• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Петрів Піст 2017

Петрів (Апостольський) піст, бере свій початок у ті часи, коли Православна церква ще не мала велику кількість послідовників. Ключовим моментом в утвердженні посади стало спорудження храмів на честь верховних апостолів Петра і Павла. Початком посту вважається понеділок, йде через тиждень після свята Трійці, він триває від восьми днів до шести тижнів, і закінчується святом апостолів Петра і Павла (11 липня). Його тривалість безпосередньо залежить від того, наскільки рано чи пізно буде Великдень.

У 2017 року піст триватиме з 12 червня по 11 липня .

Апостоли Петро і Павло


Петрів Піст 2017

Апостол Петро народився місті Вифсаид у сім'ї рибалки. Будучи старшим братом апостола Андрія, був людиною досить простим. Молодий чоловік був неосвіченим, заробляв на життя, як і батько, рибальським справою. Він, не дивлячись на втому, слідував вченню і став свідком всіх діянь Христа з часу виходу на проповідь. Багато мандрував по світу, проповідуючи вчення Христа. Силою своєї проповіді він навертав до Христа велику кількість язичників. Під час мандрів зціляв хворих і дарував людям добро. Бувало, що люди виносили хворих прямо на вулиці, лише б їх тіла торкнулася тінь апостола. Він був одним з найбільш довірених учнів, одним з тих, хто бачив явище багатьох чудес, здійснених вчителем.

У свою чергу, апостол Павло, який народився у багатій і знатній римській родині, спочатку зневажав послідовників Христа. Павло всіляко розпалював в собі ненависть до послідовників Христа і навіть випросив у синедріону дозвіл на переслідування й засудження своїх ворогів, він неодноразово наводив пов'язаних Християн в Єрусалим. Але незабаром Павло увірував у Христа, його сліпа і безмежна ненависть перетворилася в безмежну віру і любов. Апостол Павло створив багато християнських громад на теренах Малої Азії. Його послання людям описані в книзі «Діяння святих Апостолів». У місті, в якому народився, Павло отримав хорошу освіту, завдяки чому вів проповіді на декількох мовах і іноді використовував гру слів.

Петро і Павло, несуть в собі уособлення духовної твердості і мудрості, а ці якості необхідні істинними послідовниками Христа.

Як говорилося в Пісної Тріоді: «Піст постом приємним, приємне Господеви. Правдивий піст, еже злих відчуження, стриманість мови, люті відкладення, похотем відлучення, наклепу, брехні і клятвопорушення. Еже цих применшення, піст є правдивий, і сприятливий».

Харчування під час посту


Петрів Піст 2017


Метою посту є збереження всіх тих дарів, що піднесені Церкви Богом. Наступні посаді не повинні піддавати себе пороків, щоб не осквернити чеснота Бога нічим нечестивим. Проповідники вчили чад Церкви, що заповіді можна виконати правильно тільки тоді, коли людина буде відлучений від гріха і скверни. Петрів піст – це очищення душі і тіла після минулих свят.

Що ж стосується утримання від їжі під час посту, то тут можна сказати, що сам пост нестрогий. З раціону виключаються продукти тваринного походження, по середах і п'ятницях утримання від риби і рослинної олії. В інші можна додати в раціон крупи, гриби, і все те, що не забороняється правилами посту.

На Русі в честь свят люди готували особливі пироги звані Рыбниками. Рибу в пирогах ретельно мылиь і потрошили, потім цілком запікали в тесті. Особливістю цієї страви було те, що запечена риба не повністю закривалася тестом і це дозволяло побачити її. Основним компонентом раціону під час Петрового посту вважається зелень. На початку літа страви із зелені особливо корисні, тому нерідко можна було зустріти пісні щі і окрошки.
Петрів Піст 2017

У народі вважається, що Петров пост, крім релігійної значущості, має ще одне важливе призначення. Як вже говорилося, основна частина продуктів харчування – овочі та зелень. Під час посту поповнюється норма вітамінів і мінералів в організмі. У цей період часто готують: грибну ікру (висушені, а потім тушковані, дрібно нарізані гриби з цибулею), пісний суп гороховий і пісні голубці, варення з пелюсток троянд і кульбаб, страви з додаванням меду, різноманітні пироги з горіхами і яблуками, вареники.

Тим, хто постує, радиться уважно стежити за своїм самопочуттям, адже не кожна людина може перенести піст в повному обсязі, а при погіршенні здоров'я дозволено трохи послабити піст. Що ж стосується хворих людей, які дотримуються посту, то їм теж дозволяється послабити піст, адже хвороба-це теж свого роду піст, смирення плоті. Що стосується дотримання посту під час вагітності, то тут думки розходяться, але більшість священнослужителів вважають, що під час вагітності можна не дотримуватися гастрономічного посту, але піст буває і духовний. У той же час, треба стежити за своїм тілом, так і душею, стримуючи гнів, агресію, злість, адже вчиняючи погано, людина руйнує міст, що зв'язує її з Богом. Не варто думати, що пост може пошкодити здоровій людині. Піст — це не відмова від їжі, а заспокоєння своїх бажань.

Миряни, на відміну від ченців, під час посту мають деякі послаблення, адже у монастирському статуті прописані правила посту куди суворіше. Тому якщо з якихось причин ви не можете повною мірою дотримуватися посту, у вас є можливість проявити смирення і відмовитися від чого-небудь іншого, наприклад, від перегляду телевізора або від використання соціальних мереж.

Традиції і повір'я під час посту


Петрів Піст 2017

За багато років у народі сформувалися певні традиції та повір'я, наприклад:

 • не рекомендується займатися рукоділлям, особливо брати в руки голку;

 • вважається, що стригтися в пост – погана прикмета, бо волосся можуть стати тьмяним;

 • що стосується грошей, то не радиться їх позичати і повертати;

 • якщо в сім'ї на період посту трапляються поминки, то на столі повинні бути тільки пісні страви;

 • якщо в день закінчення посту на вулиці йде дощ, то рік буде врожайним. Якщо минуло три дощу, то урожай буде дуже багатим.


 • У період посту відбувається святкування, присвячене дню Івана Купала. Хоч насправді це свято вважається язичницьким, церква цілком прийнятно відноситься до народним гулянням, так що можете спокійно святкувати.
  загрузка...
  Петрів Піст 2017
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають