• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Православний календар вінчань на 2017 рік в церкві

День вінчання – найважливіша дата в житті кожного віруючого. В очах багатьох з нас союз, не освячений в храмі, не є дійсним. Звичайно, звичаї суспільства поступово змінюються, але більшість пар все ж прагне скріпити шлюбні узи благословенням церкви. Вважається, що тільки в таку родину прийде злагода та щастя. Але якщо ви вирішили здійснити таїнство вінчання в 2017 році, вибирайте дату обряду заздалегідь.


Тільки так ви уникнете проблем під час організації весілля і встигнете домовитися зі священиком про службу в бажаний день. До речі, традиції Російської Православної Церкви забороняють вінчати молодят до цивільної реєстрації шлюбу. Церковної весіллі повинна передувати світська. Вибрати ідеальний день для таїнства допоможе церковний календар вінчань, в якому зазначені сприятливі і невідповідні дати.


Православний календар вінчань на 2017 рік в церкві
Традиція вінчання спрямована на скріплення шлюбу благословенням церкви

Коли не можна проводити вінчання


Для церемонії підходять далеко не всі дні календаря. Таїнство Шлюбу не здійснюється щовівторка та щочетверга, що передує посних днів. Для обряду не підходить субота – переддень неділі, святкового вихідного дня. Також не можна вінчатися на Великдень (16 квітня 2017 року), напередодні великих і двунадесятих (дванадцяти найбільших у році) церковних свят.


Одруження в перехідні і неперехідні двунадесяті свята забороняється не так строго, як в день Воскресіння Господнього. Тим не менше, воно є небажаним. Вважається, що цей час віруючий повинен присвятити єднання з церквою, а не особистих радощів. Щоб провести церемонію в свято, необхідна вагома причина і дозвіл священика. У 2017 році правило торкнеться таких днів:

7 січня – Різдво Христове;
19 січня – Хрещення Господнє (Богоявлення);
15 лютого – Стрітення Господнє;
7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці;
9 квітня – Вхід Господній в Єрусалим, Вербна Неділя;
25 травня – Вознесіння Господнє;
4 червня – День Святої Трійці. П'ятидесятниця;
19 серпня – Преображення Господнє;
28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці;
21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці;
27 вересня – Воздвиження Хреста Господнього;
4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці.Православний календар вінчань на 2017 рік в церкві
Вінчання в святкові дні вимагає дозволу священика

Таїнство ні в якому разі не проводиться під час тривалих постів , а також напередодні і в дні одноденних. Від веселощів в цей час прийнято утримуватися. Короткими постами є Свято Усікновення глави Іоанна Предтечі (11 вересня) і День Воздвиження Хреста Господнього (27 вересня). Дати багатоденних постів у 2017 році випадають на такі періоди:

Різдвяний піст : 28 листопада 2016 року – 6 січня 2017 року;
Великий піст : 27 лютого – 15 квітня;
Петрів піст : 12 червня – 11 липня;
Успенський піст : 14 – 27 серпня;
Різдвяний піст : 28 листопада 2017 року – 6 січня 2018 року.Вінчання не здійснюється по неділях, що передує Великому посту. Це Неділю (Тиждень) про блудного сина (12 лютого 2017 року) та Неділю (26 лютого 2017 року). Для обряду не підходять також дні Святок (від свята Різдва до Водохреща) і суцільних седмиць – тижнів, коли скасовано посаду в суботу і п'ятницю:

Святки : 7 січня – 18 січня;
Митаря і фарісея : 6 – 11 лютого;
Сирна (м'ясопусна) седмиця : 20 – 25 лютого;
Пасхальна (Світла) седмиця : 16 – 22 квітня;
Троїцька седмиця : 5 – 10 червня.Таїнства не відбуваються напередодні престольних свят кожного храму. Ці урочистості приурочені до днів священних подій або святих, чиї імена носить церква. Дозвіл на шлюб у невідповідний день може дати тільки правлячий архієрей, тобто єпископ, архієпископ, митрополит, екзарх чи патріарх.


Православний календар вінчань на 2017 рік в церкві
Червона гірка найкращим чином підходить для проведення вінчання

Кращі дні для вінчання


При такій кількості обмежень визначитися з датою таїнства непросто. Вінчатися бажано в понеділок, середу або п'ятницю, але більшість пар вибирають вихідний. Найкращим днем для весілля здавна вважалася Червона гірка – перша неділя після Пасхи, або Провідну неділю. У 2017 році це свято припадає на 23 квітня. Для проведення таїнства відмінно підходять періоди між Хрещенням і Масницею (20 січня – 26 лютого), Петровим і Успенським постами (12 липня – 13 серпня).


Згідно з прикметами, шлюб, укладений в останній місяць літа, буде міцним і щасливим. Вдалим часом для вінчання є майже весь травень, а особливо 22 число – день Миколи Вешнего. Але від весілля в цьому місяці застерігає народна мудрість: вийдеш заміж чи одружишся в травні – будеш все життя маятися. Восени для вінчання сприятливий практично будь-який день, крім свят і постів. До речі, народні повір'я обіцяють вересневим і листопадовим спілкам мир і благополуччя.


Православний календар вінчань на 2017 рік в церкві
Вибирайте найбільш сприятливі місяці для скріплення союзу в церкві

Популярні одруження в свята пам'яті Богородиці. В першу чергу, це дні Казанської ікони Божої Матері (21 липня і 4 листопада), а також день Іверської ікони Божої Матері (26 жовтня). Але, як вже говорилося, таїнство не можна проводити у двунадесяті свята, пов'язані з життям Діви Марії.


Вінчання – надзвичайно відповідальний день для молодят. Безперечно, дата обряду відіграє важливу роль. Але що станеться, якщо шлюб буде укладений в небажаний, але й не строго заборонений для цієї мети день Будьте спокійні. З точки зору церкви, він має таку ж силу, як і будь – але тільки якщо майбутнє подружжя хрещені, сповідують православ'я і не перебувають в офіційному шлюбі з іншою людиною. Неприпустимо також вінчання кровних або хрещених родичів.

загрузка...
Православний календар вінчань на 2017 рік в церкві
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають