• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Православні церковні свята в березні 2017 року

Березневі церковні свята починаються, в першу чергу, з Великого Посту, який триває з 27-го числа минулого місяця та закінчується в середині березня ( 15-е число).

Знайдення голови Іоанна Предтечі


Православні церковні свята в березні 2017 року

На 9-е березня випадає одне з трьох Знахідок голови Іоанна Предтечі або ж Івана Хрестителя. Він був найближчим попередником Ісуса Христа, проповідував його ідеї ще до появи самого, а під час появи Ісуса Христа на світ був його Хрестителем, за що і увічнений у лику Святого. З-за цариці іудеїв і її дочки був позбавлений голови. У народному календарі відзначається як Головосік або ж Іван-пост.

Це свято навчає кожного християнина сумному почуттю, скорботи за смерть невинних праведників, які померли також насильно, як і Іван. У цей день дотримуються строгого посту.

Батьківські вселенські суботи 2-ї, 3-ї і 4-го тижня Великого посту.

Батьківський день


Православні церковні свята в березні 2017 року


Далі йде поминальний день, спеціально виділений серед Великого Посту, перший. Справа в тому, що в дні Великого Посту, очищення більшого душі заради, не можна проводити повноправних урочистостей і повноправно сумувати, бо відбувається обряд Очищення Господнього в кожному християнинові. Але необхідно враховувати також, що не пом'янути покійних теж не можна. Тому в дін Великого Посту 3-ій, 9-ий і 40-ий день після смерті не зазначаються, а переносяться на спеціальні суботи.

Крім загального, кожна з подібних Батьківських субот покликана навчити православного того, що необхідно єднання духовної любові не тільки з живими, але і з тими, хто нас покинув. Кожну душу, яка служила любила Ісуса Христа необхідно знати і пам'ятати, щоб не залишилася вона забутої і загублену (останній рядок стосується в першу чергу тих людей, які померли не своєю смертю).

у 2017-му році Батьківські суботи випадають на 11-е, 18-е і 25-е число, перериваючись датою сорока севастійських мучеників або жайворонків 25-го березня.

Сорок Севайстийских мучеників або Жайворонки


У цієї дати існує два відтінки – поминальний, який прийнятий в православній церкві і святкує, який присутній в народному календарі.

Згадують в цей день ( 25 березня ) сорок мучеників, які загинули в 4-му столітті, захищаючи віру Ісуса Христа в Севастії. Сміливці були народжені в Каппадокії, і коли почули вимогу принести жертву язичницьким богам, відмовилися. В честь відмови всі сорок людей були зігнані в крижане озеро, поруч з яким був встановлений казан з киплячою водою, щоб ті, хто все-таки захочуть зректися Ісуса Христа, змогли врятуватися. До ранку в цей чан спробував пірнути лише один мученик, після чого відразу ж помер, лише зміцнивши віру братів. Римлянин Аглай, який був вражений стійкістю духу і силою віри кожного з тих, що стоять в озері, сам роздягнувся і приєднався до них.

За старовинним переказами римляни, які побачили незамерзаючих мучеників, не витримали і вирішили перебити їм кістки і спалити їх. Щоб ніхто з християн не зібрав і не заховав кісток, вони були скинуті у воду. Через три дні рівне кожен з святих з'явилися уві сні блаженному Петру з вимогою поховання своїх останків.

Це свято для Православної Церкви – один з найбільш значущих, тому в цей день полегшуються найсуворіші правила Великого Посту, і навіть відбувається Літургія Передосвячених Дарів. Всі імена мучеників документально зафіксовані і відзначені як календарні іменини.

Згідно з народним календарем, цього дня зима закінчується, і весна починається, а також часто ця дата пов'язана з весняним рівноденням. На свято за традицією випікають смаколики у формі птахів або ж сонця.
Православні церковні свята в березні 2017 року


Також вважалося, що в тому хазяйському будинку, де є ластівчине гніздо, завжди буде процвітати щастя, гармонія духу і любов.

Птахів з розпростертими крильцями і в гніздах випікали для того, щоб розставити в саду на гілках дерев – вважалося, що якщо проводити подібний обряд регулярно в цей період, холод зими наїсться хлібних страв і не буде заважати весняного збору врожаю. У цей же самий день кожен віруючий згадував усі веснянки і заспівувачів їх, щоб закликати теплу пору року якнайшвидше.

Дуже сильно розрізняються традиції святкування в залежності від регіону. У Воронезькій області, приміром, прийнято пекти печиво, а оладки, викладати їх у формі птаха з хрестоподібним хвостом і класти монетку всередину тесту на щастя і удачу.

Для того, щоб зберегти свою здатність і удачу в любові, юні діви Переяславщини відварювали у цей день по сорок вареників із сиром та частували молодих людей.

У Каргополье це свято іменується як Тетерочный день, і частування випікають у формі сонця.

Особливо цікаво те, як відзначається це свято в Білоруських краях за традицією. Дівчата, які закінчили працювати, стають в невеликі групи досить далеко один від одного на березі річки або іншої водойми (якщо такого немає – просто за селом). Кожна група, послідовно починає співати веснянку, співаючи по черзі кожен куплет.
загрузка...
Православні церковні свята в березні 2017 року
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають