• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Місячний календар квітникаря на 2017 рік по місяцях

Хлібороби давно звернули увагу, що супутник Землі впливає на родючість грунту. Наші пращури спостерігали за зміною місячних фаз, визначаючи кращі дні для посіву рослин. Так з'явилися перші місячні календарі. Через тисячоліття вчені з'ясували, що Місяць, рухаючись по земній орбіті, за рахунок гравітаційного впливу викликає ті чи інші природні явища — а значить, впливає на стан підземних вод і формування рослин.


Принципи місячного календаря квітникаря


Сьогодні ми користуємося деталізованими календарями на основі місячних фаз. Місячний цикл тягнеться трохи більше 29 діб, які складають синодичний місяць. Він не завжди збігається з календарним місяцем, що викликають замішання у недосвідчених квітникарів. Протягом одного місячного циклу супутник по черзі перебуває у восьми різних станах.


Місячний календар квітникаря на 2017 рік по місяцях

Молодик. Перша фаза циклу, коли місяць практично не видно.
Зростаюча місяць. Супутник з'являється у формі вузького серпа з кінцями, повернутими вліво.
Перша чверть. Видно західна (права) половина місяця.
Прибуває місяць. Видно велика частина небесного тіла.
Повний місяць. Місячний диск видно повністю.
Щербатий місяць. Супутник починає йти в тінь з правого боку.
Остання чверть. Протилежність першій чверті. Видно південна (ліва) половина диска.
Стара місяць. Місяць приймає вигляд серпа з кінцями, спрямованими вправо, і нагадує букву «С».Головне правило збереглася з доісторичних часів: висаджуйте рослини при зростаючому місяці. Положення небесного тіла впливає на рух води, в тому числі по тканинах стеблинки. На початку місячного циклу вода швидше піднімається до листя і квітів, живить їх корисними речовинами і прискорює ріст.


Коли місяць убуває, волога накопичується в коренях. В цей час висаджують бульбові рослини. Молода і прибуває місяць підходить для поливу квітів, догляду за клумбою або заготівлі насіння. Для пересадки квітки у відкритий ґрунт дочекайтеся старту нового місячного циклу.


Повний місяць – найбільш містична фаза місяця. В цей час сік практично не піднімається по стеблинці, і щойно посаджені квіти можуть загинути. Дні затемнень теж оточені поганою славою і вважаються несприятливими для садівництва.


Місячний календар квітникаря на 2017 рік по місяцях


Календар квітникаря і Зодіак


Астрологи вважають, що перебування місяця в певному сузір'ї впливає на зростання квітів так само, як її фаза. Прихильники такої думки ділять зодіакальні знаки на три види:

Сприятливі для квітникарства водяні знаки: Скорпіон, Риби і Рак. Рослини, посаджені в вдалі дні, виростають міцними і здоровими.
Несприятливі: Водолій, Овен, Близнюки, Лев, Діва. Поки місяць перебуває в цих знаках, рослини не варто пересаджувати.
Інші: Козеріг, Телець, Терези, Стрілець. Садівничі роботи у ці дні можуть дати непередбачуваний результат.Місячний календар квітникаря на 2017 рік

Січень. В холоду діяльність квітникаря переноситься на закриті лоджії і зимові сади. 2326-29 дні місяця придатні для висадки витких рослин, 11-15 – бульбових і цибулинних.
Лютий. 8 і 12 числа сприятливі для посадки цибулинних і бульбових квітів, 20-22 – витких рослин. 22-25 лютого можна укоренити живці квітів, 23-24 – пересадити будь-які рослини, 26-29 – посіяти насіння. 11 і 26 лютого відбудуться місячні затемнення. Пересадка в ці дні може стати згубною для рослин.
Березень. Цибулинні і бульбові квіти садіть з 6 по 10 день місяця, пересаджуйте рослини з 5 по 8 та з 21 по 25. Для вкорінення живців підійдуть 23-26 березня, для посіву насіння – 24-28. В'юнкі рослини садіть з 23 по 25 число. Останній зимовий і перший літній місяці гарні для вирощування квітів, які довго ростуть.
Квітень. Завантажена пора в житті квітникаря. Сійте насіння з 2 по 5 і з 21 по 26 квітня, цибулинні і бульбові квіти висаджують з 8 до 13 кучеряве – з 19 по 22 квітня. Пересаджуйте рослини з 2 по 4 та з 24 по 16 дні місяця. Для вкорінення живців вдалі 21-25 числа.
Травень. Цей місяць садівники проводять за висадкою багаторічних і однорічних рослин, наприклад айстр, чорнобривців і васильків. Присвятіть посіву насіння квітів 1 - 4 або 21-26 травня, в'юнких рослин – 3-6 чи 26-27 травня. Для висадки цибулин і бульбових квітів підходять 6-11 числа, для вкорінення живців – 1-3 і 8-11. Пересаджувати рослини бажано з 8 по 11 травня.
Червень. На початку літа висаджують декоративні чагарники і дворічні квіти. 19-26 числа підходять для посіву насіння, 22-27 – для роботи з кучерявими квітами, 11-14 і 22-24 – для висадки бульбових і цибулинних представників флори. Укореняйте живці 1523-26 червня, для пересаджування квітів відведіть 3-62024-27 числа.
Липень. Намітьте пересадку квітів на 5-9 або 17-21 липня, бульбових і цибулинних рослин – на 8-11 та 20-23 в'юнких – 22-27. 12-16 числа вдалі для посіву, 21-24 – для вкорінення. У розпал літа садівники живцюють флокси і троянди, а також ділять іриси.
Серпень. Останній місяць літа – час, в яке слід висаджувати багаторічні рослини на наступний сезон, а також ромашки, мальви і гвоздики. Для посіву квітів підійдуть 14-19 дні місяця. 6-9 серпня вдалі для посадки цибулинних або бульбових квітів, 18-21 – для в'юнких рослин. За укорінення живців візьміться в 15-20 числах.
Вересень. Недосвідчені квітникарі вважають, що їхні праці завершуються з початком осені. Але у вересні є чимало прекрасних днів для висадження тюльпанів, нарцисів, гіацинтів та інших рослин, які зацвітуть до весни. Ідеальні дні для посіву – 11-16 вересня. Бульбові квіти краще висаджувати 2 3-5 числа, кучеряве – 14-17. Ці дні гарні і для роботи з живцями. Проміжки з 3 по 8 і з 19 по 24 вересня сприятливі для пересадки квітів.
Жовтень. Пора завершити посадку цибулинних рослин (оптимальні дні – 1 7-9 жовтня) і взятися за вирощування розсади. 12-17 жовтня вдалі для посіву, 14-17 – для вкорінення живців, 2-518-21 – для пересадки квітів.
Листопад. Для останнього в році посіву квітів підійдуть дні з 11 по 15 листопада. Бульбові або цибулинні рослини висаджують трохи раніше, 6-10 числа. 2223 і 28 дні листопада сприятливі для вкорінення живців, 14-1723-26 – для пересадки квітів.Місячний календар квітникаря на 2017 рік по місяцях
Місячний календар підкаже не тільки графік висадки, але і час поливу!

Полив квітів за місячним календарем


Знаходження місяця в тому чи іншому сузір'ї визначає і дати поливу рослин. Для цього заняття вибирайте дні, коли супутник перебуває в Рак, Скорпіон і Риби – знаки води. В цей час рідина швидко засвоюється і приносить квітам максимум користі. Слідуючи цій пораді, рослини можна поливати не частіше разу на тиждень, а то й дев'ять днів.


Деякі квіти вимагають більше рідини, тому їх доведеться поливати менш сприятливий час. Уникайте днів, коли Місяць перебуває у повітряних знаках: Водолії, Вагах і Близнюках. Астрологи вважають, що в цей час коріння погано засвоюють рідина, вона вбирається в грунт і квітка може згнити. Дні, коли Місяць перебуває в Овні, Леві і Стрільці, вимагають обережного догляду за рослинами. У холодну пору року поливайте квіти на світанку, в теплу – після заходу сонця. Так ви попередьте сонячні опіки.

загрузка...
Місячний календар квітникаря на 2017 рік по місяцях
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають