• 12:45 – День Збройних Сил України в 2017 році дата 
  • 14:49 – Коли День Святого Валентина в 2017 році? Коли день закоханих в 2017? 
  • 20:01 – Сценарій 8 березня в дитячому саду для дітей середнього віку 2017 
  • 11:13 – Коктейлі на Новий рік 2017 рецепти з фото 

Православний церковний календар на 2017 рік з святковими днями по місяцях

Будь православний віруючий обов'язково дотримується обряди, які призначені багатовіковими церковними традиціями. Однак кількість постів , свят та поминальних днів настільки велике, що більшість з нас з упевненістю може назвати лише найважливіші з церковних урочистостей. Такі вже особливості людської пам'яті, і нічого з цим не поробиш. Крім того, існує значна кількість свят, які щороку доводяться на нову дату, обчислити яку можуть лише знаючі люди.


Православний церковний календар на 2017 рік з святковими днями по місяцях
Тримайте під рукою православний календар, щоб не забути про важливі дати!

На допомогу в цьому питанні приходить щорічний церковний календар, покликаний дати віруючим орієнтири для духовного життя. Давайте розберемося, що являє собою даний календар, і які його особливості в 2017 році. Отже, православний календар – це найважливіший духовний документ, в якому містяться відомості про такі дні та періоди:

Великі свята;
Перехідні свята;
Неперехідні свята;
Періоди постів;
Поминальні дні.Відомості в православному календарі на 2017 рік


Великі свята є головними річними урочистостями. У ці дні в храмах проходять самі пишні і урочисті богослужіння.


Найбільш значущим з цих урочистостей є Великдень , яка вираховується для кожного нового року. Найчастіше свято припадає на один з недільних днів між 4 квітня та 8 травня. Нагадаємо, що в новому році Пасха буде святкуватися 16.04.2017. Крім того, до числа Великих свят відносяться: день, в який відбулося обрізання Ісуса Христа; Різдво святого Іоанна Предтечі; свято, приурочене пам'яті Петра і Павла; день, коли сталося усікновення глави святого Іоанна Предтечі; Покриву.


Православний церковний календар на 2017 рік з святковими днями по місяцях


Інші православні свята розділені на двунадесяті, тобто Господа, пов'язані з життям Ісуса Христа, і Богородичні. В церковний календар закладено два кола подій – нерухомий і Великодній, тому свята поділяються на перехідні і нерухомі. Урочистості, які мають плаваючу дату, називаються перехідними святами». Вони залежать від того, на який день припадає Великдень. До їх числа належать три свята: день Входу Господнього в Єрусалим, день Вознесіння і Трійця.


У нерухомих урочистостей дата святкування є фіксованою і кожен рік припадає на один і той же день. До нерухомих належать дев'ять свят: Різдво, свято Хрещення, день Стрітення Господнього, Благовіщення, Успіння Богородиці, свято Різдва Пресвятої Богородиці, день, коли сталося Воздвиження Хреста Господнього, свято Введення в храм Богородиці та Преображення Господнє.


Основні церковні урочистості в православ'ї прийнято відзначати шляхом дотримання постів – ритуалів, які допомагають віруючим очиститися духовно, просвітлить розум і наповнити серце радістю та любов'ю до Бога. Безумовно, головним і самим строгим постом є Великий піст , що передує світлому святу Воскресіння Христового. Суворими багатоденними постами також є Петров , Успенський і Різдвяний пости. Крім того, церковний календар виділяє дні, в які прийнято дотримуватися одноденний піст.


Православний церковний календар на 2017 рік з святковими днями по місяцях
Церковний календар регламентує дні посту і поминання

У цю категорію входять пост у Водохресний святвечір, пост в день Усікновення голови святого Іоанна Предтечі і посаду, приурочений до Воздвижению Господнього Хреста. Особливою значущістю для віруючих також володіють дні, в які прийнято поминати тих, хто пішов від нас у кращий світ. Обов'язкове поминання відбувається у Вселенські батьківські суботи, відзначаються дні, коли триває Великий піст, на Радоницу, в день Поминання покійних воїнів, на Троїцьку суботу і в Димитриевскую батьківську суботу.


Церковний календар на 2017 рік


Православний церковний календар на 2017 рік з святковими днями по місяцях
Православний календар (збільшення по кліку)
загрузка...
Православний церковний календар на 2017 рік з святковими днями по місяцях
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають