• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Найдовший день у 2017 році: коли, традиції, обряди

Найдовший день у 2017 році (як і в інші роки) припадає на середину природного літа – день літнього сонцестояння. Дата залежно від зрушень в календарі, викликаних високосними роками припадає на 21-22 червня. У 2017 році найдовший день доведеться на 21 червня і буде продовжуватися 175 годин, а ніч буде найкоротшою в році.

Що відбувається в день літнього сонцестояння?


Найдовший день у 2017 році: коли, традиції, обряди

Про сонцестоянні знали ще дуже давно. Навіть у Стародавньому Єгипті будівництво пірамід відбувалося з урахуванням розташування Сонця. Так що ж відбувається на Землі в день літнього сонцестояння? У середніх широтах з початку весни Сонце починає свій небесне сходження, піднімаючись все вище і вище, додаючи нам все нові денні години. День, коли світило досягає найвищої точки, називають днем літнього сонцестояння. Протягом кількох днів цього астрономічного події Сонце розташовується практично на одному місці, перебуваючи в полудень на одній і тій же висоті.
Тому деякий час не змінюється тривалість світлового дня. Таке явище вчені назвали сонцестоянням. В цей час сонце не заходить за горизонт вище 666 градусів, наслідком чого є найдовший світловий день і найкоротша ніч у Північній півкулі планети. У той же час у південній півкулі настає найдовша ніч та найкоротший день і починається астрономічна зима. Після Дня літнього сонцестояння в наших широтах сонце починає поступово знижуватися все нижче, дні стають коротшими, а ночі довшими аж до моменту зимового сонцестояння. Так, щорічно з-за зміни висоти знаходження сонця відбувається зміна пір року.

Як відзначали день літнього сонцестояння на Русі


Найдовший день у 2017 році: коли, традиції, обряди

У давнину, коли люди поклонялися язичницьким богам – Сонце вважалося наймогутнішим Богом, що мають владу над усім живим на землі. В День сонцестояння в нашому півкулі починався розквіт природи, тому люди вірили, що цей день наділений особливою магічною силою. Ще задовго до прийняття християнства на Русі цей день вважали початком літа і відзначали свято Івана Купала.
Найдовший день в Стародавній Русі починали святкувати ще за тиждень до його настання поминанням предків і вшанування духів. Люди развевали над річками попіл загиблих та померлих воїнів і просили парфумів про гарний урожай в поточному році і благополучного життя. Напередодні дня сонцестояння дівчата і жінки вирушали в ліси і луки збирати лікарські трави. У той час, коли день був найдовшим у році, а ніч-найкоротшою було прийнято не спати всю ніч. Люди вірили, що заснувши, вони накличуть на себе всілякі біди і нещастя.
Перед настанням сутінків дівчата плели вінки та пускали їх на воду, ворожачи на частку. Люди купалися в річці, змиваючи з себе всі гріхи, накопичені за рік. Після цього веселилися, співали пісні, водили хороводи, розпалювали вогнища, на яких спалювали опудало і стрибали через вогонь, очищаючись від гріхів. За новим стилем зараз день Івана Купала відзначають з 6 на 7 липня, проте всі обряди і традиції свята пішли з дня літнього сонцестояння. Коли закінчувалося сонцестояння, стародавні слов'яни святкували сонцеворот і віддавали шану богу Перуну, який входив в число головних слов'янських богів.

Обряди і традиції дня літнього сонцестояння


З древніх часів до наших днів дійшли обряди і традиції Дня літнього сонцестояння. Багато наші сучасники вірять, що вони не втратили своєї життєздатності і магії. Вони вважають, що в ці дні енергія сонця досягає своєї величезної сили і дає потужний заряд для ворожби та програмування долі на щасливі події, добробут і успіх.

 • Обряд на виконання бажання. Загадуйте бажання 21 червня. Для цього підіть у поле і сплетіть з польових квітів вінок. Сплітаючи його, перебуваєте в гарному настрої і думайте про своє бажання. Вінок здавна вважається символом життя, тому надіньте його на голову. Постарайтеся на природі розпалити вогонь і пожертвуйте йому якусь свою річ – хустку, гаманець, будь-який предмет одягу. Кидаючи у вогонь річ, говорите слово: «Оплачено!» — так ви заплатили за те, щоб бажання здійснилося.

 • Обряд на гроші. Щоб залучити грошовий потік у своє життя і досягти достатку слід в день сонцестояння взяти весь дріб'язок з гаманця і заховати її під поріг будинку або дверний проріз вхідних дверей. Ви побачите, як через якийсь час гроші почнуть прибувати до вас з найнесподіваніших джерел.


 • Найдовший день у 2017 році: коли, традиції, обряди


 • Обряд на життєві зміни. Якщо ви захотіли кардинально змінити своє життя, для цього в ніч на 21 червня необхідно перевернути всі можливі предмети в квартирі. Переверніть легкі предмети меблів: стільці, пуфи, журнальний столик. Поставте догори дном посуд: чашки, стакани, фужери, тарілки, каструлі та сковороди. Здійснюючи цей обряд, думайте, що все життя знаходиться у ваших руках, тому з перевертанням предметів життя починає змінюватися. Здійснивши обряд, скажіть: «Будинок догори дном, інше життя почнеться з новим днем!». Після цього йдіть спокійно спати і вранці поверніть всі речі в правильне положення.

 • Обряд на створення оберега. Обереги й талісмани, створені в день літнього сонцестояння, мають велику енергетичну і магічну силу. Самий сильний оберіг, який в давнину робили в цей день називався Відьмина сходи. Майстрували його так: брали стрічку золотистого або жовтого кольору і дев'ять різнокольорових намистинок і потім сплітали оберіг, нанизуючи на стрічку намистинки. Починали з вузла, потім йшла бусинка, потім вузол, після нього шматочок стрічки і знову вузол і так далі, поки не нанижутся всі намистини, і закінчення оберега закріплювалося вузлом. Під час того, як нанизувалася кожна намистина, загадывалось нове бажання. Цей оберіг носили з собою або підвішували біля дверей.


 • День літнього сонцестояння для сучасної людини


  У наш час день літнього сонцестояння не сприймається як щось божественне. Ми приймаємо його як астрономічне явище, пов'язане з визначенням часів року. Тим не менш, ми відчуваємо, що найдовший день у році надає нам хороший заряд енергії та оптимізму. Може тому у багатьох народів світу день літнього сонцестояння відзначається і в нашому столітті як пік літа і святкується з використанням старовинних язичницьких обрядів, вихваляють природу і силу духу.


  Резюме.

  Найдовший день у році 2017 — 21 червня.

  Тривалість світлового дня в день сонячного сонцестояння складе 17 годин 30 хвилин.
  загрузка...
  Найдовший день у 2017 році: коли, традиції, обряди
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають