• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
 • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
 • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
 • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Католицькі свята. Католицький календар 2017

Католики визнають єдність душі і тіла. Релігія центрує істину: людство стоїть між двома світами матерії і духу. Фізичний світ розглядається як частина Божого творіння, отже, все добре до тих пір, поки людина не зловживає ним. Як і в будь-якій іншій релігії, католики відзначають церковні свята, і щоб їх святкувати у відповідні дні, для зручності віруючих існує католицький календар на 2017 рік.

Католицькі свята в 2017 році1 січня 2017 року

Торжество Богородиці, у цей день вшановується пам'ять Пресвятої Діви і її роль у божому плані спасіння людства. Народження Христа стало можливим тільки завдяки згодою Марії «Так буде мені по слову Твоєму», відповіла вона Гавриїлу. Рік починається з натхнення безкорисливої любові, адже Марія ніколи не вагалася виконати волю Божу. В молитвах люди просять: «О Маріє, Мати Божа, молись за нас!»
Католицькі свята. Католицький календар 2017


Новий рік раніше був святом Обрізання Господнього, потім змінився на торжество Святого імені Ісуса, тепер це день Пресвятої Богородиці. Для більшості християн ідея Нового Року полягає у відкритих дверях, вони приймають гостей. Літургійне новорічне послання свідчить і закликає «жити тверезо, справедливо і благочестиво в цьому світі».

1 березня 2017 року

Попільна середа – перший день Великого посту, сезон підготовки до воскресіння Ісуса (дата завжди випадає на 46 день до Пасхи). День суворого стримування і початок пісного сезону. Під час меси, попіл (символ гріха, його отримують шляхом спалювання пальмових гілок у Вербну неділю) благословляється священиком і окропляется святою водою. Їм священик ставить на лобах парафіян знак хреста зі словами: «Пам'ятай, що ти порох, і до пороху звернутися повинен». Даний захід нагадує людям про смертність і закликає до покаяння. Це не просто форма покаяння, це заклик до роздумів про духовне життя.

9 квітня 2017 року

Католицькі свята. Католицький календар 2017

Пальмова неділя – пам'ять тріумфального входу Христа до Єрусалима (час Його арешту у Великий четвер і Його розп'яття у Страсну п'ятницю). Дата знаменує початок Страсного тижня і останню Великого посту. Християни відзначають таємницю спасіння через смерть Христа і Його Воскресіння на Великдень.

Процесія починається в церкві з благословення гілок і читання Пристрастей з Євангелія від Матвія. Це нагадування про людської слабкості: люди які зустрічали Ісуса з криками радості у Вербну неділю, вони ж кричали вбити Його в Страсну п'ятницю.

Традиційно гілками прикрашають домашні вівтарі, а на Попільну середу їх золу використовують на церемонії.

13 квітня 2017 року

Святий четвер – день, коли Христос святкував Таємну вечерю із Своїми учнями (через чотири дні після тріумфального в'їзду в Єрусалим). Через кілька годин після Таємної вечері, Юда зрадить Христа в Гефсиманському саду. Це старе торжество Страсного тижня, день, коли католики вшановують три основи віри: Таїнство Причащання, Священство і Месу. Під час Таємної вечері Христос благословив хліб і вино зі словами, які священики виголошують сьогодні: «Робіть це на спомин про Мене».

У Великий четвер, готують «міро» (суміш масла і бальзаму), олію використовують протягом всього року на таїнство Хрещення і конфірмації. Джерело давньої практики виходить з п'ятого століття і відоме як Мироваренна маса.

14 квітня 2017 року

Страсна п'ятниця перед Великодньою неділею, відзначається в пам'ять про страждання Ісуса на хресті. День, коли Він будучи відданий Іудою і засуджений до смерті Понтієм Пілатом, був розп'ятий за гріхи людства.

Церква проводить особливу літургію, тут читаються Пристрасті Євангелія від Іоанна з низкою Заступнических молитов. Віруючі вшановують хрест поцілунком. Служба у Страсну п'ятницю особливо урочиста: не чутні звуки органу і всі одягнені в червоні і чорні одягу. Це день суворого стримування.

15 квітня 2017 року

Страсна субота – останній день Великого посту, Страсного тижня і Великоднього Триденства (Великий четвер, Страсна п'ятниця Велика Субота). В цей час християни готуються до Воскресіння Ісуса. Строгий піст нагадує скорботний характер і готує до радості свята Великодня.

16 квітня 2017 року

Католицькі свята. Католицький календар 2017

Святий Великдень – великий день у християнському календарі. Люди святкують Воскресіння. Для католиків Великдень наступає в кінці 40 денної молитви (Великий піст). Через самозречення, віруючі духовно вмирають з Христом у Страсну п'ятницю, а в день Пасхи вони воскресають з Ним в новому житті.

23 квітня 2017 року

Милосердна неділя – день прощення тих, хто покаявся в гріхах. На свято віруючим надається можливість посповідатися і причаститися.

25 травня 2017 року

Вознесіння Господнє відбулося через 40 днів після воскресіння Ісуса. У цей день, воскреслий на очах апостолів, тілесно вознісся на небо.

4 червня 2017 року

П'ятидесятниця стародавнє свято Церкви, згадане в Діяннях і Першому посланні Павла до Коринтян, 50-й день після Великодня. Христос обіцяв Апостолам, що Він пошле до них Святого Духа. Саме П'ятидесятницю вони отримали дар проповіді Євангелія на різних мовах. З цього моменту місія Христа завершується і відкриваються двері в Новий Завіт.

11 червня 2017 року

Католицькі свята. Католицький календар 2017

Трініті (Трійця) відзначається на честь основних християнських вірувань: Бог є три особи в одній природі Бог Отець, Син і Святий Дух. Витоки святкування ведуть до аріанської єресі четвертого століття. Арій вважав, що Христос був створеною істотою, він заперечував Його божественність також як і заперечував Трійцю. Головний опозиціонер Арія Афанасій, залишив православне вчення-вчення про Трійцю. Протягом століть вона є красивою і теологічно багатою спадщиною.

15 серпня 2017 року

Успіння Пресвятої Богородиці відзначають в пам'ять про Марію та її тілесному преставлені на небо. Свято означає вічне життя. Догма католицького Успіння – обов'язкова віра і будь-якого, хто не шанує її, відлучають від віри.

1 листопада 2017 року

Католицькі свята. Католицький календар 2017

День усіх святих відзначають у пам'ять про мучеництво відомих і невідомих святих. Єпархія заснувала спільне свято всім гнаним священикам давнього часу. Дата була встановлена Папою Григорієм ІІІ ще в 700 роках. Він освятив каплицю мучеників у базиліці Святого Петра в Римі і видав указ на щорічне святкування.

3 грудня 2017 року

Адвент свято – час підготовки до Різдва Христового. Традиційно відзначається молитвою, постом і стриманістю. Відзначається з середини шостого століття.

8 грудня 2017 року

Свято Непорочного зачаття в його старою формою (сьоме століття). Це час, коли церква святкує зачаття Пресвятої Діви Марії в лоні Святої Анни, а через дев'ять місяців, 8 вересня святкується Різдво Пресвятої Богородиці.

25 грудня 2017 року

Католицькі свята. Католицький календар 2017

Різдво Господа – католики обов'язково відвідують церкву, це свято друге за величиною в літургійному році, воно поступається лише Воскресіння.
Католики в першу чергу християни. Вони вірять, що Ісус Христос є Син Божий. Те, що шанує віра:

 • біблія є натхненне і непомильне слово Боже;

 • хрещення – обряд християнина, необхідний для порятунку, обряд який спокутує первородний гріх;

 • божі десять заповідей є етичний стандарт життя;

 • Бог є Вища Істота, що має три особи: Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух.


 • Віра в благодать Господа абсолютно не примусова, у католицьких християн вона є – незаслужений дар від Всевишнього.


  Католицьке Різдво 2017 — одине з найулюбленіших свят відзначається 25 грудня.

  Великдень у 2017 році католики святкують 16 квітня.

  11 червня 2017 року католики відзначають Трійцю.

  День Святого Патріка в 2017 році.
  загрузка...
  Католицькі свята. Католицький календар 2017
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають