих церковних торжеств – світле свято Христового Воскресіння . Припадає він на 16 квітня, так що 17 числа, в понеділок нас чекає ще один законний вихідний день. В цьому місяці нам належить безліч важливих християнських свят, пам'ятних дат, веселих подій і днів, коли потрібно згадати про трагічні віхи в історії України.


Календар вихідних в Україні за квітень 2017


Офіційні вихідні та святкові дні у квітні 2017 року в Україні

1 квітня – День сміху


Офіційні вихідні та святкові дні у квітні 2017 року в Україні
Традиційно відзначається День сміху 1 квітня

За старою традицією у День дурня (або День сміху) прийнято організовувати кумедні розіграші, так що з дитинства ми знаємо про те, що довіряти оточуючим в цей час не можна: подшутят і оком не моргнуть! Звичайно, будь-які жарти повинні носити дружній і веселий характер, щоб нікого не образити. Історики так і не змогли з'ясувати, звідки до нас прийшов цей веселий свято. Припускають, що його родоначальниками стали французи.


У 16 столітті в імператора Карла IX виникла ідея перевести країну на нове літочислення, замінивши звичний Вікторіанський календар Григоріанським. До цих інновацій жителі Франції відзначали Новий рік із 25 березня по 1 квітня. Коли провели реформу, дати змістилися, але деякі громадяни за незнання продовжили відзначати свято в звичні дні.


Прогресивна частина французів, давно відзначила настання Нового року, посміялася над «дурнями», а з часом виник звичай дарувати в цей день жартівливі подарунки. Зараз 1 квітня відзначають практично на всій земній кулі: жителі Франції, Англії, Шотландії, Мексики, Індії, США із задоволенням віддаються забав і влаштовують в цей день розіграші.


5 квітня – День прийняття Першої Конституції України


Офіційні вихідні та святкові дні у квітні 2017 року в Україні
Конституція Пилипа Орлика була прийнята у 1710 році

Цю дату можна віднести до категорії вагомих історичних днів. Адже саме 5 квітня в далекому 1710 році на козацьких зборах, що проходили неподалік містечка Тягина, був прийнятий Договір, що встановлює права і вольності Війська Запорізького, що отримав згодом назву Конституції Пилипа Орлика.


7 квітня – Благовіщення


Офіційні вихідні та святкові дні у квітні 2017 року в Україні
У світле свято Благовіщення забороняється працювати

Світле християнське свято, що свідчить про силу і глибину віри, перемоги смирення, невинності і чистоти над гріхами і людськими пороками. Згідно з Писанням, саме в цей день Діва Марія отримала звістку від архангела Гавриїла про те, що вона стане матір'ю Ісуса, Сина Божого і Спасителя людства. Незважаючи на суворий передпасхальний піст в цей день допускаються деякі послаблення в їжі – можна їсти рибні страви.


У храмах проходять пишні служби, а дзвінкі дзвони сповіщають світові Благу вість. В день Благовіщення ні в якому разі не можна працювати. Під особливим забороною знаходиться всяке шиття, в'язання і навіть плетіння кіс. Ця заборона наші предки пояснювали тим, що керувати життєвими нитками людини можуть лише ангели, а в цей день зростає ризик переплутати якусь нитку, що може призвести до бід і сварок.


9 квітня – Вербна неділя


Офіційні вихідні та святкові дні у квітні 2017 року в Україні
У 2017 році Вербну неділю припадає на 9 квітня

Свято, що знаменує вхід Ісуса в град Єрусалим. Згідно єврейським традиціям, кожен цар та намісник – а Ісуса люди визнали своїм Благословенним Царем – в'їжджав в міські ворота на ослі чи коні. Люди ж у цей час радісно зустрічали його, привітно помахуючи гілками пальми.


В наших широтах пальми не поширені, тому згодом виникла традиція брати з собою до церкви гілочки перших квітучих рослин. Для українців таким рослиною стала верба – символ ніжності, кохання, перших теплих днів і материнської турботи. Для тих, хто дотримується посту, в цей день допускаються послаблення у вигляді рибних страв і вина.


12 квітня – Всесвітній День авіації і космонавтики


Офіційні вихідні та святкові дні у квітні 2017 року в Україні
Дата дня космонавтики безпосередньо пов'язана з польотом Гагаріна в космос

Цей день був заснований рішенням Міжнародної авіаційної федерації. Він знаменує самовіддачу і сміливість багатьох тисяч людей, які трудяться на благо розвитку космічної науки і підкорення просторів Всесвіту. Люди згадують про перший крок на шляху до освоєння космосу – політ Юрія Гагаріна на кораблі «Восток», здійснений 12 квітня 1961 року.


16 квітня – Пасха


Офіційні вихідні та святкові дні у квітні 2017 року в Україні
У 2017 році православні християни святкуватимуть Великдень 16 квітня

В цей день всі православні християни відзначають одне з найбільш значущих свят церковного календаря – Великдень. Свято знаменує перемогу життя над смертю і віри над зневірою, нагадуючи про Воскресіння Спасителя після страти. Цей світлий свято відзначали ще в ті часи, коли живі були апостоли. Віруючі вирушають на нічне богослужіння, святять паски, кагор і писанки, щоб потім зібратися за столом, розговітися після тривалого Великого посту та привітати один одного з Христовим Воскресінням.


26 квітня – Міжнародний день пам'яті Чорнобильської катастрофи


Офіційні вихідні та святкові дні у квітні 2017 року в Україні
Трагедія на Чорнобильській АЕС — біль всього українського народу

Сумний день в історії України. 31 рік тому, 26 квітня 1986 року сталася страшна трагедія – аварія на Чорнобильській АЕС, наслідки якої ми відчуваємо на собі досі. Імовірно, радіаційне опромінення в тій чи іншій мірі торкнулося практично 8.5 мільйонів жителів України, Росії та Білорусі.


Різкий стрибок напруги призвів до потужного хімічного вибуху реактора, а наступні за ним викиди і масові опромінення мирного населення і самовідданих працівників рятувальних служб призвели до загибелі багатьох людей. Сумна пам'ятна дата покликана нагадати, що атомна енергія не терпить безтурботного ставлення до своєї могутності. Україна повинна докласти всі сили, щоб більше ніколи не допустити подібної катастрофи.

загрузка...
Офіційні вихідні та святкові дні у квітні 2017 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають