• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Православні церковні свята на травень 2017 року

Травень — це не тільки загальноприйняті державні свята, але і церковні, яким виділяється особливе місце в житті віруючої людини.
Для тих, хто суворо дотримується усіх церковних свят і боїться втратити хоча б один, хочемо розповісти, які свята нас чекають в травні 2017 року.

День Святителя Косми


Православні церковні свята на травень 2017 року

Православний календар в травні почнеться з Дня Святителя Косми. Жив він ще в IX столітті в той період, коли переслідували православ'я та всіляко намагалися знищити ікони. Іконоборці різними способами намагалися схилити на свою сторону Косьми, але у них нічого не вийшло. За те, що не пішов на поступки і не послухався, його заслали в ув'язнення. Провів там багато років, його здоров'я погіршився, але він ніколи не переставав вірити в Боженьку і залишився вірним своїй релігії. Бабусі кажуть, що в такий день добре сіяти моркву, буде великий врожай.

День Преподобного Іоанна Ветхоперщика


На наступний день після Косми настане день пам'яті Преподобного Іоанна Ветхоперщика. Він прожив усе своє життя в Лаврі, що була розташована недалеко від Віфлеєма. Він прославився добрими діяннями і прославленням Господа Бога.

День Святого Георгія Побідоносця


У 2017 році 6 травня всі православні вшановують пам'ять Святого Георгія Побідоносця. Якщо повернуться до історичних даними, то Георгій був родом з багатої родини, але при цьому всі члени цієї сім'ї шанували і вірили в Господа Бога.
Коли прийшов час, Георгій пішов на військову службу. Там він виділявся серед усіх силою, мужністю, мудрістю. Завдяки таким своїм навичкам, Великомученик Георгій незабаром став в пошані у імператора Діоклетіана. Незважаючи на те, що Діоклетіан був мудрим правителем, він всіляко намагався визволити свої землі від християн і хотів змусити всіх поклонятися язичницьким ідолам.
Православні церковні свята на травень 2017 року

Сталося так, що Георгій дізнався про жорстокість та нелюдське ставлення до християн з боку імператора. Він роздав бідним усе, що в нього було, і вирушив до Диоклетиану і заявив, що до кінця життя він буде християнином, навіть якщо це коштуватиме йому життя.
Імператор його вислухав і спробував умовити відмовитися від Христа, але Георгій був непохитний. Після цього правитель прирік його життя на постійні муки. Наказав закрити Великомученика у темниці, там його поклали на землю, ноги одягли в колодки, на грудьположили камінь. Але Переможець не здався і продовжував прославляти Господа. Які ще борошна довелося перенести Великомученику Георгію Побідоносцю тільки одному Богу відомо. Імператор Діоклетіан бачив, що ніяк не може вплинути на віруючого і тоді наказав відрубати йому голову. Таким чином, в 303 році Георгій пішов у світ інший з молитвою на устах до останньої секунди.

На іконах цього Святого зображують верхи на коні, що вражає змія. Сьогодні до ікони Святого ставлять свічки за здравіє ворогів, він також покровитель військовослужбовців, моряків і всіх чоловіків, які потребують його заступництво і допомогу.

День поминання покійних


Далі у травні слід День поминання покійних — це 9 травня. В цей день потрібно сходити в церкву поставити свічки за упокій і просто згадати вдома в колі сім'ї всіх тих, хто загинув у часи Великої Вітчизняної.

Свято землі


Далі, слід День пам'яті Апостола Симона Зилота. У народі такий день називають — «Свято землі», «Симонова золото». Матінка земля 23 травня святкує свої іменини. Старі люди кажуть, що земля відпочиває ні в якому разі не можна копати, сіяти, орати, виконувати будь-які роботи, які з цим пов'язані. Кожна людина, виходить із дому в свято, повинен поклонитися землі.
Православні церковні свята на травень 2017 року

Згідно з повір'ям, земля чує кожне вимовлене людиною слово. Кажуть, що лише два рази в рік, а саме 7 січня і 23 травня Матір земля покарати за брехню, за наклеп і за інші образи, сказані марно.
В такий день Земля дарує добрим людям сили, допомагає пережити труднощі. Вірять навіть в те, що жменю землі, взятої з батьківщини, в далекій стороні врятує від застуди, сліпоти, глухоти та інших серйозних захворювань.

Вознесіння Господнє


Православні церковні свята на травень 2017 року

Через два дні після свята землі, а саме 25 травня, християни відзначатимуть — Вознесіння Господнє. З історії саме в цей день через сорок днів після Пасхи, Ісус Христос вознісся на небо у присутності своїх учнів. Весь цей час Ісус був свої учням. Люди, які бачили, як Вчитель вознісся на небо, вважають, що з настанням кінця світу він точно так само повернеться до нас. Перш ніж піднестися Христос пообіцяв учням, що через 10 днів повернеться до них у подобі Духа Святого, тоді і відбудеться явища Святої Трійці, що включає в себе: Отця, Сина, Святого Духа.
Є сільські поселення, де до наших днів на свято Вознесіння печуть печиво-сходи так зване — драбинки. Вважалося, що це допомагає полегшити шлях просування по смерті з землі на небо до Бога.
Для того щоб не упустити ні одне свято купіть собі церковний календар, де відзначені всі дні пам'яті та святкування, а більш докладно про кожному святі ми завжди вам розповімо.
загрузка...
Православні церковні свята на травень 2017 року
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають