• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Церковні православні свята у лютому 2017 року

Починається місяць лютий 2017 року з підготовки до Великого посту ( з 5-го лютого по 26-е лютого ), з неділі про митаря і фарисея. Великий Піст, або свята Чотиридесятниця – час літургійного року, який йде перед Страсним тижнем і святом Великодня, найбільш важливий серед довгострокових постів. Великий Піст складається з шести тижнів або ж сорока днів, звідки й бере свою другу назву. Передує Великому посту три проміжку з семи днів.

Тиждень про митаря і фарисея


Церковні православні свята у лютому 2017 року

Тиждень про митаря і фарисея особливо важлива для кожного віруючого християнина, так як символізує відмова від усього гріховного і не чистого і покаяння за всі ті дійства, що були до цього гріховними або ж нечистими. Особливість духовного аспекту полягає в тому, щоб не пишатися своєю чеснотою, якою великою вона не була, а каятися з силою і душею за всі свої гріхи. Дана тиждень – час згадати і втілити в життя мытарские початку.

М'ясопусна тиждень


Церковні православні свята у лютому 2017 року


З 12-го лютого починається тиждень про блудного сина або ж М'ясопусна тиждень. В М'ясопусну суботу кожен християнин зобов'язаний помолитися за упокій всіх померлих, які не були удостоєні, так як не стало відомо про їх смерті. Всім людям, які померли не своєю смертю, і з вини обставин (в подорожі, в горах, в лісах) присвячена ця субота.

Сама ж седмиця повинна нагадати кожному про те, щоб не сподівався він на Боже милосердя та все ж боявся Страшного Суду над грішниками. Фактично йде повторення ідеї смиренного покаяння, яке позбавлене всякої гордості і надії на порятунок, проглядається сенс: пам'ятай про всіх своїх слабкостях і справах бездушних, і роби це сам, не сподівайся ні на кого іншого.

На 15-е лютого випадає Стрітення Господнє – святкування зійшла на Землю Сина Божого. Під собою має ця дата притчу про праведника Симеона, яка вчить нас любити істину всіма силами своєї душі, бо лише любов до неї допоможе зрозуміти Христа у своєму серці. Також притча нагадує про те, що не слід сумніватися в тому, що ти бачиш навколо себе і в істинності своєї віри.

Сирна Седмиця


Останній тиждень перед Великим постом ( з 20-го лютого до 26-го лютого ) – Сирна Седмиця (більш знайому назву — Масляна), яка вважається святковим тижнем, що збереглася з дохристиянських часів. В цей час під забороною знаходиться поїдання м'яса, але дозволені молочні продукти, в тому числі – яйця. У Сирної Седмиці є свій календар і конкретне розклад, величезна кількість обрядів і традицій.

Календар Масляної:

 • Перший день Масниці – день дитячих гулянь, діти зустрічають весну своїми катаннями з гірок, самі забезпечені люди починають пекти млинці.

 • Другий день – Загравання, день для молодих сімейних пар. Всі молоді пари зобов'язані були за традицією скотитися з гори, а ще вільні дівчата і хлопці акуратно задивлялися одне на одного.

 • Третій день – день для ласощі, день, коли тещі запрошували зятів у весільному вбранні на млинці та інші частування. Вільні юнаки та дівчата в цей день збігали з гір, над юнаками по-особливому жартували з-за їх свободи. У відкуп від жартів надавалися цукерки та частування.

 • Четвертий – день перелому, загальних гулянь. Нарешті кожен міг вийти і піддатися веселощів. Влаштовували бої навкулачки і взяття міст зі снігу.

 • П'ятий день — день, коли гукав зять тещу до себе на млинці. Теща ж попередньо зобов'язана була забезпечити зятя всім для приготування.

 • Шостий – день, коли молода невістка проводжала свою свободу. В цей же день, з піснями і танцями, жителі його спалювали солом'яний наряженную Масляну.

 • Сьомий день, він же останній – Прощену Неділю. Назва свята говорить сама за себе, нагадує про Страшний Суд як ідеї. Це також вважався останнім днем, коли було дозволено вживати алкоголь перед Великим Постом.


 • Церковні православні свята у лютому 2017 року


  Цікаво дізнатися, що на цьому святі перший млинець завжди з'їдався за покійні душі.

  З ворожінь, які проводилися на Масляну, часто бувало і таке: дівчина повинна була вийти на вулицю ввечері, пригостити першого перехожого млинцем і запитати його ім'я. Яке ім'я буде – так і зватимуть її нареченого.

  Така тиждень радості перед великим святом Пасхи була єдиною тижнем, коли веселощі було дозволено і не карається.

  Великий піст


  Церковні православні свята у лютому 2017 року


  Далі йде головне свято лютого – Великий Піст, який триває майже 3 тижні. Починається з 27-го лютого (закінчення – 15-го березня). Свято має становити десяту частину року, що йде перед Воскресінням Христовим або Великим Святом Пасхи. В цей період необхідно невпинно очищатися духовно шляхом молитви і утримуватися від неправильної їжі. Також в цей час активно проводиться обряд Причащання, відмовляються від проведення повної літургії і утримуються від вінчань і свят (навіть на честь святих).

  Молитви, які читаються під час цього посту, несуть в собі характер соромиться. Проносять норов душі, яка щиро кається у всіх гріхах, що зробив колись і в тих гріхах, що може зробити в силу своєї людської натури.
  загрузка...
  Церковні православні свята у лютому 2017 року
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають