• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Православні церковні свята у квітні 2017 року

Починається квітень 2017 року з Благовіщення Пресвятої Богородиці, що датується 7-им числом квітня . Це свято символізує початок спокутування людських гріхів (як воно і називалося у певний період часу). В цей день Діва Марія отримала благу звістку про те, що зачала, і повинна народити Сина Божого. Всяка робота, фізичний чи то праця або ж розумовий, вважається гріховною у цей день. Всі сили істинного християнина повинні піти на подяку Діві Марії за те, що вона допомогла Ісусу Христу увійти в цей світ.

Лазарева субота


Субота, яка йде попередньо Вербної Неділі, називається Лазаревої суботи. В цей день всяк і кожен згадує про диво воскресіння Лазаря Ісусом Христом. Лазар – молодий чоловік, який був зобов'язаний загинути, щоб показати всьому світу, наскільки ж він гріховний. Жах від смерті Лазаревої затьмарив Ісуса Христа, і той розплакався. Тому що кожен зобов'язаний пам'ятати, що всяка тварь Божа приречена на вічне життя, і лише людська істота гріховним сутністю своєю – на смерть. І тому був відроджений Лазар зі своєї гробниці-печери. Жив він далі ще три десятки років, проповідував християнство на Кіпрі.

Вербна Неділя


Православні церковні свята у квітні 2017 року


Продовжує низку православних свят 9-е число квітня – вхід Господній в Єрусалим або Вербна Неділя. Був такий прекрасний звичай у стародавніх євреїв – в'їжджати на конях або ослах, символізуючи переможця. В цей свято всі мешканці згадують, як зійшов Ісус Христос в Єрусалим в якості переможця всього гріховного і злочинного. І був Ісус вільний у своїх стражданнях, позбавляючи землю від царства скверни.

Пасха (Світле Воскресіння Христове)


Православні церковні свята у квітні 2017 року


Той самий релігійне свято, коли кожна бабуся кричить інший через всю вулицю «Христос Воскрес!», а та відповідає їй «Воістину Воскрес», випадає на 16-е число квітня .

Ця подія вважається самим великим святом для кожного християнського людини. По закінченню третього дня своєї смерті Господь воскрес, і тіло його піддалося змінам чудотворним, якщо вірити Священному Писанню.

В цей день, за традицією, печуть паски і йдуть святити яйця. В цей же день Великий Піст приходить до кінця.

Світлий Великодній тиждень


Суцільна Світла Пасхальна Седмиця випадає в 2017-му році на 16-е число квітня . У перший тиждень після великоднього свята по середах і п'ятницях скасовується посаду і оспівуються Великодні години замість ранішніх і вечірніх молитов.

Щодня, після літургійних пісень, відбувається святковий хресний хід і дзвонять у всі дзвони, висловлюючи радість.

Вся тиждень уособлює собою годину радості того, що воскрес колись давно Ісус Христос і одночасно повністю вічний проміжок часу, який повинен нагадати про те, що коли-то в Царство Боже час вже не буде існувати.


Весняний м'ясоїд


М'ясниці – це той проміжок часу, коли під час посту дозволено і навіть рекомендується вживати в їжу м'ясо і молочні продукти (іноді в якості заміни виступає риба)

Весняний м'ясоїд триває з 23-го квітня по 11-е червня між двома постами – Великим і Петровим. Кінцева дата м'ясоїда збігається з воскресінням троїцької седмиці.
Православні церковні свята у квітні 2017 року


Під час будь-якого з м'ясоїдів, і весняного, в тому числі, прийнято вінчатися і грати весілля – найбільш вдалий час, щоб вдосталь побенкетувати молодятам.

Фоміна тиждень


На 23-е ж квітня також випадає Антипасха. По-іншому цей же свято можна назвати Фоміної тижнем, так як у цей день згадується чудотворна сила переконання апостола Фоми.

Фома – той чоловік, який повинен був вірити тільки очам своїм, навіть якщо і вірив він серцем. Кажучи грубо, Фомина Неділя – спогад про всіх невіруючих, усіх, кому недостатньо вірування серця, але досить вірування очей.

Також Провідну неділю збігається з народним святом, назва якого Червона Гірка. У цей день прийнято в прямому сенсі зустрічати Червоний Схід на горі, тим самим радіючи Сонцю. Також, для дівчат, прийнято водити хороводи, танцювати і організовувати різні ігри, посиденьки, співати веснянки.
Православні церковні свята у квітні 2017 року


Серед гри була одна досить цікава: юнаки та дівчата скачували фарбовані яйця червоного кольору з гори. Чиє довше прокотиться – того і довше всіх буде радувати удача.

Звичай для молодих пар був теж досить забавний. Молоді чоловіки вибирали свою обраницю і обливали її водою. Причому після такого обряду юнак повинен був в обов'язковому порядку посвататися до дівчини, інакше це вважалося великою ганьбою для молодої.

Для того, щоб зберегти молодість (так, до слова), необхідно було під час блискавок і грому вмитися дощовою водою.

Радониця або Батьківський день


Дослівно суть цього празника в тому, щоб ділитися радістю і з живими, і з тими, кого з нами вже немає. Також його називають Батьківським днем, тому що ми дбаємо про наших близьких, як батьки піклуються про нас.

В це свято існує звичай відвідувати могили родичів, залишати їм частування.

Цей день – день перемоги над сумом і смертю, день усвідомлення і зайвого нагадування про те, що, за фактом, смерті й скорботи не існує.
загрузка...
Православні церковні свята у квітні 2017 року
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають