• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Православні церковні свята у грудні 2017 року

Грудень 2017 року традиційно вважається місяцем, підготовляє вірних до святкування Різдва Христового. У грудні триває Різдвяний піст, який почався наприкінці листопада 2017 року, який закінчиться безпосередньо 7 січня 2018 року (Різдво). Пост має певні правила прийняття їжі, існують особливі дні для вживання в їжу олії та риби. Категорично заборонено вживання м'яса і молочних продуктів. Незважаючи на стриманість від гарного їжі, місяць багатий на церковні вшанування і святкування.

Собор Святих Естонської землі


1 грудня . За поданим проханням Естонської Патріархії, у 2002 році Патріархом Московським Алексієм був підписаний указ про призначення поминання Собору Святих Естонської землі, що включають в Собор для поминання 17 угодників, серед яких згадується Іоанн Кронштадтський.

Ікона Богородиці «У скорботах і печалях Втіха»


Православні церковні свята у грудні 2017 року

Згідно з історичними джерелами ікона потрапила в Афонський монастир до иеросхимонаху Віссаріону після мандрів з нею владики Афанасія 3 Московського. Після перенесення ікони в Хрісторождественскій монастир, з ліка були написані Сувої і доставлені в різні монастирі Росії. Ікону шанують віруючі за чудесні зцілення, що сталися з парафіянами. Ікона Богородиці «У скорботах і печалях Втіха», являє собою тристулковий складень із зображенням Богородиці, що стоїть в оточенні великомучеників. Серед них Георгій Побідоносець, Іоанн Предтеча і Микола Чудотворець.
3 грудня починається підготовка до святкування Введення в храм Богородиці.

Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії


З 4 по 8 грудня. Згідно Біблійним текстом, Іоаким і Анна, до глибокої старості не могли народити дитину. Перебуваючи в молитві кожен день, вони дали обітницю Богові, що після народження дитини, вони віддадуть його в служіння. Через певний час, вони віддали трирічну дочку Марію на служіння у храм. Для того щоб увійти в храм, дівчинці потрібно було піднятися по 15-ти сходах, з яким вона чудесним чином піднялася без сторонньої допомоги. Первосвященик храму, який зустрічав Марію, благословив її на служіння і несподівано для всіх, за намовою Святого Духа припровадив в Святе місце храму, куди раніше не дозволялося входження жінкам. Святий дух в образі Первосвященика, засвідчив про те, що Марія стане майбутньою Матір'ю Сина Божого Ісуса Христа. Після цього, Марія була залишена при храмі для служіння Богові і залишалася в ньому одинадцять років.

Ікона Пресвятої Богородиці «Знамення»


Православні церковні свята у грудні 2017 року

10 грудня. Під час навали на Новгород в 12-му столітті Святий Образ допоміг вижити православним. Пізніше, з ікони були написані Святі Списки (рукотворні ікони, написані з оригіналу), які розійшлися по Росії.

Святий Апостол Андрій Первозванний


13 грудня. Учень Іоанна Хрестителя і брат Петра ходив з Ісусом Христом аж до розп'яття. З російської переказами, після розп'яття Христа проповідував по всьому світу і дійшов до Русі. Помер мученицькою смертю, був страчений через розп'яття.

Святої Варвари Великомучениці


17 грудня . Православний свято, що має російське коріння. Свята Варвара була дочкою знатного Діоскора. У часи язичників, Варвара прийняла християнство, за що була обезголовлена своїм батьком, якого після цього вразила блискавка. Мощі Святої зберігаються у Володимирському Соборі Києва.

Святкування Дня Святого Миколи Чудотворця


Православні церковні свята у грудні 2017 року

19 грудня . У багатьох релігіях крім християнства Микола Угодник вшановуємо за святе служіння людям і милосердя. Багато років мандрував, перебуваючи в служінні Господу. Микола Угодник відомий своїм заступництвом за грішників перед Господом, допомагає в молитві за здоров'я і благоденство маленьких дітей і перебувають у тягаря. З наступного дня піст стає суворіше, забороняється вживання в їжу будь-якої риби.

Ікони Божої Матері «Несподівана Радість»


22 грудня. Дарує прощення і заспокоєння моляться грішникам і протегує, що знаходяться в покаянні.
Необхідно зазначити, що дотримання посту не є обов'язковим для кожного віруючого. Існує кілька правил для звільнення від посту:
Звільняються хворі (хворі), що перебувають під тягаря (вагітні жінки), немовлята і діти до трьох років. Люди похилого віку, також можуть отримати звільнення від посади або обмеження на певну їжу, досить поговорити про це зі Священиком або Батюшкою. Світські свята (Новий Рік), не звільняють віруючих від посади, так як мирські свята не є церковними. Протягом всього грудня 2017 року, тримається нестрогий Різдвяний піст. Суворий Різдвяний піст починається з 02.01.2018 року і триває до 07.01.2018 року, до безпосереднього настання Різдва Христового.
загрузка...
Православні церковні свята у грудні 2017 року
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають