• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Православні церковні свята в листопаді 2017 року

Повага церковних свят це та данина релігії, яку обов'язково повинен виконувати кожен віруючий. Тим більше це найчастіше або привід для радості і веселощів, або для усвідомлення якогось аспекту буття. На листопад 2017 року випадають два великих свята та початок посту. Розглянемо ж традиції та правила церковних обрядів.

Димитрівська (Дмитрівська) Батьківська субота


Православні церковні свята в листопаді 2017 року

Це свято з чудовою історією відзначається 4 листопада і означає, що віруючі православні люди повинні поминати покійних. Повелося присвячувати цей день поминання померлих, ще з далекого 8 вересня 1380 року. В цей день великим князем Дмитром Иоанновичем Донським була здобута перемога над Мамаєм. Тоді і закінчилася знаменита перемога росіян на Куликовому полі. Після баталії князь відправився в церкву, а якщо бути точним в Троїцьку обитель і відслужив там службу в честь пам'яті загиблих у бою воїнів. Закінчивши ритуал, Дмитро Іоаннович запропонував служителем церкви вибрати цей день в ролі батьківського. Це було зроблено для того, щоб кожен віруючий міг згадати і помолитися за душі воїнів і предків.
В цей день варто відвідувати могили родичів, згадувати про них все хороше, розповідати дітям про славні подвиги православного люду, знайомити з родоводом, молиться за благополуччя вже покійних. Батьківська субота — це чудова можливість згадати все хороше що було раніше і розповісти про це новому поколінню.

Михайлів день


Православні церковні свята в листопаді 2017 року

Один з найвидатніших діячів християнства – Архангел Михайло і є головною причиною святкування 21 листопада. Дивовижна історія цього святого надихає багато поколінь православних людей, та й не тільки.
Архангел Михаїл є главою армії Господа в боротьбі проти зла. Ця його обов'язок виражається на багатьох іконах, які малювалися протягом останніх двох тисяч років. В основному він зображується з списом і особливої небесною сферою, дарованої Богом, або перемагають диявола з фінікової гілкою і списом з червоним хрестом. Згадки про Архангела Михаїла починаються ще з апостольных часів, що робить історію цього святого надзвичайно довгою.

Крім іншого Михаїл є покровителем войовничої церкви. Він допомагає жорстоко боротися зі злом на чолі з дияволом, так як сам є втіленням воїна Бога. Ще Архангела в багатьох відгалужень християнства вважають святим, який зцілює, тому і звертатися до нього потрібно з супутніми молитвами.
Цьому святому присвячено величезну кількість храмів і каплиць, молитов та ікон, так як він є одним з найвідоміших і одним з чотирьох головних ангелів.
Споконвіку це свято вважається ситим і повним достатку. Всі основні роботи в полі до цього моменту були вже завершені, гроші за проданий урожай отримані, так що можна було гуляти, веселитися досхочу. І зараз залишилася традиція святкувати день Архангела Михайла з задоволенням і широким розмахом.

Різдвяний піст


Крім визначних церковних свят у листопаді починається черговий пост. Триває він з 28 листопада і закінчується 6 січня. Він ділиться на два основних періоди: від початку та аж з 1 січня – це не суворий піст, однак далі і до закінчення, він перетворюється в строгий.
Так само по іншому він називається Пилиповим постом так як починається на наступний день після святкування дня цього апостола. Потрібен різдвяний піст тільки з однієї причини – віруючі готуються до народження Спасителя. Для такого дня необхідно привести в порядок свій розум і очистити його від скверни, виховати силу волі, бажання відновити серця вірити і підбадьорити і допомогти організму відновитися. Все це робиться для того, щоб віддати всі необхідні почесті народження Дівою Марією Ісуса Христа.
Православні церковні свята в листопаді 2017 року

Їсти в цей пост, згідно з розкладом потрібно такі страви як каші. Відмінно підійде гречана й пшенична, так само відмінним варіантом буде горох. Це корисна їжа і, крім іншого, смачна, якщо правильно приготувати. Овочі, безмасляні дні сирі, інші – смажені. Гарні будуть салати і з маринованих або засолених овочів. Так само відмінним варіантом будуть пісні супи, природно без наявності м'яса. Пісна кухня дуже смачна і здорова, що робить її дійсно божественним провидінням.
Православна віра сповнена мудрих уроків кожному віруючому. Вона вчить веселитися і радіти в святі дні, утримувати себе в особливій чистоті духу і тіла в інші, благословляти і молитися в інші. Кожен, хто відповідально ставиться до свят, беззаперечно дотримується постів, може відчути в собі прилив божественної сили та близькість до Всевишнього.
Саме в цьому контексті знання розкладу свят і постів є основоположним для кожної православної людини. Запам'ятовуйте і дотримуйтесь житію Божому!
загрузка...
Православні церковні свята в листопаді 2017 року
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають