• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Календар православних постів на 2017 рік. Меню

Календар православних постів на 2017 рік. Меню


Церковні свята – це ті свята в календарі, до яких мо ставимося з трепетом і намагаємося шанувати і почитати всі звичаї і традиції. Як відомо, щоб гідно і за всіма звичаями зустріти церковні свята до них обов'язково необхідно підходити підготовленими, для чого потрібні певні сили і терпіння. Календар православних постів на 2017 рік є тим джерелом інформації, який повідає про те, яких постів, коли і перед якими святами необхідно обов'язково дотримуватися.


Згідно з церковними правилами і канонами, саме піст являє собою тілесні і духовні обмеження, яким віруюча людина повинна піддати сама себе. Іншими словами, це форма аскетизму, протягом якого під час посту вправляє свій дух, душу і тіло.


За церковним календарем віруючі повинні щорічно дотримати чотири багатоденних пости, три одноденних пости і піст у середу і п'ятницю.


Але посту не так просто дотриматися як здається на перший погляд, адже необхідно розуміти, що всі ці обмеження і заборони в їжі просто-напросто неможливі без обмеження свого духа, тобто потрібно постаратися максимально відмовитися від мирських задоволень, які і розкладають людину зсередини. Але, давайте детальніше зупинимося на кожному окремо взятому пості.


Церковні пости.Великої піст, який триватиме в період з 27 лютого по 15 квітня 2017 року.


Календар православних постів на 2017 рік. Меню
Апостольський піст або ж друга його більш відома назва серед народу Петрів піст, що триває в період з 12 червня по 11 липня 2017 року.


Успенський піст з 14 серпня по 27 серпня 2017 року.


Різдвяний або ж Пилипівський піст з 28 листопада по 6 січня 2018 року.

Великий піст і меню.


За церковними правилами саме Великий піст вважається найсуворішим і довгим, так як поститися необхідно протягом 48 днів. Якщо уважно розглянути цей піст, то він складається з Чотиридесятниці і Страсної седмиці. У свою чергу піст встановлений на честь Ісуса Христа, який протягом 40 днів спокушався в пустелі дияволом і не приймав ніякої їжі. Саме ці дні і прийнято вважати початком спасіння людської душі. Що стосується меню і харчування в ці дні, то за церковними правилами суворо забороняється вживати в їжу такі продукти, як м'ясо, молоко, сир і яйця. Хоча для кожного тижня посту характерні свої правила.Перший тиждень і страсна седмиця вважається однією з найсуворіших під час посту.

У чистий понеділок необхідно повністю відмовитися від прийому їжі.

Середа, п'ятниця вважаються днями сухоїдіння. Саме в ці дні в їжу можна вживати тільки такі продукти, як хліб, вода, овочі, фрукти і компоти.

Четвер вважається часом, коли в меню входить гаряча їжа, але без додавання олії.

В-п'ятницю, суботу і неділю це гаряча їжа з використанням олії.

Уважно вивчивши меню на Великий піст 2017 року, задаються питанням, що ж таке сухоїдіння і які продукти в нього можна включити. Отже, сухоїдіння являє собою мізерну, не рідку їжу, яка в основному складається з хліба або ж іншої сухої їжі.


Апостольський піст.


Цей піст випадає на літній час, тобто на церковні свята в честь святих апостолів Петра і Павла. Адже саме ці святі своїми молитвами і постом готували себе до всесвітньої проповіді Святого Письма. Якщо говорити про меню і про те, які продукти можна вживати в їжу, то тут такі дні тижня як середа і п'ятниця вважалися самими строгими для яких характерно сухоїдіння. В понеділок вже дозволялася гаряча їжа, але без олії. В інші дні тижня можна сміливо використовувати в раціоні такі продукти, як гриби, риба, крупи з олією.


Успенський піст.


Календар православних постів на 2017 рік. Меню


Цей піст настає через місяць після Успенського посту, і триватиме рівно 2 тижні. Саме в цей час церква закликає кожного з нас до наслідування Божої матері, яка постійно перебувала в пості і молитвах перед своїм вознесінням. Що стосується посту, то для кожного дня тижня також характерні свої особливості.1.Понеділок, середа і п'ятниця – сухоїдіння.
2.Субота і неділя – їжа з олією.
3.Вівторок і четвер – гаряча їжа без додавання олії.
4.У день преображення Господнього, а, точніше, 19 серпня дозволяється їсти рибу.

Як видно, для кожного поста характерно не тільки свій час і тривалість, але і власний раціон харчування, кожен з яких передбачав своє очищення. Дотримуючись в строгості всі правила кожного з постів людина могла осягнути очищення душевне і тілесне, очистити свою душу від злих помислів та енергії. А адже саме такі прості кроки допомагають людині в скрутну хвилину.

загрузка...
Календар православних постів на 2017 рік. Меню
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають